Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egész gyerekkoromban hanyagolt...

Egész gyerekkoromban hanyagolt, most tartani akarja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

"anyám"-ról van szó. 12 éves lehettem kb, amikor elhagyott minket, azóta eltelt 13 év. Ez idő alatt összesen pár sms-t váltottunk, lakás ügyeivel kapcsolatoban. Eladtuk a közös lakást, erre most folyamatosan próbálja felvenni velem a kapcsolatot, hívogat, sms-eket ír, amikre nem reagálok természetesen. Számomra ő halott. Ahány ismerősömnek meséltem erről a helyzetről, mind egyet értett velem.


Nektek mi a véleményetek? Kíváncsi vagyok anonim emberek véleményére a témával kapcsolatban :)


Kort és nemet is írjatok



2019. júl. 4. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én 35 éves nő vagyok. Teljesen megértelek. Éppen kamaszkorodban hagyott el, ráadásul nő létére. Nekem van egy ismerősöm, akit 8 éves korában hagyott ott az anyja, ő sem tartja vele a kapcsolatot. Nemrég egy tündéri 12 éves kislányt hagyott ott az anyukája mert új pasija akadt. A gyereket a férjére és annak édesanyjára hagyta. Nem tudom, egy szülő, hogy tehet ilyent. Emlékszem középiskolás koromból Henrik Ibsen Nóra című drámájára. A fiatalasszony otthagyta a három gyerekét a férjére, s vele szemben ott volt az ügyvéd, aki férfi létére egyedül nevelte a gyerekeit, pedig nem volt a tisztesség mintaképe. Ebből hatalmas vita is alakult az osztályukban. Merthogy önmegvalósítást akart! (Nem is arról volt szó, hogy a férfi kereste a pénzt és a bíróság úgyis a férjnek ítélte volna a gyerekeket.) Akár férfi, akár nő valaki, ha szórakozni, tanulni, kirándulni akar, vagy egy új kapcsolat fontosabb neki, akkor ne vállaljon gyereket! Egy gyerek sem kéri azt, hogy legyen. Ha viszont gyereket vállal valaki, legalább a szeretetet köteles lenne neki megadni, ha viszont erkölcsi kötelességének sem érzi azt, hogy legalább anyagilag és lelkileg támogassa a gyereket, amíg kiskorú, akkor megette a fene. Az olyan ember szülőként megbukott. Amennyiben nem akar valaki gyereket, örök életre is meddővé tetetheti magát. Sokkal tisztességesebb dolog, mint az, ha lesz gyereke és hagyja.
2019. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Pénz kell neki.Hanyagold.
2019. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Velem az "apám" csinálta ezt, bár engem még meg se születtem ott hagyott engem és az anyámat,mert ő még erre nem áll készen.


Sosem segített, nem keresett,egy évvel ezelőttig, hogy ő megbánta, (gondolom kiélte magát) és a családjával (?) akar lenni és megakarja ismerni az egy szem lányát.


Azóta is próbálkozik, de ugyanúgy vagyok cele mint a kérdező. Számomra halott, nem létezik

2019. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Oh lemaradt 16/L
2019. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudhatod miért tette, mit érzett, mit gondolt, akkor gyerek voltál. Most elvileg felnőtt vagy. Talán sikerülhet megértened,elfogadi a helyzetet. Esélyt mindenképp érdemel, Te saját magad miatt, amíg düh, harag, bosszú van benned, addig

cipeled teherként. És ha pénzt akar legalább tudod, hogy ő nem kész helyén kezelni a kettőtök dolgát.

2019. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 34 éves nő vagyok, és egy 15 éves nevelt fiam van, de egyszerűen a fiam!!! Az ő anyja 4 éves se volt mikor eltűnt az életéből és 9-12 éves kora között újra előkerült. Mi csak úgy hívjuk, hogy nőszemély mert egy nő nemű személy, s nem több. Mikor a fiam életébe újra bezoppant megkérdezte hol voltál, o meg csak annyit felelt " dolgom volt"... Tudjuk a párommal, hogy kiélte magát - utazgatott, pasizot stb. Mikor 12 lett a fiam újra terhes lett és azóta feléje se jött... Néha ráír egy smst hogy mennyire hiányzik neki, de mivel H. látni se akarja s ezt megírja, ennyi is a kapcsolatuk. H szerint csak akkor ír neki amikor a lelkiismeretét akarja rendbe rakni, szerinte ez nem róla szól csak önmagáról. Itt is erről lehet szó szerintem. Ez nem rólad szól hanem róla...


A fiamnak azt szoktam mondani " hogy mérges vagy rá és ez így normális, de majd egyszer hogy ezt végleg le tud zárni magadban, szerintem érdemes lenne majd leülni vele, mindent elmondani neki ami a szívedet nyomja, meghallgatni a válaszát és oda rakni magadba ahol helyén érzed"

egy lezárás mindenkinek kell és ezt miatta/miattad mondom

2019. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19/f szerintem hanyagold,ha eddig nem keresett most valami célja lehet veled,vagy csak pénz kéne neki,vagy csak unatkozik,vagy a franc se tudja,az biztos,hogy a lelkiismerete nem 13 év múlva fog felébredni...
2019. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyám és az apám 6éves koromban szétmentek,én a nagymamámhoz kerültem!Most vagyok 32éves!Úgy nőttem fel hogy hallottam ezt azt anyámról másoktól de nem foglalkoztam vele!Egyszer telefonalt apámat kereste és azt mondta én vagyok az amyukad...kicsi voltam megíjedtem letettem!Elmondtam mamámnak,azt mondta majd eldöntöm én mit szeretnék!Nagyobb lettem tizenéves!Elküldtem neki a hugán keresztül a telefonszámomat hogy ha akarná velem tartani a kapcsolatot hívjon fel!Persze nem hívott!Se gyerektartást nem fizetett se egy lapot nem küldött soha!Tavaly nyáron kaptam egy telefont egy közös ismerőstől hogy anyám kórhazban van,rákos ,nincs sok neki hatra,és én úgy vettem le hogy szeretne látni!Örlődtem egy pár órát majd a férjemmel bementünk a kórházba!Látogatási idő után voltunk de beengedtek hozzá!Bementem,aludt!Odaálltam az ágyához,felébredt,nézett rám értetlenül!Bemutatkoztam neki,bemutattam a férjemet!Ekkor jött az arcon csapás!Azt mondta nekem 26év után hogy ha pénzért mentem akkor hiába,mert nincs!És hogy ne menjek többet!Fájt!Sírtam!És többet nem mentem!De ezzel így le tudtam zárni mindent!1hónap múlva meghalt!Akkor már semmit nem éreztem!Anno mamámtól kérdeztem mikor még tizenéves voltam hogy szerinte mit csináljak ha megkeres!Ő azt mondta amit érzek de ne adjak neki pénzt...ezt tanácsolom neked is!Akármit tehetsz de pénzt ne adj neki!
2019. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!