Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy megtudtam, nem tőlem vannak a felnőtt gyerekeim?

Figyelt kérdés
Mióta megtudtam se éjjelem,se nappalom. Nem tudom mit csináljak vagy mi lesz később. Szerintem rengeteg időre van szükségem mire magamhoz térek. Ők azt hiszik haragszom rájuk, azért nem keresem őket. Azt sem tudom hogy viselkedjek velük.
2019. jún. 26. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy nem te vagy a biológiai apjuk, attól még a te gyerekeid. Te nevelted ôket, te voltál ott ha baj volt. Csak lépj túl ezen és viselkedj úgy velük, ahogyan eddig.
2019. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon nehéz lehet, hiszen te nevelted fel őket, azt nem lehet kitörölni csak úgy. És nem is kell.

Én egyedül biztosan nem tudnám feldolgozni és valamilyen szakember segítségét kérném. Ő talán már látott ugyanilyen helyzeteket.

2019. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyukájukkal kellene ezt megbeszélned és rendezned, velük nem kellene éreztetni, mert ők erről nem tehetnek, persze tudom, könnyű mondani.
2019. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Te nevelted fel őket, te vagy az apjuk, ne rájuk haragudj, nem ők vertek át.
2019. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha felnevelted oket, szeretitek egymast akkor ok a te gyerekeid..tudod a gyereket konnyu megcsinalni, felnevelni nem az! Te ezt megtetted nem?

Amugy hogy derult erre feny? Kicsit fura a tortenet...Az sem biztos, hogy igaz, lehet azert mondta ezt az a valaki, hogy teged bantson.

2019. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Először is csekkolnám, hogy tényleg igaz-e, mert lehet, hogy megbántott ex csak azért mondja, hogy fájdalmat okozzon. Kezd a vércsoport ellenőrzéssel, ha az nem zárja ki, hogy apjuk legyél, akkor vegyél két 50 ezer körüli DNS teszt csomagot. Vattás pálcikát kell megnyalni, majd postára adni, postán jön a válasz. Gyerekeket kérd, hogy ebben legyenek partnerek, mert anyjuk milyen szemétséget mondott.
2019. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha ez egy valós problémához kapcsolódó kérdés, akkor tényleg egy pszichológussal való 1-2 órás elbeszélgetés hasznos lenne (10-30 ezer Ft-ot csak megér).

Előbb azonban neked magadnak kellene bizonyos dolgokat tisztázni. Olyanokat, hogy pl. téged ténylegesen milyen tekintetben érint negatívan a dolog: érzelmi, ösztönéleti vagy anyagi tekintetben? Fellép-e benned valami hiányérzet, hogy nem a te génjeid öröklődnek tovább, mert ha igen, akkor (ha még nem léptél ki a termékenyítőképes életkorból) lehet új életet kezdeni. Ilyen esetben persze nem árt tisztázni, hogy jelen biológiai állapotod alapján lehet-e feltételezni, hogy annak idején egyáltalán termékenyítőképes voltál-e és ez nem puszta rosszindulatú feltételezés, mert sok minden előfordulhat és a mi szélesebb rokonságunkban is volt ilyen (bár orvosi vizsgálatokkal nem igazolt) eset.

Ha egyébként a felnevelt gyerekeiddel jó viszonyban vagy, tehát pozitív és kölcsönös köztetek az érzelmi kapcsolat, akkor ez érzelmileg nem is a ti kapcsolatotokat ingatja meg. Érdemes azt is tisztázni, hogy a gyerekek anyjával milyen viszonyban vagy/voltál és mennyiben lehet őt "okolni" a történtekért.

Gondolni kell arra is, hogy az ember időskori életét a szó szoros értelmében "bearanyozza" az unoka és meghosszabbítja az ember életét ez a pozitív érzelem is, tehát ezért sem érdemes egy jónak mondható családi életet megtörni és olyanon rágódni, ami már megtörtént és amit visszacsinálni már nem lehet.

2019. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Az, hogy biológiailag nem a Te génjeidet örökölték, irreleváns. Szereted Őket? Hoznál Értük további áldozatokat? Ha igen, akkor Ők a Te gyerekeid. Most Joshi Barat műsorából egy 11 éves fiú jutott eszembe. A gyerekről az apja azt gyanította, hogy nem Tőle van a gyerek. Meg is mondta a gyermeknek, akinek ez eléggé rosszul esett. Joshi erre azt mondta az úriembernek, hogy "Önnek van egy fia, de a fiának nincs apja.". Aztán az adásban olvasták fel a DNS vizsgálat eredményét, amiből az derült ki, hogy ez a férfi tévedett. A kisfiú erre azt mondta: "Apa, én mindig tudtam, hogy a fiad vagyok.". Ha felnevelted ezeket a gyerekeket, akkor Ők is tudják, hogy a Te gyerekeid. Nem tehetnek a történtekről. Amennyiben megkeresnek, fogadd Őket szeretettel.

2019. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Gondolj arra, hogy valakinek nem lehet gyereke és örökbe kell fogadnia. Ha te kisbaba koruktól neveled őket, akkor ez még jobb, mintha valaki egy nagyobb gyereket fogad örökbe. Az idő begyógyítja a sebet úgyhogy csak csináld úgy, mintha továbbra is te lennél az apjuk,hisz te nevelted őket eddig, a te gyerekeid ezáltal.
2019. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!