Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetem hogy nem viszek...

Megtehetem hogy nem viszek senkit a diplomaosztómra mivel úgy bántak végig velem ahogy lent leírom?

Figyelt kérdés

Alapból a család egy része csak b.ogatott hogy jaj miért nem mentél el dolgozni...ja érettségivel 100 ezerért.

A másik meg hogy semmiben nem támogattam. Sem anyagilag sem máshogy. Ha így álltak hozzám akkor a diplomaosztón miért lenne ott bárki? Vagy ott már jó hogy lehetne nagyzolni vele ismeretségi körükben?

A harmadik pedig hogy senkitől semmit sem kaptam a második diplomámra sem nem is az hogy kellene de rosszul esik mert egy nyomorult ballagást többre tartottak idén is családi szinten.


2019. jún. 18. 23:33
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Nálam is ugyanez volt. Most pedig jól fizető melóm van, és tartják a markuk. Undorodom..

Azt tudom csak nagyon erősen javasolni, hogy semmi esetre se hívd el őket! Nem érdemlik meg, hogy ott legyenek.

2019. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%

Elég nyomasztó tud lenni, amikor az ember küzd azért, hogy tanulhasson, de nem hogy támogatást nem kap, de még időnként rá is szólnak érte. Teljesen megértem a dühőd és frusztráltságot. Az sem kizárt, hogy ez a tüske sokáig megmarad benned, ha másként nem, hát úgy, hogy mindezt egyedül érted el, nem volt hozzá hátszeled.


Szerintem viszont érdemes meggondolnod, hogy a diplomaosztódra tényleg nem akarod őket meghívni. Ez egy formális esemény, vannak szokások, amiket egy diplomaosztón követnek az emberek. Szóval, ha meghívsz valakiket, akkor az nem feltétlen jelenti, hogy adsz nekik valamit. Nézhetsz rá úgy is, mint egy formaságra (kötelező ruha: pipa, kötelező kísérők: pipa stb.). Ezt talán azért érdemes így kezelned, hogy utólag ne lehessen hivatkozási alap, hogy nem hívtad meg a családtagjaid. Szerintem tegyél szívességet te és mutasd ki, hogy annyiban más vagy, mint ők, hogy tudsz nagyvonalú lenni. (Aztán később majd megbeszéled velük ezt az egészet, mert nincs rendben, hogy támogatás helyett inkább elengedték a kezed.)

2019. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Hívd meg a barátaidat. Ilyen családot semmiképp. (Sziklák szeme)
2019. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Lehet h el sem mennenek. Oszinten nem tudom en mit tennek! En tul megengedo vagyok sajnos, ugyh elhivnam oket, de csak mert nem mernem nem megtenni...erted? Te ne legyel nyul!!!
2019. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

"Alapból a család egy része csak b.ogatott hogy jaj miért nem mentél el dolgozni...ja érettségivel 100 ezerért."

Az első fele a mondatnak valóban baromság, viszont csak úgy mellékesen elárulom, érettségivel is lehet keresni 200e körül.


"A másik meg hogy semmiben nem támogattam. Sem anyagilag sem máshogy."

A máshogy még oké, azért illene legalább azt megtenni, hogy segítenek tanulni, vagy legalább megkérdezik, hogy mi a helyzet. De anyagilag? Komolyan? Felnőtt ember vagy, létezik diákmunka, a többit meg szerintem kitalálod.


"A harmadik pedig hogy senkitől semmit sem kaptam a második diplomámra sem nem is az hogy kellene de rosszul esik mert egy nyomorult ballagást többre tartottak idén is családi szinten."

Ha semmi alatt azt értjük, hogy egy jó szót sem, akkor valóban elég problémás a helyzet. Ha Te viszont ajándékra gondoltál, akkor inkább nem mondom, milyen rossz tulajdonsággal rendelkezel.


Összefoglalva a dolgot, nézz tükörbe, számolj el magaddal, és ha sikerült a saját hibáidat meglátni, utána mérlegeld, hogy a családod mit érdemel. Jogosan mondhatod azt, hogy nem hívod meg őket, de előtte magaddal kell számolnod.

2019. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ahogy elnezem te sem kaptal autot senkitol :) azert eled ki rajtam a frusztraciod.
2019. jún. 19. 01:10
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hívnám meg őket.
2019. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Nincs benne semmi frusztráció, csak a két oldalról nézi a helyzetet.
2019. jún. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy megteheted. A másik kettőn ott voltak?
2019. jún. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Ne hívd meg őket csak, szólj, hogy lesz. Ha akartok jöttök.
2019. jún. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!