Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem engedi, hogy autót...

Anyu nem engedi, hogy autót hajtsak. Hogy reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött, hogy tavaly nyáron a 18.születésnapomra a keresztapum beiratott az autósuliba, és persze anyámnak 1 fityinget se kellett ezért adni, de idegbeteg módon ordibált a keresztapummal, hogy hogyan gondolta, hogy az ő megkérdezése nélkül beirat engem. Mert ő úgy képzelte ezt az egészet, hogy majd huszon valahány évesen elkezdek tanulni, és majd részletenként fizeti. Egész végig anyám lehúzott, hogy jaj úgy se fogom letenni, mert én milyen bizonytalan és balfék vagyok... Mindig kritizált valami kis dolog miatt. Néha már elegem lett belőle, és ignoráltam a rosszindulát, de akkor is csak én lettem leordibálva, hogy ő 30 éve hajt már autót, tán jobban tud mindent...

Nem rég apum vett egy autót, és a saját nevére iratta. Anyumnak is van egy autója, amit 13 éve vett, rajta kívül nem hajthatja senki, és mindig ki van centizve a benzin, és kis távolságon hajtja. Utólag kiderült, hogy én azért se hajthatom majd, mert túl hosszú. (pedig a keresztapámét hajtottam már egy gyakorló úton, ami ugyanilyen hosszú, és semmi gond nem volt)

Az volt a mese, hogy ha levizsgázok, akkor majd én is hajthatom apum autóját, sőt még az én nevemre is akarta volna iratni.. De anyu meg elkezdte ezt az új autót hajtani, mert kevesebbet fogyaszt, elugrik ide vele, elugrik oda, de az üzemanyagot meg soha nem fizeti bele (megkérdeztem erről aput) . Visszatérve rám, egy hete elsőre, sikeresen letettem az autóvizsgát, aminek borzasztóan örültem, és nagyon szerettem volna már hajtani az itthoni autót is, barátnőjeimnek is megigértem, hogy majd elviszem őket kávézni, vagy csak autózunk egy kicsit. És itt ért a pofoncsapás, hogy anyám kijelentette hisztériázva nem rég, hogy szó sem lehet róla, hogy én apu kocsijával "bitangoljak". Én meg csak néztem egy nagyot, mert egyrészt nem is az ő autója, még is ő hajtsa többet és ő szabja meg, hogy ki hajthatja, másrészt apu megengedte, harmadrészt pedig a gyakorlatban tanulok meg jobban hajtani .. Kis mezővárosban élünk, nem Budapesten, hogy félteni kelljen engem... Meg is sértődtem, mivel tudom is magamról, hogy a városon belül soha nem mentem 40km/h fölé, és nagyon óvatosan hajtanék, és mivel friss jogsis vagyok, nyilván azért kaptam a matricát is, hogy a többi autó is figyelmesebb legyen velem, és persze én a saját zsebpénzemből tankolnék. Ti mit tennétek ebben a helyzetben, ha ilyenek lennének a szüleitek? Jelenleg most azt találom a legreálisabbnak, hogy max egyetem után keresek valami munkát, amivel kifizethetem a saját autómat. De akkor meg feleslegesnek találom most a vizsgát... 18/L


2019. ápr. 26. 18:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

"Meg is sértődtem, mivel tudom is magamról, hogy a városon belül soha nem mentem 40km/h fölè"

Inkább tényleg ne vezess még, az indokolatlanul lassan hajtás is balesetet okozhat..

Egyébként szerintem addig felesleges auto, amíg nem tudod fenttartani és tankolni.

De jogsid nyugodtan lehet már most, azt nem veszik el tőled. Könnyebb most letenni, mint majd munka mellett megcsinalni.

2019. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Te nem ismered azt a szót, hogy vezetés???

Elég zavaró volt ezzel a sok "hajtással" olvasni.

Na jó a kérdésre válaszolva:


Anyukád meg apukád együtt élnek, vagy elváltak? Apukádnak nincs szava, csak anyukádnak?

Elkéred apádtól a kocsit, nagykorú vagy van jogsid, mehetsz, amerre szeretnél.

2019. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

Én a jogsi megszerzése után 2 évvel kezdtem el vezetni, mert akkor lett pénzem saját autóra. Eszembe sem jutott senki autóját lenyúlni, hogy kávézgatni hordjam a barátnőimet. Max akkor vezettem ha a családnak szüksége volt a segítségemre.

Szerintem kicsit most vegyél vissza magadból.

2019. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Az oktatáson meg a vizsgán is 40-nel mentél? Nem hiszem, mert azért az oktató meg a vizsgáztató is szólt volna. Nem csak a gyorshajtás veszélyes, hanem az is, ha indokolatlanul feltartod a forgalmat. Lehet hogy ez Kajágaszörcsögőn nem olyan nagy gond, de ne szokd meg, mert egy nagyobb forgalmú városban már az.

Egyébként ha anyád legközelebb megy valahova, akkor önként jelentkezel sofőrnek. Így te gyakorolsz, ő meg megnyugszik, hogy ott van melletted, nem egyedül vagánykodsz a barinőkkel. Vagy ha keresztapád támogat a vezetésben, akkor kérd meg, hogy alkalomadtán menjen el veled kicsit gyakorolni.

2019. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a kedves szavakat, sajnálom, hogy érthetetlen volt, mert nem megfelelő igét használtam. Indokolatlan lassan vezetéshez hozzákapcsolódik a T matrica is, de rendben van. Különben is nálunk a friss jogsis max 45-tel mehet. Nincsenek elválva a szüleim, de külön kasszán élnek, vagyis pontosabban anyám kezeli apám fizetését, a saját kis pénzét meg eldugja vagy másik esetben bankba lekötteti, hogy öregségére legyen miből élni. Kicsit elkanyarodtam a témából. Az senkit sem zavart, hogy anyám másoknak szabja meg, hogy én mit kaphatok születésnapomra? Vagy hogy a saját autóját félreteszi, hogy a másét vezesse, amikor nem is ő tartja el? Vagy az igéretek? Persze kivárom én még azt a pár évet, de körülöttem az unokatestvéremnek az apja vett egy autót, másik barátnőmnek szintén van mit vezetnie.. Minden friss jogsisnak van mit vezetnie nálunk..
2019. ápr. 26. 18:57
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Ettől a hajtani szótól én is majdnem kiugrottam az ablakon! Hol laksz te, ahol így beszélnek?
2019. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem szóltak a vizsgán ez miatt, és az "instruktorom" is gyakran mondta, hogy csak lassan, hogy legyen időm mindenre. És a többiek is látták, hogy tanuló autó. Vizsgán sokszor nem is volt időm felgyorsulni még 40-ig sem, mert sokat vezettem olyan utcában, ahol 2-sben voltam, és 30-as tábla, vagy biciklist előztem, de szembe volt egy autó, vagy félkörben való megfordulásnál sem 50-el vettem be a kanyart..
2019. ápr. 26. 19:03
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
apád egy igazi lúzer, felajánlja minden vagyonát a nőjének, gratulálok, itt apáddal kell beszélni.
2019. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
26%

Megértem a helyzeted, sajnálom, előbb utóbb ha kitartó leszel biztosan elég tapasztalatot szerzel hogy gyakorlott vezető legyél.


Ha szövegre reagálva kissé eltúlzó a megfogalmazás, sokkal komolyabban beszélj a közlekedésről, ha elfogadod a tanácsot, valóban a gyakorlatban tanulsz meg vezet és nem hajtani, a gépjárművet vezetik az állatot hatják!


Hiába élsz kis mezővárosban és nem Budapesten, veszélyes közlekedési szituáció kialakulhat a kis utcátokban is nem kell ahhoz egy világvárosban közlekedni.


Azt nehéz meghatározni, hogy mi minősül indokolatlanul lassú vezetésnek, gondolok itt a városon belüli 40 km/h-vel történő közlekedésre.


Kérdezem azoktól a hozzászólóktól, akiknek a kiírásból csupán az indokolatlanul lassú vezetés gondolata fogalmazódott meg, és csak ezen akadt fel tekintetük, hogy tekintenek magukra mint gépjárművezetők, csak hajtanak vagy képesek biztonságos módon kezelni a gépjárművet.


Végül, szüleidet szerintem a jó szándék vezéreli, de nem ártana valamilyen dimenzióváltásra a vezetésedhez való hozzáállásban.

2019. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Mi az hgy mit szólnék? Anélkül ide se adták az autót, hogy valaki ne üljön mellém közülük, hiába volt jogsi a kezemben. Most kaptam egy olcsó autót, de messze ezzel se engednek tök egyedül, max a környező falukba. Nem a kocsi miatt, hanem a testi épségem miatt. :D És igen, felnőtt vagyok, de magam is látom hogy hosszú távra nem mernék még elmenni egyedül, mert nincs rutinom. Az hgy a faluban eljárkálok vele, nem ugyanaz mint bemenni megye székhelyre.
2019. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!