Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már valaki úgy itt...

Volt már valaki úgy itt rajtatok kívül, hogy utólag megbánta, amiért nem szakította meg a kapcsolatot a szüleivel?

Figyelt kérdés
Nekem nem volt szívem megtenni anyámmal, és most rettenetesen bánom. Mostanra beteg lett testileg is, az elméje pedig sosem volt teljesen száz. A kívülállók előtt tudta rejtegetni, nem az a típus, akin rögtön látható, pszichiáterhez / pszichológushoz pedig sosem ment el, nem vette komolyan. Sosem volt jó a kapcsolatunk, ezt hívják úgy, hogy mérgező kapcsolat. Állandóan az volt a mániája, hogy én direkt keresztbe teszek neki (pár évesen már!), hogy őt mindenki bántja, én kifejezetten ellene vagyok (az a legkevesebb lenne, hogy vert, de pl. azt, hogy nem voltam már gyerekként is olyan bizalmatlan és paranoiás, amilyennek ő már akkor nevelni akart, személye elleni árulásnak vélte). Hazudozik, utólag letagad dolgokat, sőt, még képes a másikra fogni, ha ezt jelzed neki, akkor támadásnak veszi és kifordul magából teljesen nem normális módon. Sajnáltatja magát és érzelmileg zsarol, önkritikája egy csepp sincs. Mindenki mást okol az életéért, az előző férjét, az anyját, az apámat, a nagyszüleimet, engem, meg még a franc tudja, kiket. Egy régi tanárnőm mondta nekem pár éve, mikor beszéltünk, hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot, és kerüljek tőle olyan messze, amennyire csak tudok, mert tönkre fog tenni teljesen. Igaza lett, rettenetesen bánom, hogy nem tettem meg. Nem akarok asszisztálni az elmebajához, nem fogom magam azért szégyellni, mert nem vagyok olyan paranoiás, mint ő, amiért vele ellentétben egyenes jellem vagyok, és amiért mertem mást gondolni az életről, mint amit ő. Hiába az anyám, moderálhatná magát, de elfogadhattam volna, hogy ő erre képtelen és nem is akarja. Viszont rettenetesen bánom, hogy nem szakítottam meg ezt a kapcsolatnak nevezett rémálmot, amit ő sem tartott soha sokra, nem is ragaszkodott hozzá, kijelentette, hogy felőle nyugodtan kerüljem is el nagy ívben.

2019. máj. 28. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Ismerek sajnos néhány embert, aki hasonló helyzetben volt, de egy ponton túl már ők sem bírták. Nekem semmi kapcsolatom a családommal már 13 éve, életem legjobb döntése volt megszakítani a kapcsolatot. Viszont ami téged illet, még most sem késő megtenned, hihetetlen mértékben javulni fog az életminőséged, ha rászánod magad erre a lépésre.
2019. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, és nem tudom, miért szavazhatta le bárki is a kommented... Hülyeség, hogy kötelesség tartani mérgező emberrel a kapcsolatot, aki meg se akar változni, mondván ő a szülőd. Nem mi akartunk megszületni, plusz nekünk is csak egy életünk van!
2019. máj. 28. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Nem zavar a lepontozás, örülök, hogy aki pirosat nyomott sosem tapasztalta meg, amit mi és ezért soha nem is fogja átérezni. Én sose értettem egyet azzal, hogy rokonokkal elnézőbbnek kellene lennie az embernek, mint másokkal, sőt, pont fordítva gondolom, hiszen a szemétség és az árulás sokkal rosszabb egy rokontól, mint bárki mástól, így szigorúbban is kellene bírálni.. de szerintem csak azért vagyok fordítva bekötve, mert a saját családi hátterem miatt a család nekem csak egy szükséges rossz, nem minősül értéknek. Kinek mi :) Megkérdezhetem téged mi tart vissza attól, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot?
2019. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pontosan, meg nem mi választottuk őket (hiába is mondja ezt sok ezóhumbugot habzsoló agyhalott), nem élhetnek velünk vissza! A vérségi köteléket sem tartom sokra, egyszerűen ezt dobta a gép, nem azért kerültünk egy családba, mert annyira ezt akartuk volna. Abszolút nem is úgy működik az agyam, mint az övé, sőt, az ő mentalitása számomra ijesztő és taszító, nem szeretném azt tenni a környezetemmel, amit ő.


Leginkább azért nem, mert mint ember, nagyon hullámzó. Hol aggódó és szerető, hol gyűlölködő, fenyegetőző (volt, hogy életveszélyesen megfenyegetett), paranoiás, és mérgezően önsajnáltató. Sosem tudtam, hányadán állok vele, de minden jobb napján adtam neki egy újabb esélyt, mondván hátha ez most tartós lesz. Mostanra ismertem el teljesen, hogy ennek így semmi értelme, ha pár nap múlva visszautazok itthonról (csak látogatóban vagyok most), akkor ennyi volt, felfüggesztem a kapcsolatunkat. Sajnáltam, mert egyértelműen beteg az elméje, de eljött az a pont, ahol magamat kell védenem vele szemben. Épp elég baj, hogy semmi önkritikája sincs önmagával szemben, de ő bezzeg a legapróbb dolgot sem tudja megbocsátani senkinek, még családon belül sem.

2019. máj. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!