Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha anyámat...

Mit lehet tenni, ha anyámat csak a TV és az alvás érdekli?

Figyelt kérdés

mindig is imádott a TV előtt ülni, de az utóbbi években már nagyon elfajult a dolog. minden nap 6+ órát eltölt a TV előtt, de lehet keveset mondok. pár éve már a munkát is abbahagyta, pedig közel sincs a nyugdíjhoz, csak közölte hogy elfáradt, többet nincs kedve dolgozni. Szinte semmit se csinál egész nap, a házat is csak nagy ritkán takarítja, max 4x főz egy héten és néha intéz ügyeket, de ennyi. A maradék időben meg a TV-t nézi vagy alszik, ebből áll minden hétköznapja.

Hétvégén még rosszabb. Szó szerint reggeltől estig ott ül, kivéve hogy szombaton főz, utána meg előadja a hattyú halálát hogy mennyire elfáradt a főzésben és lefekszik aludni természetesen a TV elé.

Én ettől már megbolondulok. Hogy lehet ennyire lusta valaki? beszélgetni se lehet vele, mert közli hogy így nem hallja a hülye filmjét. mikor tini voltam és egyszer totál betépve mentem haza és teljesen értelmetlenül beszéltem hozzá, az se tűnt fel neki mert akkor is csak a tv érdekelte.

Nem tudom már mit tegyek mert apukám mindig védi őt. az a baj hogy apa elkényeztette őt azzal hogy mindent megcsinál helyette. de szerintem ez nem normális élet. bármikor felhozom a témát jön az a duma hogy én nem tudom mit beszélek, majd megtudom milyen fárasztó két gyereket nevelni. miközben én 23 éves vagyok, rég nem kell már engem nevelni. sőt heti 50-60 órát dolgozom, szóval tudom mi a munka, mégis anyám mondja nekem folyamatosan hogy ő milyen fáradt.

nem is magam miatt zavar, hanem azért mert van egy 10 éves hugom aki még nagyon sok törődést igényelne, de anyám a tv-t meg az alvást jobban szereti. én nem veszem már magamra de tiniként nagyon szarul esett, most már nem is próbálkozom vele beszélgetni se, de a hugm miatt aggódom. nekem jó a kapcsolatom a hugival, csomó mindent meg szoktunk beszélni, de akkor se vagyok az anyja.

szóval mit tudnék tenni hogy megváltozzon?


2019. máj. 29. 21:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Ott ragadtam le hogy max 4x Főz egy héten,minden nap kellene? Egy nap sem lehet maradékot enni előtte napról? Nem biztos hogy az ő hibája hogy így viselkedik ,az is lehet hogy lelki gondokkal küzd, az ember nem csak a munkába tud bele fáradni,majd megtudod ha már lesz családod,az hogy apad mindent megcsinál helyette meg nem jelenti azt hogy jó a kapcsolatuk ,erre nem gondoltál? Lehet hogy valami belül nagyon bántja őt,inkább problajatok mind együt leülni és beszelni vele hátha...
2019. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem kell minden nap fozni, nem is mondtam ezt, de ha valaki nem dolgozik, nem nevel kicsi gyereket, akkor boven beleferne az idejebe. Azert emeltem ezt ki mert a heti 4 fozesnel is mindig elpanaszolja hogy mennyire elfaradt tole es hogy nincs ideje semmire.

Apukammal meg nagyon jo a kapcsolata, egyutt vannak 26 eve es most is kolcsonosen rajonganak egymasert. A csaladi eletben semmi oka nem lehet panaszra.

2019. máj. 29. 22:15
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Valami oka csak van, hogy ilyen. Azt jól latod, hogy a dolog nincs rendben, de meglehetősen úgy tűnik, mintha depressziós lenne.
2019. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Érre mondják hogy vigyázz a cukor is úgy néz ki mint a só....Nem láthatsz bele a lelkébe, sem pedig a kapcsolatukba, ebben azért nem lennek ilyen biztos de ahelyett hogy ezen morfondírozol, inkább kérdezd meg tőle....
2019. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Inkább depressziós mint lusta
2019. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos azt kell mondanom te ezzel nem sokat tudsz kezdeni. Ez rajta is múlik. Nincs semmi más hobbija ezt tudja csak és ez a kényelmes neki. Azzal nem lemne gond hogy pl hétvégén otthon pihenget és lustulgat, ez normális. De az hogy minden nap az egészségtelen is. Talán ha időd úgy engedi szervezz családi progikat hogy kimozdítsd őket! Ezt már te tudod hogy milyen érdekeltségi köre van a családnak, ez alapján próbálj valamit. Ha erre sem reagál itt már nem rajtad múlik. De ha a hugod fontos akkor inkább vele töltsd vele az időt. Van ismerősöm aki hasonlóan "nevelte" a gyereket. A férj dolgozott az anya meg ült otthon azt jóvan. Nem szeretném leírni pontosan az életét a felnevelt lánynak, mindent megengedtek neki, olyan ember is lett. Otthagyta az iskolát, összefeküdt mindenkivel, olyanokkal is akik még az apjánál is idősebb, most attól van 2 gyereke a 21 éves csajnak,iskolai végzettsége viszont nincs. És még egyéb finomságok. 100 szónak is egy a vége ne hagyd a hugod elkallódni, ha inkább ő érdekel.
2019. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

Apádnak kellett volna már a sarkára állnia, pl úgy kivágni anyádat, hogy kettőt nyekkenjen a lábtörlőn.

Ennyire papucs már ne legyen egy férfi, hass valahogy apádra, hogy dobja ki a tv-t, vagy valami hasonló.

Mivel kb semmit nem érő valami az anyád, apád válláról is lekerülne jókora súly, ha elválna tőle.

Találna normálisabb nőt is pl.

Talán megemberelné magát utána anyád.

2019. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Mar szamtalanszor probaltam errol beszelni vele meg apummal de mindig ugyanaz a valasz hogy en csak egy gyerek vagyok ne szoljak bele.

De biztos hogy nem depresszios, csomo baratuk van, minden heten van nalunk vendeg, kb csak ilyenkor viselkedik normalisan. Apummal is rendszeresen mennek etterembe, moziba, nyaralni meg minden.

De ha az atlagos napokrol van szo akkor csak a tv meg az alvas megy

2019. máj. 29. 22:29
 9/25 A kérdező kommentje:

#6 pont attol tartok amit te irtal hogy a tesom el fog kallodni

Mas gond nincsen ezzel mert hat apum eltartja a csaladot egyedul is meg en is dolgozom, nincsenek penzugyi problemaink, es apumamat kicsit se zavarja hogy anyu csak igy el van itthon a semmivel.

Csak a tesom miatt aggodom hogy nem figyel ra senki mert apunak tenyleg nincs sok szabadideje

2019. máj. 29. 22:35
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is depressziós lehet és a TV a pótcselekvés, addig sem kell a való életben élnie.


Sok fiatal meg egész nap a facén lóg, netezik, játszik, stb.


Anyád legalább főzni szokott és ha fáradt, hát ő érzi - azért nem 20 éves már, hogy egész nap pörögjön, szerintem is beszélgetned kellene vele.... vagy közös programot csinálni a szabadban az egész családdal, hogy kimozduljatok!

2019. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!