Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megengednétek egy 17...

Szülők! Megengednétek egy 17 éves lánynak, hogy a barátjához költözzön? Vagy ez még túl korai mert fiatal?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem engedném meg. 17 évesen tanuljon.
2019. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Korai. Legyen barátja, legyenek együtt. De minek összeköltözni? Miért akar már úgy élni, mint egy felnőtt?

Élvezze a fiatalságát. Ez egy szép kor, már nem kisgyerek, de még nem is saját magának kell mindenről gondoskodnia. Soha nem fog visszajönni már ez a kor. Ne akarjon előreugrani és rögtön teljesen felnőtt életet élni.

2019. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyet értek.

Akkor ezek szerint nem vagyok elmaradott gondolkodású.

2019. júl. 1. 10:12
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem engedném meg. Akkor költözzön össze valakivel ha meg tud élni agától. Ne tartassa el magát se a pasijával, se azok szüleivel, az én kontómra se játsszon felnőtteseit. Legyen pasija, szórakozzon, tanuljon, éljen- de de játsszon olyan komoly dolgokkal mint az összeköltözés. Tizenévesen még másoktól függ, nem tudja megvédeni magát ha baj van.
2019. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan ismerősöm, aki ennyi idősen már a párjával élt. Szerintem nem egészséges dolog, ennyi idősen tanuljon és találkozzanak délutánonként vagy hétvégéken.

Háztartást vezetni és felnőtt kapcsolatban élni ráér később is.

Egyáltalán miből élnének külön? Nappali tagozatos tanulóként dolgozni sem tud, legfeljebb hétvégén. Annyiból meg nem fog külön élni.

2019. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem szituáció függő. Pontosan hová, együtt, egy külön lakásba vagy pedig a másik családjához? A másik családjához költözni az esetek nagy százalékában nem célszerű, mert elég sok konfliktust és problémát okozhat, amit jobb kikerülni. Nem mondom, hogy soha nem működik (én is láttam már több esetet, ahol működik), de azért nem szerencsés helyzet. Arról nem is beszélve, hogy szülőként milyen fényt vet az emberre és ezt hogyan éli meg egy szülő, ha a gyereke egy másik családban lakik. 17 évesen még éppen nem felnőtt, így emiatt is kérdéses a dolog. A másik kérdés a 'miért?'. Csak úgy, hogy együtt lakjanak vagy pedig van valami konkrétabb oka (pl. munka, tanulás, hobbi miatt)? Az én szememben még korai csak azért együtt lakni, mert együtt vannak. Vagy talán nem is korai, hanem inkább csak szimplán nem értem, hogy miért szükséges. Azért 17 évesen az ember még nem a haláláig tartó házasságát tervezi és annyi idősen szerintem még abszolút működőképes a kapcsolat, ha a felek nem élnek együtt. Valamint a "hogyan" sem mindegy. Hogyan képzelik, hogy teljesen külön élnének vagy továbbra is a szülő támogatná őket, miben, mennyit stb., stb. Ezek sem utolsó kérdések.

Én egy évvel később, 18 évesen költöztem össze a barátommal. Mindketten egy városba mentünk továbbtanulni és nem kaptunk kollégiumot, így maradt az albérlet. Totál idegenekkel egyikünk sem akart volna összeköltözni, mi ott voltunk egymásnak, szóval adta magát a dolog. Egyetemre jártunk, ugyanúgy a szüleink tartottak el minket stb., tehát nem volt benne semmi extra. Én nem éreztem korainak, a kapcsolatunkban és a saját-saját életünkben sem okozott ez semmilyen problémát, sőt. Viszont amúgy nem vágytam rá, tehát én akkor tök jól elvoltam azzal is, hogy külön laktunk és találkoztunk egymással, ott aludtunk egymásnál. Viszont, ha már így alakult, akkor összeköltöztünk és nem bántam meg ezt sem.

2019. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Viccnek jó.
2019. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha hamar szeretnél unokát, engedd. Gyerek mellett is leérettségizhet. :D
2019. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdeztem.

Egyik kérdés kapcsán merült fel bennem ez a kérdés.

17 évesen egy szülő megengedi,hogy együttéljenek?

Nekem ez fura.

2019. júl. 1. 10:57
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
17 évesen még ne akarjon felnőtteset játszani. Túl korai.
2019. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!