Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen esetben szakítanatok/sz...

Milyen esetben szakítanatok/szakítottak meg teljesen a kapcsolatot a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 01:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%

Ha állandóan bántottak volna szavakkal, tettekkel. Ha nem tudtak volna ellátni. ( Ezesetben sok helyen kaphatunk segítséget...) .

A legrosszabb pedig ha molesztálnak. Na akkor azonnal!!!

Mi a baj?

2019. júl. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Apámmal akkor beszéltem utoljára, amikor a párommal kapcsolatban volt egy olyan megjegyzése, hogy ő nem fog eltűrni egy fogyatékost a lánya mellett. Az akkori párom mostmár a férjem, és vak.
2019. júl. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Ahhoz nagyon durva dolognak kéne történnie, hogy hátat fordítsak a szüleimnek. Senki sem tökéletes, egy családban mindent tudni kell megbeszélni, tudni kell megegyezni, megbocsátani, elfogadni, beletörődni stb. Az emberek rettentő sértődékenyek, a saját hibájukat nem látják olyan durvának, mint a másik. Aki a szüleinek könnyen hátat fordít, az későbbi kapcsolatait is így fogja rendezni.
2019. júl. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, látszik, hogy fogalmad sincs, milyen egy nem normális családban felnőni.
2019. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szakítottam meg, mert az "új apám" anyám előtt vert, és titokban molesztált. Anyám nem akart hinni nekem amikor elmondtam, mert félt hogy egyedül marad. Azt mondta kitaláltam azért, hogy elszakítsam a szerelmétől. Hát most már nem kell ettől félnie.
2019. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én az anyámmmal szakítottam meg teljesen a kapcsolatot. Több mint 5 éve, hogy elváltak. Bìrósági tárgyalás után felhívott telefonon, hogy nem kellek neki lemond rólam apámnak ad és le tette a telefont. Azóta nem beszélek vele, vettem másik SIM kártyát nem érdekel. Akkor voltam 16 éves. Nővèremnek mindig mondja mikor békülök ki vele mindig mondom nővéremnek,hogy sose. Ezek után nem is értem mit vàr egy ilyen, mert anyának nem nevezhető, aki a saját gyerekének ilyet mond.
2019. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen, sajnos van az a pont, mikor az embernek elorebb kell helyeznie az egeszseget es a lelket a szuleinel. En akkor szakitottam meg apammal a kapcsolatot, mikor feljelentessel fenyegetozott, hogy visszaperli tolem a tole kapott gyerektartast, mert en tuti nem jarok iskolaba. Voltak regebben is dolgai, de ez volt az utolso, amit velem szemben megengedhetett maganak, atlepte a hatart. Elgyaszoltam, es mar az se erdekelne, ha meghalna.
2019. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Anyám sose szeretett. Egyszer eljött a szemműtétemre, belém beszélte hogy ne menjek el táppézre/vegyek ki szabit mert kirúgnak. Másnap mentem éjszakásba, legszelesebb időben. Nem is lett 100%-os a látásom...

Később mikor szóvá tettem, magát sajnáltatta, hogy ő elkísért a műtétre is pedig fájt aznap a keze.

Minden helyzetben csak magát nézi.

Folyton leakar húzni pénzzel is, egy parazita.

Elköltöztem másik városba, nem tartom vele a kapcsolatot.

2019. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én sztorim valamelyest hasonló, mint a #6-osé, csak én 3 hónap híján voltam 12 éves, és nem hívott fel apám, hogy közöljön velem bármit is, szimplán nem jelentkezett, nem reagált a megkeresésekre. Ha úgy vesszük, ő szakította meg a kapcsolatot, mert neheztelt (és neheztel a mai napig) rám, amiért nem tudtam/akartam gyerek fejjel dönteni közte és anyám között. Inkább a nagyszüleimre mondanám, hogy önként ráztam le őket, mivel asszisztáltak az utolsó tárgyalást megelőző két évnyi lelki terrorhoz.
2019. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fruzs33 ***** válasza:
100%

Én is ugyanabban a cipőben voltam,csak nem anyai részről.

Lemondott rólunk,gyerektartást úgy fizetett,ahogy a kedve tartotta.

Gyámügyi úton beadta a papírt,hogy nem tart ránk igényt semmilyen módon.

Testvérem amint betöltötte a 18-at,már abba is hagyta a fizetést,én meg amint máshova mentem,1 évre rá már rám se.

Egy csomó férfi hálát adna,ha apa lehetne,de ez a féreg meg nem volt méltó rá.

2019. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!