Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen baj anyának, hogy nincs "becsületes" diákmunkám? 16l

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy igazából a helyi hivatalhoz jelentkeztem volna ilyen szociális dologra.(Vagyis beosztanak ételt hordani időseknek valószínűleg) Mivel a szülőnek is be kellett volna menni a jelentkezésem előtt (egy ismerősöm mondta tapasztalatból, amikor ott rákérdeztem akkor is ezt mondták), ezért nem jött össze, mivel anyu nem ment be, pedig simán be tudott volna. És most az én hibám, hogy milyen életképtelen vagyok, hogy nem bírom ezt elintézni egyedül. Pedig világosan megmondtam neki, hogy be kell mennie előttem, mert amúgy nem jelentkezhetek. A saját anyámat meg nyilván nem játszhatom el. Persze mostmár késő, ezt meg is mondták ott.


Itt jön képbe az, hogy találtam valami alternatív megoldást erre a nyári zsebpénzszerzésre. Benne vagyok egy csoportba ahol az emberek a rajzaikat, festményeiket adják el többnyire. Na én ezt évközben is csináltam kevésbé aktívan, de arról nem tudott, mivel kolis vagyok. És mivel csak olyan rajzot vagy festményt vállalok el, amit személyesen át tudnak venni ezért elutazok abba a városba, ahol kolis vagyok (vonattal egy óra otthonról), és megejtem a rajzok átadását. Amúgy is úgy szervezek, hogy azután talizzak ott a barátokkal. Persze mindent nyilvános helyen intéztek, mivel nem akarok bajba kerülni, és egy főtér kellős közepén csak nem fognak elrabolni.


Anyám viszont meglátta, hogy több pénzel jövök haza, mint ahogy elmentem. Nem túl szép dolgokat gondolt ezért inkább megmondtam, hogy mi van. Erre most az a baj, hogy az nem jó, hogy ezt csinálom, mert csak munkával lehet pénzt keresni, és az nem munka amit csinálok, mert ez szórakoztató. Mert azt ugye tudja, hogy nem rabolnak el közbe, mert tudja hol vagyok. Plusz annak ellenére, hogy ellenzi, simán engedi, hogy csináljam, viszont megjegyzéseket tesz. Szerinte ez egyenes út a prostitúcióhoz.... Mert hát az is könnyű még ez is.... (Elég abszurd gondolat, nem?)


Mit csináljak, hogy menjen ezen a vita itthon?


2019. jún. 26. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak csináld. Ilyen ez a kamaszkor, tele van surlodasokkal. Én nagyon büszke lennék rád, hogy olyan szinten vagy művész, hogy abból pénzt is látsz. Gratulálok hozzá!(és irigy is vagyok kicsit.) ❤️
2019. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De, elég abszurd gondolat... ahelyett, hogy anyukád büszke lenne rád...

Legyél te büszke magadra, szerintem szuper ötlet volt, jól csinálod.

Utálom ezt a hozáállást, hogy csak az munka, amit utálunk, mert "nehéz"...

2019. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mihago ***** válasza:
75%

Nemes egyszerűséggel és a kötelező tiszteletet becsomagolva elhelyezve a felső polcon: anyád egy sújtó barom.


Biztos nem esik jól, hogy egy idegen ilyet mond édesanyádra, de hát te kérted a véleményem, és abszolút semleges kívülállóként nem tudok mást mondani. Bocs!


Semmit ne csinálj. Anyád pszichiátriai eset, mint sajnos nagyon sok ember Magyarországon. Tele van a GYK ilyen történetekkel. Nárcisztikus személyiségzavara van, ami sok család életét megmérgezi. Az ilyen embernek lényegében a szar sem elég keserű, teljesen elvont és egymásnak ellentmondó elvárásai vannak a gyerekeivel szemben. Természetesen amint teljesíted valamelyik elvárását, rögtön irrelevánssá válik, és kitalál egy másikat.


Nekem az apám volt ilyen. Ordibált, csapkodott, szentségelt és mindennek elhordott, amiért nem hajnalban kelek, és mosolyogva (!) megyek a gyárba kétkezi munkát végezni. Dühöngött, hogy programozó vagyok, mert az ülve dolgozik, "az nem munka." Mikor az első fizetésem több volt, mint amit ő a büdös életben össze tudott vakarni, be nem állt a pofája, hogy "ennek rossz vége lesz", "ez valami átverés, te valamibe belekeveredtél", "majd figyeld, elvisznek a rendőrök, börtönbe fogsz kerülni".


Mit lehet tenni egy ilyen emberrel? Sajnos abszolút semmit! Ez nem egy vélemény, amit érveléssel meg tudsz változtatni, hanem egy tudatzavar. Kezeltetni soha nem fogja, így nem marad más, mint kibekkelni a tizenéves korod, és azonnal lelépni, amint teheted.

2019. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ezzel semmit nem tudsz kezdeni, én 20 vagyok, egyetemista, pincérként dolgozok egy nagyon kedves, pontos, barátságos cégnél, fantasztikus bérért, ilyen helyeken mint a hilton, az intercontinental, de ahányszor hazamegyek, és előkerül a munka téma, az apám elsírja magát, bedepizik, és napokig hisztis mert én "sokkal jobbat is csinálhatnék" (nem tudom feltűnike a leírásból, de imádom ezt a melót)


egyszerűen csak irigyek, amiért nekünk sokkal élvezetesebb munkánk van mint nekik (de váltani lusták)... nem tudsz vele mit kezdeni, szrd le.majd ha rájön hogy nincs közönsége a hisztijének, megunja talán egyszer.


(amúgy tök menő vagy szerintem, hogy találtál magadnak egy ilyet, ha csak fele ilyen életrevaló vagyok ennyi idősen, már én vezetem a pincércéget :D sok sikert a fura anyád ellenére is)

2019. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért van hátránya annak, hogy anyád egy tahó. Gondolom ez a szociális munka elment volna valami gyakorlat félének, így most elestél ettől.

Szép és jó a rajzolás, de örökre nem lehet megélni belőle.

Akár mennyire legyél jó belőle. A művészet nem kifizetődő mindig.

Csak meg ne tudják a "kuncsaftjaid" szülei, hogy pénzt adnak azért, mert te rajzolsz nekik.

Aztán majd jön a hiszti, hogy kamatostul fizessél vissza mindent.

Amúgy nyílt utcáról is raboltak már el embereket.

2019. jún. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyad retardalt, mar bocs. A jo munka ugyanis szorakoztato kell, hogy legyen. Nem az a jo munka, amit nem elvezel. Csak anyad nem erti ezt az "amcsi stilust". Mondd meg ezt neki nyugodtan.
2019. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!