Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22-23 évesen szeretnék gyermek...

22-23 évesen szeretnék gyermeket. Tehát a közeljövőben. Mások szerint ez miért korai?

Figyelt kérdés

22 leszek idén. Imádom a gyerekeket, a párommal jól kijövünk stabil a kapcsolatunk. Az ő gyerekével is jól kijövök.


Mások szerint miért korai ez a kor?

Nem szeretnék 40 évesen szülni, hogy a 20 éves gyerekem társasága azt higgye , én a mama vagyok 60 évesen...


20on évesen sokkal könnyebb lépést tartani a gyerekkel, játszani vele stb. Mint mikor már nyűg a homokozóból kiemelni magam.



2019. febr. 24. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Van középút is a világon.
2019. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha édesanya leszel, akárhány évesen, talán a legfontosabb, hogy soha ne érdekeljen mások véleméne. Mindenről, mindenki mást fog mondani, totál lenézve a másik véleményét és neked kell mindenről eldöntened, hoy hogy csinálod és szerinted hogy a legjobb a gyermekeidnek. Ha mindenkinek meg akarsz felelni, beleroppansz és a gyerekek is.


Egyébként szerintem nem korai, ha megtaláltad a másik feled és valóban erre vágysz. Én is kb ilyen idősen szültem az elsőt, bár a férjem picit idősebb, de így is nekem volt több tapasztalatom (óvóbő vagyok, illetve sok kistesóm van). 😊

2019. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván ismernek, azért mondják ezt.
2019. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom azok mondják hogy korai, akik 30 meg 40evesen szülték az első. Keserű a szőlő, ne foglalkozz vele. Én 27 leszek idén, 24 évesen lettem terhes, terveztük. Mindent meg tudunk adni a gyereknek. És még 30 előtt tervezem a másodikat is be vállalni. Mint ahogy mondtad, én sem szeretném ha majd a gyerekem nagymamájának néznének. A mi szüleink idejében meg az átlag 20-21 év volt az első gyerek bevállalására. Egészségügyileg is sokkal jobb hameg 30 alatt szül a nő. A teste jobban bírja a terhessegem, sokkal kisebb az esély genetikai betegségekre stb. A nagymama korú kismamák és anyukák véleményére meg ne adj. Ha te fiatalon szeretnél szülni helyes, csináld, és ne foglalkozz másokkal.
2019. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Kit erdekel mikor szulsz? Ha te ennyi idosen akarsz, akkor ennyi idosen szulj. Bar, ha ennyire fuggsz masok velemenyetol, akkor lehet eretlen vagy meg az anyasagra.
2019. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem függök mások véleményétől, csupán érdekelt a dolog. :)

2019. febr. 24. 13:08
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Azért mert sokan úgy gondolják, hogy előbb tanulj, aztán dolgozz, keresd meg a két kezeddel a saját ház, saját autó, a gyerek létfenntartásához szükséges dolgokat és utána vállalj gyereket. Mert sokan azt gondolják, hogy máshogy nem lehet, hogy létezik ám arany középút is. Régen is ennyi idősen vállaltak gyereket, csak sokkal könnyebb volt sok minden, vagy éppen nem voltak ilyen irányú elvárások, mint ma.

Ne foglalkozz másokkal. A lényeg, hogy valóban legyen mire szülnöd. Mert sokan ennyi idősen a semmire szülnek és mindenkit egy kalap alá vesznek. És akinek tényleg ennyi idősen nincs mire, az ne is szüljön. Amúgy én is 23 évesen születem. Előbb volt gyerekünk, mint saját autónk vagy házunk, de nem a semmire szültem, volt megtakarított pénzünk, utána pedig összegyűjtöttünk a többire. Így nem kell pl. a karrieremet feladnom, a jó keresetem, hogy elmenjek szülni, mert már túl vagyok rajta. Szóval mindennek van előnye és hátránya. Ez legyen a ti döntéseket, mert a ti életeteket ti élitek, nem más.

2019. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Akik úgy gondolják, muszáj erről véleményt alkotniuk, na az ő véleményük az, amivel pont nem kell foglalkozni.
2019. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Most a legjobb, engem anyu 20 évesen szült
2019. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó! Az nem éppen követendő példa. Engem is anyám, aztán rájött, hogy fiatal még, buli buli hátán. 5 év múlva került elő, akkor már késő volt. A mai napig nyűg, ha pár naponta felhív, vagy találkozunk.


Szerintem mindenki akkor vállaljon gyereket, amikor van megfelelő anyagi háttér és úgy érzi, megérett egy gyerekhez.


Kérdező! A más gyerek meg a párod gyereke nem a sajátod. Más egy saját. Én is imádom a gyerekeket, de 25 évesen szültem, mert akkor volt minden megfelelő. Nem vagyunk egyformák..

2019. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!