Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt korban miért kell...

Felnőtt korban miért kell támogatnom az anyámat?

Figyelt kérdés
Először is tisztázásképpen, több mint fél éve KÜLÖN LAKOM. Saját fizetésemből élek. Azért költöztem el mert a szüleim Jehova Tanúi és már nem bírtam tovább. Egyszerűen nem tudtam úgy élni. Az anyám 12 éve nem dolgozik, nem is akar. De már elegem van hogy havonta több tízezer forintokkal lehúz és ha nem akarok adni duzzog, szid, sírva fakad hogy ilyen és olyan szemét gyerek vagyok. Lehet bunkó vagyok, de miért nem megy el akkor dolgozni? Apukámmal egy a munkahelyünk, ő is 200 felett keres és minden pénzt letesz neki. Igaz én is keresek annyit, ha tudom hogy számlára kell a pénz adok mert csak a szüleim de már kezd elegem lenni. Legutóbb pl meglátott a boltban anyám egy akciós porszívót és arra kért pénzt. Pedig otthon nekik van egy nem is régi szuper porszívó. Ja és soha egy fillért sem ad vissza soha abból amit kölcsön adok.
2019. márc. 16. 14:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
20 éves nő vagyok ez lemaradt
2019. márc. 16. 14:02
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne adj neki. Ha nyávog akkor nyávogjon máshogy úgyse érti majd meg. Amíg hagyod, hogy kihasználjon ki is fog.
2019. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 szántóvető ***** válasza:
100%
azért mert anyád elvárja,te pedig nem mondasz neki nemet.most mit lehet mondani?így jártál.
2019. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha nemet mondok lehord hogy én a 200+os fizetésem mellett nem vagyok képes adni neki és hogy ő ezt nem érdemli tőlem mert felnevelt és ezt kapja vissza ilyen olyan szemét hálátlan kölök vagyok és hogy senkinek ne legyen ilyen gyereke
2019. márc. 16. 14:09
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem anya az olyan aki elvarja a gyereketol a penzt csak mert felnevelte. Es? Nem a gyerek dontese volt.
2019. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szántóvető ***** válasza:
54%
akkor jól elvered a nyílt utcán és kész.fojtogasd meg,attól majd megijed.sajnos az ilyen vallási fanatikusok olykor rosszabbak mint a drogosok.szerencséd hogy el tudtál költözni,csoda hogy sikerült.
2019. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Mond neki azt hogy nem te kérted hogy megszüless, és gondolom nem azért létezel hogy felnőtt korod ellenére őt tartsd el mikor eltudna menni dolgozni,( persze az megint más lenne ha olyan betegsége van ami miatt nem tud dolgozni) neked a saját életedet kell építeni és ha mindig elveszi így sosem fogsz jutni az életben semmire.


Ne hagyd magad biztos meg fog sértődni de az az ő dolga ha nem tudja elviselni hogy a lánya a saját életét éli.

2019. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy az Isten fizesse meg neki, hogy felnevelt.


Ebbe nem fog tudni belekötni :D

2019. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha nincs semmi egészségügyi gondja, akkor bele vágnám a helyedbe a képébe, hogy el lehet takarodni dolgozni.

Nem te kérted, hogy szüljön meg téged, meg neveljen fel.

Nem a másikat kell lehúzni, hanem el kell menni dolgozni.

2019. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem szükséges anyagilag támogatni az amúgy egészséges, munkaképes anyádat. Nem azt mondom, hogy ha valakinek megszorulnak a szülei és mondjuk be kell fizetni a számlát ne segítsen neki, de ez nem az aciós porszívó kategória.

A normális szülői hozzáállás szerintem az, hogy örülök, ha a gyerekem boldogul az életben. Arra biztatom, hogy takarékoskodjon. A szülő dolga úgy felnevelni a gyereket, hogy az aztán boldoguljon egyedül nélküle.

Anyukád olyan, mint egy elkényeztetett gyerek.

2019. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!