Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben tényleg én vagyok a hibás?

Ebben tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kezdtem a gimit most leszek 10.-es. Van egy barátnőm akinek az anyja egy tanár valamelyik általanos iskolában es ez a baratnőm egy utcaval mellettem lakik. Egyszer egyik este fele bizonyos dolog miatt kicsit letört voltam így gondoltam lehivom a barátnőmet hogy kibeszéljem vele a dolgokat. Volt itthon 1 doboz sör gondoltam elviszem es majd ketten megisszuk. Lementünk sétálni a házuk elé és ugye megittuk a sört. Aztán akkor valamiért kijött a csaj anyja és leszidott minket hogy miért iszunk sört. Az óta a csaj anyja szerintem haragszik rám vagy nem tudom de mindig olyan furcsa velem. Én igazából nem csinaltam semmi rosszat szerintem meg a kiborulását sem értem hisz jó felfogtam hogy félti a gyerekét de 16 éves létére nem igaz hogy nem ihat meg egy sört ha úgy van. Meg van egy olyan érzésem hogy szerinte én rossz hatással vagyok a csajra. Az ilyen szülőkkel mit lehet csinálni? Mármint én nem fogok felmenni hozzá magyarazkodni hisz nem történt olyan nagy dolog szerintem..

2017. jún. 21. 09:33
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egyébkent engen sem annak a nagy iszakosnak kell elképzelni nagyon ritkán iszok de akkor is max sört.. tehat ez ritka eset volt amugy hogy volt itthon
2017. jún. 21. 09:36
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a szülő szemében te vagy a hibás. Elvileg nem juthatna alkoholhoz, de te adtál neki. Nyilván a szülei nem engedik, hogy igyon. Vagy nem így, hogy csak úgy megiszik egy sört, hanem pl. csak alkalmakkor.

De nyilván a gyerekére is haragszik, mivel neki meg nem lett volna kötelező elfogadnia.

2017. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, de én is leharapnám a fejed, ha a 16 éves lányomat sörrel itatnád! Azért mert te ettől vagánynak érzed magad, hogy gyerekként alkoholt iszol, még nem kell másokat is a hülyeségedbe rántani. Azt, hogy te szerinted nem nagy dolog, lehet a lánynál igen. Nincs jogod egy szülő nevelési módszerét megkérdőjelezni.
2017. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért egy fél sörtöl még nem rug be senki..
2017. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy nem rúg be senki, de azért nehogy már egy kamasznak olyan óriási problémája legyen, hogy egy sör mellett tudja kibeszélni, belerángatva másokat. Igen, te vagy a hibás. Kérj bocsánatot!
2017. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Ő náluk még működik a nevelés. Szerintem itt nem az volt a baj, hogy megivott egy (fél) sört, hanem hogy veled tette. Ma a 16 éveseknek kb. a 90%-a ivott már alkohol. Nincs benne semmi nagy dolog, de a szülei végülis jogosan háborodtak fel, hiszen magától még nem vehette volna meg (hivatalosan, gyakorlatilag meg csak elég elmenni egy szórakozóhely környékére éjjel, csomó 14-15 évest ittas állapotban lehet látni kolbászolni). (Személyes véleményem: nem hiszem, hogy a szülei ennyire távol akarják tartani az alkoholtól - vagyis inkább csak bízom benne, mert ha ez tényleg így van, az már régen rossz. Anno ilyen idősen apám engem is leküldött néhányszor sörért, volt hogy néha 1-1 üveggel elfogyott míg visszaértem, mégsem lettem alkoholista. Ha valamit egy gyerektől a szülők nagyon tiltanak, akkor pont azt fogja a legjobban kívánni, piánál ez vezet leginkább az alkoholizmus felé.)
2017. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

"Ebben tényleg én vagyok a hibás?" Igen,. te vagy. Ki más vitte a lánynak a sört?

Sosem értettem, miért kell alkoholt fogyasztani... Miért érzed magad vagányabbnak, vagy felnőttebbnek miatta?

Ha nekem lenne egy 16 éves lányom, akkor sem engedném neki az alkoholt, hogyha csak fél sör lenne. Aki ezt támogatja ezen az oldalon, az vagy 18 alatt van., vagy felelőtlen. Nem a fél sörről, hanem az elvről van szó, hogy csak úgy alkoholt isztok. Hogyha az anyja antialkoholistának neveli, akkor ne akard már azt te felül írni.

Egyébként mielőtt valaki azzal jön, hogy ne legyek vaskalapos meg prűd: nekem is volt tini korom, amibe sok minden belefért, de sosem jutott eszembe még egy sört sem meginni, vagy egy cigit elszívni.


21L

2017. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Te vagy a hibás. Szerinted mégis ki legyen?
2017. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Figy...felmész hozzájuk, megmondod az anyjának, hogy úgy érzed haragszik rád és szeretnéd megbeszélni a dolgot. Ha haragszik is a sör miatt, akkor legalább azt becsülni fogja benned, hogy nem sunnyogsz hanem egyenesen próbálod megbeszélni a dolgokat.
2017. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Mi az oka, hogy lecsajozod?

Kezdő ciklus?


Talán nem sőrrel kezdtem volna.

Így a házuk előtt.


Alapvető hibák.

2017. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!