Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet segíteni a...

Hogyan lehet segíteni a nyugdíjas szüleimnek, ha apámnak van egyedül bankszámlája, de nem tudja beosztani a pénzt?

Figyelt kérdés

Már 5 éve külön élek a szüleimtől, a testévreim is. Szüleim már nyugdíjasok (65 évesek) . Az anyám háztartásbeli volt, miután mi megszülettünk, amúgy ovónő a foglalkozása. Mikor már nagyobbak voltunk elvállalt bébiszitterkedést és tavaly 23 év után hagyta abba ezt. Ő jobban tudja a pénzt beosztani. Apámnak voltak jól fizető állásai, de képtelen beosztani a pénzt. Adósságot, adósságra halmoz. Egyidőben még nyerőgépezett. Volt már nem egyszer rá példa, mikor mi gyerekek voltunk, hogy a fütést/villanyt/vizet kikapcsolták, mert nem fizette be a számlákat időben. Ha szóvá tette anyám akkor mindig felháborodott, hogy "hagyja őt, mert jobban tudja." Sokszor előfordult, hogy "ránk omlottak a csontvázak", mert apám semmiről nem adott infot anyámnak illetve nekünk, nem gondolt abba bele sosem hogyha vele valami baj történik, akkor anyámra száll minden adósság.

Emellett persze anyám ragaszkodik ahhoz, hogy télen utazzanak ők Thaiföldre, ami nem lenne gond, ha lenne tartalékuk. De ők amúgy is olyanok hogy ragaszkodnak egy helyhez, akkor is ha drága. Pedig már nem egyszer ajánlottunk nekik helyeket, amik jóval olcsóbbak és megéri látogatni őket, de nem, nem érdekli őket semmi új.


Azért félek nekik pénzt adni, mert csak apámnak van bankszámlája és tartok attól, hogy nem arra költi a pénzt amire adom nekik. Nem akarom hogy nyugdíjasként tengődjenek.


2019. jún. 30. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem kéri a segítségedet, addig leginkább sehogy se tudsz segíteni neki. Kéri?
2019. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha valaki olyan hülye, hogy villanyszámla helyett Thaiföldi útra költi a pénzt, ah meg is erdemli
2019. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elottem szolonak! Addig nyujtozkodj ameddig a takarod er!
2019. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

1. Ajánld fel a segítségeteket (testvéreik is!), de ne tukmáld! Amíg nem kérik, nem kell segíteni. Amíg nem kérik, addig nem fáj eléggé a helyzet.

2. Aki annyira hülye, hogy villanyszámla helyett Tháiföldre költ, az megérdemli.

3. Számla aputól távol: Ha a testvéreiddel adtok pénzt, akkor már inkább édesanyádnak. Majd nyittok neki egy számlát, amihez apu nem fér hozzá. Ha édesanyátok mégis közössé tenné a számlát ÉS a pénz el lesz szórva, akkor kell egy számla, amit a testvérek közösen felügyelnek, egyenlően fizetnek be rá, és akkor erről vonódjanak le a számlák.

Én azért szembesíteném apámat a phaßágaival, egyidejűleg megkérdezném anyámat, miért tűri el neki, miért megy le kutyába.

2019. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Emellett persze anyám ragaszkodik ahhoz, hogy télen utazzanak ők Thaiföldre,..."


Az anyuka se jobb. Nem kell ezeknek segíteni sehogy se

2019. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem - kérdést olvasva - bárhányan segítenétek is őket, olyan lenne, mintha feneketlen zsákba öntenétek a pénzt...
2019. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom hogy nyugdíjasként tengődjenek."

Ezt hogy érted? Aki 65 éves és van nyugdíja, az nyugdíjas. Na és?


Szerintem ne adj nekik pénzt, hanem inkább tartsd magadnál, amit nekik tudnál adni, és számíts rá, hogy egyszercsak majd lehet, hogy kérni fogják, hogy segíts: na akkor legyen miből. De amíg nem kérik, és amíg Thaiföldre tudnak járni, addig nagyon nem kell aggódnod.

2019. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Emellett az is a gond, hogy apám egyre igénytelenebb. Régebben is gyakori volt, hogy az utcai ruhájában volt otthon. Egy tányért nem tudott soha magától elvinni, anyám mosogatott helyette mindig. Apám úgy nőtt fel hogy a nőknek ki kell szolgálni a férjüket.


Anyám sem jobb, mert ő meg állandóan apámat hibáztatja mindenért, hogy állandóan kupi van otthon, meg hogy "sosem tudja beosztani a pénzt", ami azért zavar, mert mindez már ha enyhébben is, de megvolt az elmúlt 25-30 évben és úgy tesz, mintha ezt nem tudta volna róla eddig is.


Annyiszor mondta, hogy el fog tőle válni, de csak mondta. Ezért rossz hazajárni oda állandóan. Arról nem is beszélve, hogy állandóan 4-5 macska van otthon és 2 kutya és nem takarít utánuk senki. Milliószor elmondtuk nekik, hogy ne hozzanak haza annyi állatot, ha ellátni nem tudják őket.

2019. jún. 30. 15:25
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!


Nem kell apádat szidni, anyad se jobb egy fokkal se. Tudod elvárhatja az én férjem is, hogy kiszolgaljam, de nem teszem. Így aztán ahogy minden normális ember, képes ő is ellátni saját magát. Egyik kutya, másik eb, éljenek meg ahogy tudnak.

2019. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Kérdező!



Nem kell apádat szidni, anyad se jobb egy fokkal se. Tudod elvárhatja az én férjem is, hogy kiszolgaljam, de nem teszem. Így aztán ahogy minden normális ember, képes ő is ellátni saját magát. Egyik kutya, másik eb, éljenek meg ahogy tudnak."


Olvasd el légyszíves mégegyszer, amit írtam, anyámról is leírtam a véleményem. Nem szidom apámat, hanem a véleményemet leírom. Ha nem tetszik, nem kell olvasni.

2019. jún. 30. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!