Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek megszakítja a...

Ha a gyerek megszakítja a szüleivel a kapcsolatot, miért mindig a gyerek párja a hibás?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket és a kommentek alatt is a meny illetve a (papucs) gyerek volt a hibás. Természetesen 50+-os nők válaszoltak.

Miért olyan nehéz elképzelni, hogy bizony az anyuka/apuka is lehet "gonosz"?

Vagy, hogy a gyerek felnő és 30 évesen nem úgy gondolkodik, mint 15 évesen? Vagyis nem feltétlenül a párja miatt változik meg?

Az önzőség és az alkalmazkodni képtelenség nem csak az új családtagra jellemző. Két család egyesül, szerintem nem várható el, hogy csak a fiatalok alkalmazkodjanak. Mindketten hoznak magukkal egy csomagot (család) és ezt a kettőt kellene összegyúrnia MINDENKINEK!

Vagy ott van az is, hogy meddig kell tűrnie az új családtagnak (meny, vő), hogy esetleg ne fogadják be?


Ti mit gondoltok?



2019. jún. 4. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Amíg minden oldalt meg ne, hallgat az ember, nem tudhatja ki a hibás.
2019. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

mit vársz egy olyan társadalomtól, ahol sokak szerint a gyereknek nem árt néha egy pofon?

Vagy hogy ha eltartottak anyádék, akkor hálásnak kell lenned, függetlenül attól, hogyan bántanak veled?

2019. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lilla64 ***** válasza:
85%

Ajaj,mindig könnyebb az idegent hibáztatni,mint a családtagot.

Mert ugy-e az én gyerekem jó volt,csak az a lány elrontotta.Sajnos legtöbbször ez a szöveg.Be nem ismernék,hogy ők se vétlenek a dologban.Természeresen tisztelet a kivételnek.

2019. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nekem is az jutott az eszembe a hozzászólásokat olvasna. Egy olyat nem tálaltam, amiben valaki leírná, hogy lehet ő volt a hibás, de bocsánatot kért és igyekszik változtatni.

Tény, hogy ő nevelte fel a gyerekét, de a gyereke párját nem. És ami náluk elfogadott, az lehet, hogy másnak már sértés.

Lehet azt mondani, hogy ne foglalkozz vele, az anyám\apám ilyen. De azt is lehetne mondani, hogy figyelj jobban, mert a páromat rosszul érinti.

2019. jún. 5. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan ahogy a 3-as válaszoló írta. Könnyebb az idegent hibáztatni. Már csak azért is, mert ha a saját gyerekét hibáztatná akkor ugye az vissza ütne a szülőkre, hisz ők nevelték... Magukat meg ugye soha nem fogják hibáztatni. Így marad 3bol 1, vagyis a gyerekük párja.
2019. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Valakit okolni kell, őt a legegyszerűbb.
2019. jún. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!