Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem hagynak tanulni a szüleim....

Nem hagynak tanulni a szüleim. Nálatok mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Hosszabb időre nem szeretek a koliban maradni, így a vizsgaidőszakban haza is jöttem és csak a vizsgáimkor utazom vissza. Ezzel eddig nem is lenne semmi gond, bizonyos szempontból itthon jobban érzem magam és jobban tudok tanulni is. Viszont a szüleim és tulajdonképpen az egész családom úgy viszonyul a vizsgaidőszakhoz mintha valami szünet lenne, mivel itthon vagyok, nincsenek óráim és nem kell napi szinten bejárnom. Még mondogatják is, hogy milyen jó nekem, hogy élvezhetem a nyarat meg ilyenek... Ha be is megyek a szobámba és magamra csukom az ajtót, akkor is felkiabálnak meg kopogtatnak, hogy nézzem meg ezt, nézzem meg azt, kész az ebéd, átjött az XY, hallottam-e, hogy ez meg ez történt, mit csináltak, kivel találkoztam, menjünk ide, menjünk oda és így tovább. Mindig mesélni akarnak valamit, kérdezni akarnak valamit vagy, hogy menjek le a nappaliba mert itt van valaki, de sokszor tök jelentéktelen dolgokról van szó, amit akár később is meg lehetne dumálni, amikor éppen nem tanulok. Én sem tanulok 0-24, szoktam szünetet tartani és velük is találkozom, de nekem nehezebben megy belekezdeni a tanulásba és azt szeretem, ha egyszer sikerül úgymond elmélyülni benne. Olyankor már jobban megy, jobban tudok koncentrálni és úgy még élvezni is tudom, mert alapvetően érdekel, viszont ez nem megy, ha folyton megzavarnak benne.


Nálatok megértik a szüleitek, hogy tanulnotok kell és nem tudtok mindig mindenben részt venni? Szülők, ti hogyan viszonyultok ehhez?


2019. jún. 14. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nálunk is vannnak ilyenek, meg sokszor én ajánlom fel a segitségem. Jo néha másra koncentrálni.

Ha meg esetleg zavaroan nyomulosak, akkor mondd, hogy készülnél a vizsgádra //mert ha megbuksz csak tovább kell eltartani, mert később szerzel diplomát és késöbb tudsz elkezdeni komolyan dolgozni:D (azért kiváncsi lennék az arcukra😂😂)

2019. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem értették meg. Mindig mondták, hogy így menjek a nappaliba, meg úgy menjek a nappaliba beszélgetni velük. De igazából hozzám se szóltak, csak egyszerűen kellett nekik, hogy ott legyek. Úgyhogy én csak akkor megyek haza, ha éppen nincs valami sürgős tanulnivaló, és belefér az, hogy üldögéljek a nappaliban órákat.


Szerintem menj vissza a koliba. Biztos van valami könyvtár a közelben, ahol nyugodtan el tudsz mélyülni a tanulásban, és nem zavar senki. De számos más ehhez hasonló opció is létezik.

2019. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez! Szerdán vannak a szóbeli érettségik és egyszerűen offos, hogy tanuljak a hétvégén. Mikor elkezdem, anyukám barátja mindig berongyol a szobába, hogy miért nem kint vagyok a napon, miért nem segítek borsót fejteni, mosogassak el vagy ha éppen szükségem lenne valamire a boltból, akkor “menjek el érte én”. Egyszerűen képtelenség hétvégén tanulni nálunk, a hétköznap rendben van, nincsenek itthon, csak kora estétől. Szerintem ez valami szokás... nyilván ezeket megcsinálom, amikor nincs dolgom, de ne akkor idegeljenek már, amikor így is tiszta ideges és feszült vagyok.
2019. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez Számomra olyan mint a diéta időszak.Nehéz rávenni magamat,de aztán nincsen ember aki ki tudna belőle téríteni.Bika jegyű vagyok,és magammal is kemény tudok lenni.Ez a felhozatal.Legyél kedves,de célratörő!
2019. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én home office-ban dolgozom, de kötetlen munkaidőben. Nekem sem értik meg, hogy nem tudok rohangálni nekik, meg állandóan felállni a melóból, mert attól, hogy nem úgy tűnik, még dolgozom. Nem tudom mi a megoldás, engem is érdekelne.
2019. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Engem szerencsére hagynak.
2019. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyum nagyon szorgalmazta a továbbtanulást. Jobban érdekelte a diplomám őt, mint engem. Amikor tanulni akartam, az Ő utasitására csendrendelet lépett életbe nálunk.
2019. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
mérgező szüleitek vannak, nálunk is ez volt, imádom ezt a menj ki a napra dolgot, nálunk is évekig ez ment, de így 30 pluszosan már látom, hogy baromira nem jártak ők ilyen kemény egyetemekre és tökre nem tudják mennyit kell ma tanulni, másrészt szimplán látni akarnak és hiányzol nekik egész évben, amit most akarnak bepótolni, hülye tulajdonság, de azért hozzá kell tenni minden sikeres ember mögött lemondások vannak és bizonyos hetekig évekig kisebb fajta antiszoc életmód, szóval nyilván az úgy nem megy, hogy folyton éled a tini társasági életed mint régen, egyszerűen fel kell fogni, hogy tanulni kizárólag egyedül lehet, egy csendes, hűvös, sötét szobában, lámpafénynél és igen ilyenkor leépülnek a társas kapcsolatok, viszont hát valamit valamiért....
2019. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
8-as: attól még nem mérgezők, hogy nem látják át a helyzetét. Inkább hiányolják a családi életből, és nem gondoltak bele, hogy bele kell mélyülnie a tanulásba. Ezt meg kellene beszélni minden egyes családtaggal. Szerintem egy komoly beszélgetés segíthet.
2019. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Nálaunk alapból jól működött a családban a "Málenkij robot". Szóltak, hogy kellene egy kicsit segíteni, meg csak 5 perc. Aztán elment a fél vagy egész napom. Másik amikor tényleg 5 perc volt, csak folyamatosan jöttek hogy most 5 perc ez 5 perc az. Én meg mindig úgy tudtam tanulni koncentrálni, hogy vagy rendesen, hosszú ideig, vagy sehogy.


Másik, hogy általában nekünk is a közös tevékenység vagy a munka volt, vagy az, hogy ülük oszt nézünk ki a fejünkből a TV előtt.


Volt, hogy hazamentem, lett volna ezer mesélnivaló. Erre az első szülői reakció az volt, hogy "Fogd már be, hagy nézzem már végig a sorozatot/híradót/akármit". Aztán meg ment a hiszti, hogy hát egész nap csak a szobában ültem és hozzájuk se szóltam...jó hogy nem...

2019. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!