Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nagyszülők mennyire...

Szülők, nagyszülők mennyire jogosan várhatják el, hogy családom, gyerekeim legyenek? (nekik ugye unokák)

Figyelt kérdés

Ha már felneveltek, taníttattak, viszont én 90% hogy egyedül maradok, mert magamnak való vagyok nagyon.


Bár általában rávágnák, hogy igen, de ha megfordítjuk, hogy az az egyedüli okom a házasságra, és a gyerekekre, hogy tartozok ennyivel a szüleimnek, akkor nem ennyire egyértelmű.


2017. ápr. 11. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem várhatják el. A gyerek a szülő felelőssége, döntése, nagyszülőnek beleszólása nincs.

Lehet, hogy majd egyszer változik a helyzet, és mást fogsz akarni, de ráderőltetni nem lehet, hogy akkor is vállalj, akaratod ellenére.

2017. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
A szülök legfeljebb azért költöttek rád meg taníttattak, hogy NEKED normális életed legyen. Azt nem várhatják el semmi esetre sem, hogy te azért vállalj gyereket, mert ök akarnak unokát!
2017. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Szülő vagyok. Felnőtt gyerekeim vannak. 22/lány, és 25/ fiú.

Soha egyik gyerekemnek sem mondtam, hogy "de jó egy kis unoka" Sőt. Bevallom őszintén, hogy a franc se akar 46 évesen nagymama lenni. A gyerekeim élik az életüket, ahogy én is élem az életemet.

Ha ők nem akarnak házasságot, gyereket, az az ő döntésük, és én támogatom a döntésüket.

Egyébként régebben volt egy hasonló beszélgetésünk a lányommal, amikor megkérdezte, hogy mi szülők ragaszkodunk az unokához, vagy mit gondolunk erről. Akkor elmondtam a lányomnak, amit most neked is elmondok.

Családot alapítani, gyermeket vállalni nem másokért kell megtenni. Soha nem menj férjhez(vagy nősülj meg) mert valaki helyetted ezt akarja, ezt követeli. Gyereket sem a szülők, nagyszülők nyakára kell szülni, és nem az ő álmukat kell teljesíteni. A döntés joga csakis a tiétek. Ha úgy érzed, hogy az életedben nincs helye házasságnak vagy gyerekszülésnek, akkor ne csináld egyiket sem.

Nekünk szülőknek ez már megadatott. Mi férjhez mentünk, gyereket szültünk.. Nekünk az a dolgunk, hogy a felnőtt gyerekeink döntéseit 100%-ban támogassuk. (persze csak akkor ha nem törvénybe ütköző, és nem megbotránkoztató)

2017. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Az anyám 41 éves, és alig várja a hamarosan érkező unokáját, de tudom, hogy ha nem akarnék szülni, akkor sem vádaskodna, nem vágyna ilyen "viszonzást". A szülőnek a gyerekével kell elsősorban foglalkozni, nem az unokájával. Hiába unoka, az is más gyereke, és ő nem dönthet róla, hogy legyen vagy ne.
2017. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Hogy valaki szeretne nagymama lenni, az érthető, mert bár a hármas szerint a franc se, de a valóságban meg igenis szeretnének a felnőtt gyerekes szülők unokát. Ez tök normális szerintem, amíg el tudja a szülő azt a verziót is fogadni, hogy nem lesz, és ezt nem személyes csalódásként éri meg.

Nyilván jó lenne, de hát sok minden jó lenne, és nem lehet ilyen döntéseket ráerőltetni másra. Főleg a gyerekére. Ha engednél a nyomásnak, és miattuk szülnél, akkor a szüleid szívesen látnák ,hogy boldogtalan vagy?

2017. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire! Nem tartozol nekik.. gyerekcsinálással meg főleg nem! Azt a gyereket ugyanis nem nekik kell majd fölnevelni, hanem neked!


Ne hozz össze gyereket csak azért mert a család b**ogat vele!

2017. ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Én szülö vagyok, felnött gyerekkel, de még sosem jutott eszembe, hogy kifejezetten unokát akarok, nem erre tettem fel az életemet.


A meglévö unokámnak természetesen örülök, de nem lennék akkor sem letörve, ha nem lenne, mert pl. a gyerekeim nem akarnak vállalni gyereket.


Ez nem az én hatásköröm, nekem semmi közöm az ö magánéletükhöz, és befolyásolni sincs jogom öket.

2017. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
És a gyereket ki nevelné fel? Te vagy a leendő nagyszülők? Könnyen járatják a pofájukat így. Semmi közük hozzá.
2017. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Reprodukciós kényszer. Van, aki csak azért csinál gyereket, hogy tovább örökítse a génjeit.
2017. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2017. ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!