Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermekem teljesen az...

A gyermekem teljesen az instagram vilagaban él. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kislányom 18 eves. Szep, dekoratív lany, eletvidam lany volt. A problemam az, hogy elkezdte kovetni egy jo ideje ezeket a luxus celeb csajokat az instagramon es teljesen megvaltoztatta a szemelyiseget. 170cm magas kb 60kgos testsulyarol 50kgra lekoplalta magát, mondvan hogy Anyu, igy kell kinezni egy csinis lanynak, mert az XY celeb lany akit egy csomoan kovetnek is ilyen vekony. Smink nelkul ki sem mehy mar az utcára, elegedetlen sajat magaval, hiába mindjuk neki hogy ő igy a tokeletes ahogy van. Azert dolgozik most nyari szünetben, hogy majd mellmutetre tudjon menni mert hogy neki nem ugy allnak ahogy azoknak a lanyoknak. Mit tegyek?

2019. jún. 20. 17:39
1 2
 1/20 Mihago ***** válasza:
91%
Semmit. Nem tudod elhárítani az útjából az akadályokat, de egy szülőnek nem is ez a dolga, hanem hogy adjon egy jó térképet hozzájuk. Mondd el neki egyszer, hogy ha ezt csinálja, jól pofára fog esni, mert nemhogy sikeresebb nem lesz, meg fogja szenvedni ezt a magamutogatást. Nem fogja elhinni, le fog ugatni, aztán majd pofára esik. Lehet, hogy nem most, csak tíz év múlva. Az is lehet, hogy abbahagyja magától. Lehet, hogy teljesen elcseszi az életét. Ez van, ő egy önálló ember, saját úttal. Engedd el őt a felnőttkorba.
2019. jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tudom... csak nem tudom elfogadni, hogy ennyire megváltozott. Mindig is jo viszonyunk volt, mindent megbeszeltunk. Jó eredmenyei voltak az iskolaban, erre most meg teljesen a forditottja. Azt hiszi hogy az az igazi elet amit az instagramon lát,.... gazdag ferj, luxus utak, draga ruhák, party...
2019. jún. 20. 17:50
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Önszeretet. Meg kell tanulnia szeretnie magát.
2019. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
95%

Szerintem egy pszichológus sokat segítene :) Nekem is voltak/vannak ilyen fajta problémáim,nagyon sokat fogytam az elmúlt fél évben. (75 kg-ról le 49 kg-ra) Anyukám nagyon ki volt készülve ebben az időszakban így megelégelte ezt az egész önpusztításomat és elvitt egy szakemberhez. Nagyon nem akartam menni,mondván hogy semmi bajom de tényleg nagyon sokat segített. Be kellett látnom hogy más út nincs az önbizalomhiány elhagyásához,magamtól nem tudom leküzdeni hiába támogatnak a körülöttem lévők. :) A telefon elvevéshez már kicsit nagynak tűnik, de nem árt odafigyelni az internet használatra ha az rá károsan hathat. Például: Veszélyes gyógyszer rendelés, Őrült diéták, a plasztikáról is tessék megpróbálni lebeszélni,mert csak elcsúfítsa a természetes szépségét :(



20/L

2019. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt vágnám hozzá: "ne az instát nézd hanem tanulj meg számolni, hány nyári szezont kell végigdolgoznod, mire telik majd mellműtétre".


Mert mire a kis zsebpénzét összegyűjti egy ilyenre (a normálisabb műtétek kB 1-1,5 millió, de lehet több), addigra már 2x felnő és benő a feje lágya.



Amúgy komolyra fordítva, 1 baja van a lánynak: azt hiszi a szociál necverk a valóság.

Erről kéne meggyőzni, és szerencsére, internetre internettel tudunk támadni:

Nagyon sok kisfilm van már a világhálón 5-10 percesek, amik bizony megmutatják, hogy a média, a különböző posztok egyáltalán nem tükrözik a valóságot!


(válaszolók, ti is láttatok már ilyen társadalomkritikus posztokat nemkutyán vagy valahol, YouTube-on :))

Majd linkelek

2019. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szántóvető ***** válasza:
39%

tiltsd le az okostelóról,az asztali gépét is korlátozd le hogy ezeket a közösségi szarokat ne tudja megnyitni.

[link]

2019. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Szántóvető:


Olaj a tűzre. Egy kamasznak van már annyi esze, hogy megoldja. Ez függőség, tehát a megvonás miatt kreatív lesz, hogy oldja meg (másik telefon, mobilnet, városi WiFi, stb)


Egy kritika a sok közül amit érdemes megnezni a lánnyal együtt.

A végén beszéljétek át, mit láttatok, ha kell, állítsátok meg a videót, beszéljetek az épp bemutatott szereplőről (miért posztolt? Kinek akar bizonyítani? Stb)


[link]

2019. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Számkivető!


18 éves. Nagykorú, felnőtt.

2019. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Majd elmegy k...nak hogy összegyűjtse rá a pénzt. Meg hát a celebek is azt csinálják.
2019. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Előbb kellett volna nevelni, nem 18 évesen kezdett instafüggő lenni, ugye? Van egy ilyen gyanúm!
2019. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!