Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekeim fogjak majd...

A gyerekeim fogjak majd orokolni apam adossagat?

Figyelt kérdés

Apamnak rengeteg adossaga van, vagyona viszont nincs. Nincs semmi a neven, se auto, se lakas, semmi. Egy esetleges halalesetnel reszemrol egyertelmu, hogy visszautasitom az orokseget, viszont azt olvastam, hogy ha akkor mar lesznek gyerekeim, akkor "rajuk oroklodik tovabb". Ez tenyleg igy van? Hogyan lehetne ezt elkerulni, hogy apam hulyesegei ne a majdan levo gyerekeimen csattanjon?

21/L



2019. jún. 27. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Akkor azt is visszautasítod, a gyámhivatal nem is engedné az adósság öröklését
2019. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Neten válszt találhatsz a kérdésedre!

[link]

2019. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nincs így. Ha te nem örökölsz tőle semmit, akkor a gyerekeid ugyan hogy örökölnének bármit is tőle?
2019. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A visszautasításról azonban érdemes azt tudni, hogy ilyenkor az örökség az örökös gyermekére száll tovább, tehát amennyiben ő sem szeretné megörökölni a tartozást, neki is külön vissza kell utasítani az örökséget. Ha pedig a gyermek még kiskorú, akkor ő csak a gyámhivatal hozzájárulásával teheti ezt meg."


[link]


Itt talaltam ezt.

2019. jún. 27. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Adósságot maximum a vagyon értékéig lehet örökölni.
2019. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon kis előrelátó vagy! Gondolom, apukád még nem készül meghalni. Nem lehet túl öreg, a te életkorodból kiindulva. Gyermeked sincs még. Pff..

Nekem is van hiteltartozásom és nagyon rosszul esne, ha a gyerekem a halálomon törné a fejét.

Egyébként meg lehet, hogy a felvett hitelre van apukádnak biztosítása. Nekem is van, így baj esetén a gyerekem nem örökölné az adósságot.

2019. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
És ebből nem tudod értelmezni, hogy a gyerekeid is ugyanúgy lemondhatnak róla, mint te? Vagy szerinted a gyámhatóság szeretné, ha a gyerekeid adósságot örökölnének?
2019. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Csak adósságot egyébként se lehet örökölni, negatív örökség nincs. Ha nincs örökölhető vagyon, akkor az adósság nem öröklődik.
2019. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6-os: nem erint meg, hogy apamnak mi esik rosszul es mi nem (van okom ra, szamomra mar igy is halott), engem egyedul az erdekel vele kapcsolatosan, hogy ne ussem meg a bokamat majd ezzel is altala.
2019. jún. 27. 15:25
 10/13 IronYpetya ***** válasza:
80%
Kérdező: igen, így van. De nincs ebben semmi meglepő. Egyszerűen mindenki lemond az hagyatékról és viszlát. Majd egyre távolabbi rokonokat keresnek meg. Voltam ilyenben, már azt se tudom, honnan volt a rokon aki meghalt, de bőszen próbáltak meggyőzni, aztán meg a gyerekekre táblázni, szóval észnél kell lenni - amikor te lemondasz, intézkedj, varrd el a szálakat egytől egyig mert arra fognak játszani, hogy valaki elvigye a balhét!
2019. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!