Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyámmal, hogy ne...

Mit tegyek anyámmal, hogy ne tartson ennyire kisgyereknek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a sulival is minden rendben van, de egyszerűen 10 évesként kezel.

Nem enged el iskola közben dolgozni csak nyáron, de ha pénzt kérek akkor nem ad.

Jogsit szeretném elkezdeni, és autót is szeretnék venni miután meglett, de akármit csinálok és mondok neki az nem jó.

Nem enged el sehova kb ha esetleg este szeretnék a barátaimmal elmenni valahova, pedig sok dolgon változtattam jó irányba amit észre is vett, de nem változik ő semmit.

A legnagyobb gondom a munka, mert semmi pénzem nincsen, amiért most nyáron megdolgozok, abból se költhetek semmit, a bankkártyám is nálam van.

A beszélgetés nála nem válik be, rengeteg alkalommal mondtam el neki hogy milyen előnye van annak ha dolgozok rendesen iskola mellett, lassan ott tartok hogy ha nemet mond rá, ugyan úgy el fogok menni szó nélkül dolgozni, mert kikészít idegileg.



2019. júl. 4. 19:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%
Költözz el.
2019. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%

Egyes: hogy költözzön el 0 ft-al, ha még a bankkártyáját is anyu őrzi??


Szerintem jó ötlet hogy az engedélye nélkül elmész dolgozni, gyűjtsél pénzt, aztán lépj le amint tudsz, az autó ráér nem létfontosságú, előbb legyen lakásod/albérleted.

Majd megszokja hogy nem tud mindent megtiltani. Nem zárhat be a szobádba ha menni akarsz dolgozni...

2019. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

A baráti körömből mindenkit elküldtek otthon dolgozni, én meg akarok is de nem engednek.

Ha elköltöznék abból meg még nagyobb balhé lenne, azt előre látom, de 1-2 éve ezt csinálja, és 18 évesen már azért több jogom van úgy érzem. Mintha leragadtam volna nála 10 évesként és ugyan úgy viselkedik, mint akkor.

2019. júl. 4. 19:25
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az utolsó gondolatot nagyon jó ötlet.Felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz,nem kell neki semmiről tudni,valahogy magyarázd ki,hogy miért nem vagy otthon és azt csinálsz amit akarsz.És szerintem,ha úgy érzed van annyi tartalékod ami elég egy szoba bérlésére akkor hagyd ott a francba,és majd rá fog jönni,hogy elcseszte és remélhetőleg bocsánatot fog kérni és minden megy normálisan.
2019. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem egy egyszerű eset. Ha elköltöznék, akkor meg apumat küldené rám, aki egyébként engedékenyebb, és több dologban is ő segített, vele nincs bajom, bár nem vele lakok.

Ha elköltöznék, akkor olyan helyre mennék ami rendes albérlet, nem pedig valami “épp hogy nem esik szét”, és hosszútávra lenne. Ahhoz meg elég sokat kéne dolgozni havonta, hogy úgy tudjak megélni, hogy ne csak a lakásra menjen a pénz hanem magamra is tudjak költeni azon kívűl.

Csak nem értem nála ezt az egész gondolkodásmódot. Ha dolgoznék, akkor több munkatapasztalatot tudnék gyűjteni, lenne saját keresetem, de csodálkozik ha ideges vagyok akármi miatt, közben a nagy része az ő korlátozásai miatt vannak.

2019. júl. 4. 20:05
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Édesapádhoz nem tudsz költözni? Írod, hogy nem vele laksz, gondolom, elváltak.
2019. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Menj el dolgozni, és vagy nyiss saját számlát, vagy ha van és csak a kártya van nála, akkor kérj újat és a régit tilttatsd le. Akkor a pénzedhez nem fér hozzá, te meg igen, amit keresel, azt gyüjtsd, hogy ha valami fontos kell, meg tudd venni.
2019. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, régen elváltak, de ott nagyobb a káosz, párjával lakik évek óta, csak ott a tanulást nyomatják 100-al és akkor másra nincs időm, meg 1 órával több lenne a suliba az út, és dolgozni nem lenne időm ott.
2019. júl. 4. 20:40
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

" Ha elköltöznék, akkor meg apumat küldené rám, aki egyébként engedékenyebb, és több dologban is ő segített, vele nincs bajom, bár nem vele lakok."


ÉS???? 18 évesen már nem vitethet vissza, azt meg végképp nem értem, mi van, ha "rádküldi" apádat??? Ö megver, vagy mi lesz akkor?

2019. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A kártya a nevemen van, pont most kellett az újat aktiválni, mert a régi lejárt és hétfőtől nem volt jó.

A héten azt mondta hogy legyen nálam és csináljak vele amit akarjak, mert az a pár ezer is lemenne egyből, mert hogy nem tudnék spórolni és hajléktalanként halnék meg mert nem lenne semmi pénzem, ő szerinte.

De a kártya nála maradt ugyan úgy.

2019. júl. 4. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!