Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskolaválasztásnál mind a 2...

Iskolaválasztásnál mind a 2 szülő beleegyezése szükséges?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7.osztályos /most volt évzáró/ha jól tudom ki kellett tölteni,hogy hol szeretne tovább tanulni./előzetes választás-több iskolát is meglehet jelölni/Sajnos mivel a Kisfiam nem velem él egy háztartásban/én a szomszédban lakom/ Édesanyához van bejelentve,viszont minden második nap velem lehet,csak nem alhat apánál.A másik Édesanya megvonatta a szülői felügyeletemet ,tehát nincs közös szülői felügyelet 2 éve/addig volt/indok nem kellett elég ha az egyik fél nem fogadja el!NEM VAGYOK TILTVA!!!!!! "magyarul a bíróság "cselédet " csinált belőlem-mikor Édesanya nem "ér" rá akkor velem van a Kisfiam.A gyerekkel kapcsolatban mindent fizetek/különóra,művészeti órák,iskolai táborok nyaralás stb.Minden másnap velem van tanulok vele stb.

A kérdésem lényege az lenne ,hogy a továbbtanulásra választott iskolába nekem is lenne beleszólásom és Édesanyának nélkülem nem tölthetné ki azt a nyomtatványt amit az iskola adott. Mert semmit nem közölt velem a lapot nem is láttam.Úgy tudom ehhez nekem is egyenlő arányban beleszólásom van.

ROSSZUL TUDOM?



2019. jún. 20. 10:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem kell indok? Tételezzük fel, hogy én elválok és még gyerek is van. Ha én nem egyezek bele akkor az apától elveszik a felügyeleti jogot?
2019. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
közös szülői felügyelet csak úgy működhet ha mind a két fél elfogadja ---nézz utána...szép napot
2019. jún. 20. 12:02
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Csak tudom, hogy hogy van ez az egész! Most megyek kilencedikbe.


#1 voltam.

2019. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul tudod.

Nekem is elváltak a szüleim (tök mindegy, hogy ti nem voltatok házasok. Sőt, így még kevesebb 'jogod' van), csak és kizárólag a GONDVISELŐvel kell aláíratni, aki ilyen esetben az, akinél a gyerek el van helyezve és be van jelentve. Pont.

És mielőtt nekem támadnál, hogy "biztosan nem így van...", de így van. Te jó sok évvel ezelőtt felvételiztél, én pedig most fejeztem be a gimnáziumot, sokkal inkább benne vagyok ebben a témában, mint te.

Hetedik osztályban pedig csak egy kérdőív van, ami az osztályfőnök kíváncsisága, ez nem a tényleges pályaválasztós papír. Az majd csak nyolcadikban lesz.

2019. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a jogszabályokkal (pedagógusként). Ha nem vagy teljesen eltiltva a kapcsolattartástól, akkor jogod van beleszólni a gyermeked iskolaválasztásába, akkor is, ha nem közös a szülői felügyeleti jog. Normális iskolába be sem engedik iratkozni mindkét szülő aláírása nélkül. Tök mindegy, hogy mit jelölt meg. 2013.évi V. törvény XVIII. fejezet 4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]

"(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is,

ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja,

kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta." Azaz, ha a bíróság kifejezetten nem mondta ki, hogy megvonta a jogodat a gyermek iskolaválasztását illetően, akkor gyakorolhatod ezt a jogodat. Szembesítsd az exedet a paragrafussal, és követeld, hogy legalább tájékoztasson! Nézz utána az iskolának, amit megjelöltek, és ha megfelelőnek találod, akkor persze, egyezz bele. Ha nem, akkor jogi lépéseket tehetsz.

2019. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmiféle olyan papir még hogy hová szeretne menni majd decemberben fogják kérdezni hol akkarja megírni a központi felvételit melyik középiskolában ,és január végén február elején fogják gyereket megkérdezni melyik,milyen sorrendbe lévö iskolába jelentkezik ,utána szülök/ vagy szülö aláírja és kész és én mostanába 2 x is végig csináltam ezt felvételis dolgozz együtt idén egyet meg 2 éve ,igy biztosan tudom hogy 7 osztályban max érdekkörök tanár meg elmagyaráza hogy mi lesz 8. Osztályban.
2019. jún. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!