Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azokna szülők, akik csúnyán...

Azokna szülők, akik csúnyán bántak a gyerekükkel (verés stb. ), mit csodálkoznak, ha felnőttként nem kér belőlük, vagy az első adandó alkalommal lelép?

Figyelt kérdés

Komilyan mit gondolnak, hogy ezt életük végéig játszák? Komoly károkat okozva. De majd a gyerek pelenkázza őket, meg ott marad lábtörlőnek.


Próbálják lejáratni, bolondnak beállítani, megakadályozni.

Ismerek egy ilyen csajt


2019. jún. 2. 06:26
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Velem is ezt csinálta az anyám többszöri alkalommal.

Eltört a kezem tesi órán,és nem tesizhettem.

És másnap eljött elém anyám a suli elé és a hajamnál fogva húzott be,hogy kérjek a tanáromtól bocsánatot amiért nem tesizhetek.


Szóval nem,én sem tudom megérteni az ilyen szülőket.

2019. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ők ezt normálisnak tartják, és a gyereknek nehéz ebből kilépnie.

Ajánlott olvasmány ezekhez a mechanizmusokhoz: Evans: Szavakkal verve (kicsit elavultak a példái, de a lényegét tekintve érvényes), Herman: Trauma és gyógyulás.

Ha az "Ismerek ilyen csajt" azt jelenti, segíteni akarsz, akkor egyrészt a Szavakkal verve c. könyvet lehet neki odaadni (annak ellenére, hogy a példák párkapcsolatiak), ill. az áldozatsegítő szervezeteket lehet megkeresni (annak ellenére, hogy pl. a nane elsősorban párkapcsolati fizikai erőszakkal foglalkozik, ui. ehhez lelki erőszak is szokott társulni; ha még kiksorú, akkor ott a Hintalovon alapítvány).

2019. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!