Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség? Szüleim el váltak

Tibor1998 kérdése:

Segítség? Szüleim el váltak

Figyelt kérdés
A szüleim el váltak még januárban. van egy 17éves öcsém és egy 5 éves húgom. öcsém és én apukámmal élek, hugi anyával. Annyi a problémám hogy húgom mikor 2hetente jön láthatási hétvégére egyáltalán nem akar maradni mint ha állandóan bántanánk. De bántalmazásról írnom sem kell hogy szó nincs. voltak dolgok amiket tiltottunk mert nem volt szabad huginak mint pl:cumi egyebek apa utóbbi időben már ezeket a tiltásokat is megengette hogy hátha jobb lesz és szeretne maradni. igaz sajnos keveset tudunk vele foglalkozni mert március óta csináljuk a házat ahová most jövőhéten kell költöznünk mikor láthatás van én szoktam rá vigyázni. De nem változott semmi. Egyre jobban nem akar maradni. nem érdekli hugit anyánkívül semmi mit tegyek?
2019. jún. 21. 06:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
cumi??
2019. jún. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Izabella220 ***** válasza:
100%
Egy 5évesnek az anya olyan mint a legeslegfontosabb dolog a világon, ezen 5ember sem tud változtatni, egyszerűen abban a korban van amikor az anya biztonságát nem lehet elengednie.
2019. jún. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Mit tegyél? Fogd fel hogy éli meg a válást egy kisgyerek...
2019. jún. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%

Hát akkor így járt, ne menjen hozzátok!

Majd később megbosszulhatod, és felhánytorgathatod neki legalább.

2019. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

szegény baránykám, jó rossz lehet neked ha ilyen korán ezen töprengsz:(

te hány éves vagy ?

Anyukátok megengedi a kicsinek, hogy otthon cumizon?, 5 évesen nagyon egészségtelen a cumi...

Én a helyedben nem csak 2 hetente találkoznék vele, te anyudhoz nem tudsz átmenni, vagy a tesvériedel közösen elmenni fagyizni vagy haslonló?

5 évsen tényleg érzehti úgy , hogy anyu a legjobb, de ezért ne haragudj rá a késöbbiekben..

2019. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

4-es gratulálok, de egy igazán gonosz ember lehetsz !

-.-

2019. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne erről anyudnak beszélni és megkérni, hogy beszélgessen el vele erről.

Lehet, nem érti, hogy miért váltak el vagy azt gondolja, hogyha anyának nem tetszik akkor az a dolog rossz (jelen esetben ha anyunak apu nem tetszik akkor apu rossz).

Próbáljatok meg anyudékhoz menni a látogatási idő kívül is. Mi is sokszor csináltuk azt, hogy átmentem a másikhoz, mert ahhoz volt kedvem. A szüleim ezt abszolut megértették, hogy most kivel akarok lenni, nem volt ebből baj soha. De ha nektek az lenne akkor is legalább beszélgessetek velük.

Apud próbáljon meg a hugoddal is lenni, akár anyudéknàl is. Lehet, hogy csak hiányzik neki az együttes közeg, nem érzi magát komfortosan.


Vagy esetleg pszichológus ha nagyon elfajulnak a dolgok (pl durván hisztizik nálatok, bünteti magát stb).

2019. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

6.: Neked meg mi bajod van?

A kérdező anyja gondolom nem volt engedelmes asszony (úgy szint a lánya), és ezért váltak el!

Anyja lánya...

2019. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát,5 évesen a cumi már nem a szájába való.Szerintem egy 5 éves nem tudja feldolgozni,hogy mi az a válás,és lehet,hogy ezért olyan.


De az anyjával mindenképp beszéljetek,mert már nem lenne szabad cumiznia.

2019. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A cumi egy önvigasztaló tevékenység. Nem büntetni kéne a kicsit... Így oldja a szorongását. Magát a szorongást kell megoldani, ha az sikerül, a cumi sem fog kelleni. Egy ötéves mit lát ebben a helyzetben? Apu, tesók elmentek. Vagyis anyu is akármikor elmehet- ezért a még erősebb ragaszkodás anyuhoz. A büntetgetéssel meg csak óvatosan, az ilyen korú kicsik hajlamosak magukat okolni MINDEN eseményért. Ha szekálják a cumiért oda juthat hogy magát fogja okolni a válásért hiszen ő "rossz" mert elégedetlenek vele a szülei, testvérei. Ebből nagyon erős szorongás lehet. Hogy elhagyják, hogy nem kellett apunak , a tevéseinek, különben nem basztatnák még abban a pici időben is amikor találkoznak.
2019. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!