Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a lányomma...

Hogyan értessem meg a lányommal, hogy attól, hogy fiatal szülei vagyunk, még nem igaz, hogy nem akartuk őt?

Figyelt kérdés
A lányunk 14 éves, most kezd tulajdonképpen ezek után a témák után jobban érdeklődni és gyakran felhozza, hogy mi őt nem is akartuk, csak úgy besikerült. Azt tudni kell, hogy én 35 éves vagyok az édesapja pedig 38. 21 évesen szültem a lányunkat, akkor mi már 3 éve együtt jártunk, komoly volt a kapcsolatunk, együtt is éltünk. Én épp az egyetem első évét jártam amikor terhes lettem vele. Valóban nem volt szándékos a teherbe esés, de a férjemmel mi már akkor is tudtuk, hogy nekünk egyszer úgyis lesz közös gyermekünk, hogy az életünket együtt akarjuk leélni, így miért vennénk el őt. Így hát megtartottuk, én az egyetem második évében levelező tagozatra váltottam, elvégezte, dipolmám van és ő egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog családban nevelkedik. Az édesapjával mostmár 18. éve vagyunk egy pár, 14 éve házaspár. Minden szeretet és törődést megkap, nem hiszem, hogy tényleg úgy érzi, hogy ő csak egy plusz teher lett a mi életünkbe. Mindig azt monda, ő nem fog fiatalon szűlni, ő álni akar és nem egy gyerekkel bajlódni már huszon évesen. Lehet, hogy szégyelli is, hogy túl fiatalok a szülei másokéhoz képest?

2017. okt. 9. 08:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

Lehetseges, hogy szegyelli, siman lehetseges, hogy tobb osztalytarsa szulei a ti szuleitek is lehetnenek, emiatt erzi magat kellemetlenul, de nem tudom, hogy a 21 eves kori szulest miert tartja ennyire korainak? Mert ha olyan szemszogbol kozeliti meg, az mar azert annyira nem korai. Baratom csaladjaban van egy par, ok 16 evesek voltak, amikor a no terhes lett, es megtartottak! Azota is egy part alkotnak, es most tok jo, hogy a fiuk 30 eves, ok meg meg csak 47.Bar az igaz, hogy a srac is mintha lazadozna ez ellen, mert nincs komoly kapcsolata, csak szexpartnerek, tobb is egyszerre, vagy ha akad is baratnoje ossze vissza csalja. A srac occse teljesen normalis, kb 6eve komoly kapcsolata van. O most 22 eves.

Nem tudom, hogy az elso sracnal valami lazadas szeruseg lehet-e ez, hogy nem allapodik meg ( voltak nagyon normalis baratnoi is, de oket is megcsalta), de az ilyesmik ellerulese vegett szerintem beszelgessetek errol sokat a lanyoddal, ha ugy adodik akar pszichologussal is, hogy kesobb ne legyen problema!

2017. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan bevallhatod neki, hogy Ő valóban csak "besikerült", de mint a valóság mutatja, nem volt ellenetekre. Abban a korban, amiben ő van most, ez és hasonló, a szexualitásra, párkapcsolatra vonatkozó témák a lányok között nyilván gyakoriak és ők a dolgok fizikai és érzelmi vonatkozásainak a kapcsolatát még nem tudják egységben elképzelni. Sokat kellene beszélgetni vele ilyenekről, amibe a férjedet is be lehetne vonni.
2017. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Én 20 évesen szültem a lányomat aki most 15 éves.

Ő mindig azt mondja, hogy nagyon örül annak, hogy ilyen fiatal szülei vannak, mert a barátnői szerint is ez "tök jó"

Szerintem a legtöbb tinédzser jobban örül a fiatalosabb szülőknek, mert mi még tudunk lépést tartani a változó korral.

Egyébként a férjemet mindig zavarta, hogy a szülei öregek. 20 éves volt amikor a 71 éves apja meghalt. Anyukája még él, de már nem öreg, kedves hölgy, csak beteg.

2017. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Inkább örüljön neki, hogy fiatalok vagytok.

Mondjátok neki, hogy ahhoz képest, hogy nem volt tervezett, még jobban szeretitek, mintha az lett volna. Nekem is ezt mondják, én se voltam tervezett, de X év alatt bizonyították, hogy szeretnek.

15 évesen kamasz korban van, ezen is túljut, ilyenkor nem egyszerű a tinikkel, más a gondolkodásuk.

2017. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

Majd mikor anyuka lesz büszke lesz rá, hogy a nagymamát a testvérének nézik.

Nálunk anyósom nagyon fiatal 19 évesen szülte a férjemet, és nagyon fiatalos is maradt. Akárhova megyünk mindig meglepödnek, hogy ö nagy mama, mert kb úgy néz ki mintha az idösebb testvérem lenne.

2017. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

ez kb. tinédzerhiszti, majd túl lesz rajta. Kérdezed meg, hogy az életkorotokon kívül miből tud arra következtetni, hogy nem akartátok. Rá fog jönni, hogy semmi erre utaló jel nincs, és előbb-utóbb el fog gondolkodni rajta, hogy nincs igaza.

Arra tippelek, hogy a tyúkagyú barinői ültették a bogarat a fülébe. Valószínűleg az alfanőstények az osztályában irigykednek rá a kiegyensúlyozott családi háttér miatt, amit a nagyon trendi nagyon korszerű és nagyon tudatos szüleik nem adnak meg nekik, és ezzel próbálnak odaszúrni a lányodnak.

2017. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
21 éves egyáltalán nem túl fiatal szülni. Mostanában lett divat minimum 30 felett szülni. Nem feltétlen az a normális, ami divat. Sokkal ideálisabb huszonévesen szülni egészségügyi okok miatt. Persze én nem ítélem el egyik oldalt sem. Egyik nagymamám negyven felett szült, engem anyu fiatalon, még 21 sem volt. Én mindig is nagyon büszke voltam rá, hogy fiatal és szép anyám van. Sok osztálytársam is irigy, szóval nem értem mi szégyenkezni való van egy nem nagymama korú anyában. Volt olyan osztálytársam, akinek anyjára azt hittük a nagymamája. Nekem inkább ez lenne ciki.
2017. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
Ja és az én szüleim is imádják egymást még mindig, pedig én tinédzser vagyok, nem egy év telt el az ő házasságuk óta. Manapság ritka a normális házasság, mint a fehér holló. Akár 1 éven belül is elválnak. Valóban lehetnek irigyek mások, ha valakinek a szülei harmónikus pár.
2017. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

6-os le lett pontozva pedig van benne valami. Ilyenkor a vele egykorúak véleményére többet ad, mint a saját családjáéra, a gyerekek meg mint tudjuk kegyetlenek, ha féltékenyek rá emiatt, simán telebeszélhették a fejét a kitalált hülyeségeikkel.

Na meg ezen a 2 helyen tölti a el most az éveit, család és osztálytársak, ha otthon nincs miből ezt leszűrni, akkor a másik helyen vette hogy őt nem akartátok..

2017. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell mentegetni a helyzetet.


Én is viszonylag fiatalon, 22 évesen szültem, azt fogom mondani a lányomnak, hogy nem tervezett baba, de amikor dönthettem, hogy mi legyen vele, meg akartam tartani. Tehát én akartam őt, hiszen itt van mellettem. Ha nem akartam volna, már ezeréve hamu lenne, mint azok magzatok, amik az abortuszok során kerülnek ki a nőkből, vagy örökbeadott babaként más családnál nevelkedne.


Szóval az, hogy most beszélget velem, pont azt jelenti, hogy akartam őt, vágytam rá, hogy megszülessen és felneveljem.


Igaz, nem dolgoztunk a teherbeesésen, könnyen és váratlanul jött, igazi meglepetés baba volt. Hogy megnyugodjon a kis lelke, hozzátenném, hogy van valami különleges abban, ha egy baba elsőre megfogan, mert a legtöbb kis sejtből nem lesz baba, van, amelyik meg sem fogan, de ha mégis, a megfogant embriók nagyrésze elhal, hiába szed az anya vitamint és mindenféle csodaszert.


Ő különleges, mert elsőre összejött, igazán jó kis sejteket kapott tőlünk, ezért ilyen csodálatos gyerek.


Elnézést a nehezen teherbeesőktől, de a ti gyerekeitektől fogja hallani a miénk, hogy ő milyen kis csoda, mert rengeteget vártak rá, míg a másik gyerek csak "becsúszott". Mikor a miénk is egy kis csoda, hisz elsőre összejött, úgy, hogy semmit nem tettünk érte.


Valószínűleg a lány közegéből valaki felhívta a figyelmét a fiatalságotokra, és megkérdezték, hogy terveztétek e. Lehet, hogy barátnő volt, lehet, hogy a felvilágosításon érte őt valami negatív dolog.


Mindenképp éreztessétek vele, hogy imádjátok és klassz életetek van/volt, és hogy ő különleges.

2017. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!