Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Le lehet valahogy szoktatni a...

Le lehet valahogy szoktatni a szülőket az állandó facebookra fotózgatásról?

Figyelt kérdés

Ahányszor leülünk enni-inni, szüleim elkezdenek fotózgatni..

Kajafotó, italfotó, koccintós fotó, minden.

Ráadásul nem ám csak gyorsan lekapják, hanem egy óráig rendezgetik, komponálják, hogy pl az italos palackok hogy álljanak a tányér mögött (biztosra mennek, hogy tutira ordítson a fotóról, hogy mesterkélt, beállított) vakuval, vaku nélkül, namégegyet, aztán még felrakják facebookra, írnak hozzá valamit, és csak utána hajlandóak leülni és enni, vagy inni.

Ha ez nem lenne elég, mindkettőjüknek lestrapált több éves olcsó telefonja van, szóval kb nincs olyan, hogy ne fagyna le a művelet közben, ezen teljesen kiakadnak (káromkodnak, összevesznek, duzzognak utána), de anyukám attól is dühös lesz, ha valami update volt, és valami máshogy működik mint addig.


Elég zavaró, nincs nyugis családi vacsora, vagy akár csak egy koccintás egy pohár pezsgővel enélkül a macera nélkül.

Próbáltam megbeszélni már velük, annyi történt, hogy azóta az asztalt és az én kajámat fotózzák először, majd hozzám vágják, hogy 'egyek csak nyugodtan', míg ők tovább molyolnak a telefonjaikkal, nagy családi idill.. mikor ennél többet akartam elérni, pl hogy eleve ne töltsenek fél órát ezzel minden áldott kajáláskor, akkor összevesztek velem, hogy bunkó vagyok és türelmetlen és kiállhatatlan.

(Az étkezés végeztével természetesen jön a csekkolás, hogy ki mennyi lájkot meg kommentet zsebelt be, kommentekre válaszolgatás, stb)


Le lehet erről szoktatni őket valahogy??


2018. júl. 25. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Vagy ez van, vagy lemondasz a közös kajálásokról, és bevonulsz a szobádba, hogy nyugodtan (bár egyedül) ehess...

2018. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyedül enni velük is tudok, épp ez az, hogy szeretném, ha lenne olyan közös kajálás, mikor egymással foglalkozunk, beszélgetünk. :(
2018. júl. 25. 09:50
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy ezt majd csak a saját családodban tudod összehozni, velük nem, mert ők már túl öregek ahhoz, hogy átneveld őket... :(
2018. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

A facebook rabjává tesz fiatalt, kevésbé fiatalt, akár időst is.

Próbálj meg te lebeszélni egy tinit, hogy ne szelfizzen minden mozdulatánál.

Sokan a facén élnek szinte. Kezdi reggel, hogy hogyan aludt , aztán a reggeli összetevőit sorolja, majd napközben is bejelentkezik többször is.

Közlési kényszer.

Érdekes felállás amúgy, hogy a szülők csinálják és nem te, aki sokkal inkább korban közelebb állsz a face nagyobb részt használókhoz.

2018. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el lefotózgatni őket ahogy fotózgatnak, majd nyiss egy mappát (nem kell nyilvánossá tenni, elég, ha csak nekik adsz hozzáférést). És te is töltsd fel az ételfotó-készítő alakjukat minden alkalommal. Ha már egész sorozat lesz belőle csak leesik nekik, milyen hülyén néz ez ki kívülről nézve. A mappának adhatsz valami vicces (de nem sértő) nevet.
2018. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is fotózok néha kaját vagy ilyesmit, de ilyen évi 1-2-szer, akkor is kábé 4 másodperc alatt, aztán félrerakom a telefont... eddig egyetlen ilyen fotót raktam fel eleve közösségi oldalra (az nagyon jól kinéző saját készítésű hamburger volt, saját sütésű bucival, mindennel, arra büszke voltam azért :D a random spagettit nem nyomom fel, az kit érdekel?)

Ez nem egészséges amit ők művelnek :(

2018. júl. 25. 10:23
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Vigasztald magad hogy ez 20 IQ felett már megszűnik,

nem tudod leszoktatni őket róla.

Borzasztó egy népbetegség lett ez a fészbukozás.

2018. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A marhaporkoltot igazan megeri fotozni egy samsung galaxy s2vel.. Legalabb ha fotozas lenne a hobbijuk profi geppel es nem mindig, en mondom ez beteges.
2018. júl. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fizesd be őket valami fotós tanfolyamra, hogy ha már annyira odavannak a fényképezéshez, legalább konyítsanak is hozzá valamennyire. Még az is lehet, hogy elmegy a kedvük az egésztől, ki tudja. Vagy legalább okosodnak - és addig se a facén lógnak, amíg a tanfolyamon ülnek.
2018. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mióta csinálják ezt?
2018. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!