Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz helyzet alakult...

Nagyon rossz helyzet alakult ki köztem és a szüleim között, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hazudtam nekik egy vizsgámmal kapcsolatban, ami már sokadszorra nem lett meg. Azt mondtam megvan, pedig két nappal később mentem el igazából, de akkor meg is lett. Viszont azt hazudtam hogy ismerősömnél vagyok, amíg elmentem vizsgázni. Lebuktam, kerestek nála de nem voltam ott. Állítólag az apukám sírt a csalódottságtól. Meg gerinctelen vagyok és ilyesmi. Azt hozzátenném hogy a nyomásuk miatt titkoltam el a dolgot, mert minden egyes bukásomról beszámoltak a fél családnak is, és szinte minden nap felhozták a dolgot, meg cseszegettek hogy tanuljak. Persze, jogos, nem örülnek neki. De emiatt akkora stressz volt rajtam, és hogy megint közölnöm kellett volna hogy bukta lett...Így inkább behazudtam. Bánom a dolgot, de tudom hogy miattuk tettem így. Kérdés, hogy most mi a francot csináljak
2019. máj. 30. 13:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%
Minden normális emberi kapcsolat alapja a bizalom...
2019. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem beszéld meg velük, hogy egyetem/fősuli alatt mindenki szembetalálja magát legalább 1 olyan tárggyal, amit alig tud teljesíteni. És ez nem azért van, mert az ember nem akarja, csak nehéz. Gerinctelennek meg nem nevezhet apukád, milyen dolog ez már. Az meg az ő dolga, ha emiatt elsírja magát, nem a világvége jött el, mindenki hazudik néha, és legalább átmentél. Nem lenne szabad a teljesítménykényszerüket rajtad levezetni, mert nem egy gép vagy, egyszer fent, egyszer lent. Sajnos nem te vagy egyedül ezzel a világban, kitartást, és próbálj kevesebbet adni a véleményükre. Te megteszed, amit tudsz, és próbálsz a kedvükben járni.
2019. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Meglehet kérdezni hogy milyen viszga volt ez?Én azt vettem le a kerdesedbol hogy iszonyatosan nagy nyomást tesznek rád,és hogy félsz tőlük valamilyen szinten.Nemtudom mi lenne a jo megoldás.De kitartást.
2019. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Semmit ne tegyél, majd elhalványul. Nem most lett rossz a viszonyotok, már eddig is az volt. Ők uralkodnak rajtad, te félsz tőlük. Ez nem felnőtt kapcsolat.
2019. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%

Végül megtudták, hogy valójában hol voltál?


Mondd nekik, hogy másképp alakult, be kellett ugranod valamiért az egyetemre.


Ha meg már tudják, akkor mondd meg az igazat.



Annak nem szokták megmondani az igazat, akinek nem lehet, szóval ne magadat hibáztasd!

2019. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el nekik oszinten, hogy apukadnak nem sirdogalnia kellett volna a csalodottsagtol, csak egy kicsit diszkretebben kezelni a rokonsag elott az idoleges kudarcaidat.


Amugy, a tanulsag az, hogy ezutan, ha barmilyen okbol azt mondod, hogy X.Y. ismerosodnel vagy, akkor szolj neki, hogy ha keresnek nala, akkor tudjon mit mondani. Sot, gondolni kell arra is, hogy a telefonhoz kerhetnek a szuleid, tehat ne azt mondja, hogy "igen, itt van nalam", hanem azt, hogy "itt volt, de mar elment, es azt mondta meg bemegy ide meg oda, nem rogton hazafele indul". (Vicces, hogy apakent tanacsolok ilyet, de tenyleg stupidok a szuleid.)

2019. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Nekem inkább többször van "lent". De nem is kiabálnak, mármint az első kettő bukásnál de, de nem is attól féltem. Fogalmam sincs mitől félek ilyenkor.
2019. máj. 30. 14:35
 8/34 A kérdező kommentje:
Nem is tudom megfogalmazni. Amikor közeledett a vizsga, és azt mondtam nekik valamire hogy nem érek rá mert tanulok, az volt a válasz hogy "dehogy tanulsz", meg cinkos nézés. Állandóan ez ment és már tököm tele volt, mintha nem hinnék el hogy nekem tanulni kell egy vizsgára. Lehet ez az oka hogy hazudozok vagy nem tudom. Szóval, mintha nem vették volna komolyan, és akkor meg ha "tanultam", miért nem sikerült. És akkor jött a pótvizsga, és szia-jó reggelt tanulsz ma?, délután meg "Tanulj" és már nagyon utáltam hogy állandóan felemlegetik. Könnyebb volt kigondolni egy bonyolult elterelésű manővert és szétkamuzni a fejem egész héten, mint elmondani nekik hogy megint nem sikerült. És hiába tudom hogy ennek valamilyen szinten ők az okai, mert biztos van oka hogy állandóan hazudok a tanulmányaimmmal kapcsolatban. De most mégis azt érzem milyen egy rohadt ember vagyok, és csalódtak bennem, holott az lett volna a cél h elkerüljem.
2019. máj. 30. 14:45
 9/34 lilla64 ***** válasza:
90%

Apukádnak nem sirnia kellene,hanem nem kellett volna szétkürtölje a rokonságnak,hogy nem sikerült a vizsgád,mert neked az megalázó.

Ezt próbáld megmagyarázni nekik.

2019. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
13%
"Apukádnak nem sirnia kellene,hanem nem kellett volna szétkürtölje a rokonságnak,hogy nem sikerült a vizsgád,mert neked az megalázó." Gondolom nem kürtölte!!!! hanem amikor kérdezték akkor nem hazudott. Szerinted még hazudnia is kellett volna? Na neeeee!
2019. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!