Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok erre a...

Hogy reagálnátok erre a gesztusra?

Figyelt kérdés

Tegnap mindent megcsináltam, megfőztem, elmosogattam, felmostam, mire hazaért. Nem gyerek vagyok, ő lakik nálam. DE: bármit mondtam, vagy kérdeztem, mindenbe, de az égegyadta világon mindenbe belekötött. Nem hagytam magam, visszapofáztam. Sikerült jól összevesznünk. Én bementem a szobámba és míg ő le nem feküdt, ki sem jöttem.

Ma reggel megint korán elment, mire felébredtem, az étkezőasztalon "várt" három bonbon és egy banán. (Gondolom rájött, hogy most tényleg nem én voltam a hibás.) Akkor, amikor megláttam, húztam a számat, hogy jah, megszólalt a lelkiismerete. De ahogy telnek az órák, megenyhültem, mert jelzésképpen tudatja velem, hogy "bocsi, tényleg én voltam nemnormális". Nemsokára hazaér. Ahogy ismerem, nem fog szólni semmit, mert egyébként is elég házsártos.

Én köszönjem meg a gesztust, vagy maradjak csendben? Várjam meg, míg ő kezdeményezi a békülést? Mit tennétek a helyemben?

Tudom, hogy vannak ennél sokkal nagyobb problémák, de ilyet még sosem csinált. Valahol jól esik, viszont tegnap nagyon durván megbántott.



2019. jún. 25. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el!
2019. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem képes legalább annyit mondani, hoyg bocs, hülye voltam tegnap (vagy ha nem szóbal, legalább írásban), akkor én nem erölködnék ezzel a "kapcsolattal" tovább.
2019. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Ő lakik nálad.


tegnap rossz napja volt, csúnyán bánt veled.


Bocsánatot kérni gyáva és gerinctelen.


Még te köszönd meg a bonbont, és így a végén a bocsánatkérés helyett még ő mondhatja, hogy á, ugyan, semmiség.....



Szerintem csináld így, persze.



Vagy esetleg megteheted, hogy te sem szólsz egy szót sem, sem a tegnapiakról, de a lehengerlő gesztusról sem. vagy félsz, hogy megsértődik, mert nem értékeled a három szem bonbont és a banánt, nem tetszeleghet a nagyvonalú gavallér szerepében?

2019. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1., mármint mit? A sértődöttséget?

Ami lemaradt, hogy nem dolgozni jár, mert már nyugdíjas, hanem strandolni a barátnőivel.

Fő kérdésem az, hogy ti hogy reagálnátok ilyen szituációban?

2019. jún. 25. 13:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukádról van szó?


Mert alapesetben szerintem a többség azt gondolná, én legalábbis azt gondoltam, hogy a párodról. Ezt szándékosan nem akartad tisztázni? Mert azért nem mindegy.....

2019. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám, míg személyesen is bocsánatot kér tőlem.
2019. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3., köszi a választ. Gerinctelennek nem nevezném, csak nem tudom hová tenni, mert mint írtam, soha nem pakolt ki engesztelő cuccot (ami lássuk be, csak apróság). Mondjuk tényleg írhatott volna egy sort, hogy ezt neked szánom, bocs a tegnapiért.
2019. jún. 25. 13:40
 8/15 A kérdező kommentje:
5., Szülő-gyerek kapcsolat alkategóriában van a kérdésem. Gondoltam, egyértelmű.
2019. jún. 25. 13:42
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Az ajándék volt a bocsánatkérés. Ha a cél az, hogy a viszony rendeződjön, akkor amikor haza ér "köszi anyu" a megfelelő reakció. Ha a xar helyzet fenntartása a cél, akkor lehet pukkadozni
2019. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, nálunk rendszeres, hogy valami kis apróságon kiakadunk, szídjuk egymás aztán 2 perc mulva mintha semmi sem lett volna. Én nem vagyok haragtartó.
2019. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!