Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy biszex vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából eddig még csak a legközelebbi barátaimnak mondtam ezt el, és ők teljesen jól fogadták.

Viszont a szüleim és a bátyám nagyon homofóbok, és biztos vagyok benne, hogy kiakadnának. A nővérem jobban fogadná szerintem, de neki is félek elmondani.

Talán hülyeség, de valamelyik nap megkérdeztem anyát, hogy megnézzük-e a "Love, Simon"-t, hogy ezzel célozgassak kicsit, és amikor megkérdezte, hogy miről szól, én mondtam, hogy egy 17 éves meleg srácról. Azt válaszolta, hogy "akkor biztos nem" és undorodva elhúzta a száját. Mit ne mondjak, nagyon rosszul esett...

Régebben úgy gondoltam, hogy majd nem mondom el nekik, viszont az egyik barátnőm mondta, hogy ha találok magamnak egy lányt, akkor úgysem fogom tudni titokban tartani. És igaza van, szóval azóta azon gondolkozom, hogyan mondjam el nekik.

A legkézenfekvőbb persze az lenne, hogy eléjük állok, és kimondom, de nincs hozzá bátorságom. Illetve anyám biztos, hogy pszichológushoz rángatna (volt már rá példa).

Bocsánat, ha hosszú lett, nagyon régóta küzdök ezzel a problémával, és segítségre lenne szükségem.

Kérem, akiknek problémájuk van a heteroszexualitáson kívül eső bármely más szexualitással, az ne hagyjon itt megosztó válaszokat, köszönöm!

Akik tudnak esetleg segíteni, azoknak nagyon szépen megköszönöm!:)

16/L



2019. júl. 9. 23:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
62%

Sehogy

Majd, ha el tudod magad tartani és van hová menned

2019. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
13%
Én a helyedben kitenném a szívárványos zászlót a szobámban és hagynám őket gondolkozzanak csak. A szexualitásodhoz nincs közük, a véleményedet meg szabadon kinyílváníthatod a zászlóval otthon, miszerint te támogatod a melegeket.
2019. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem sehogy. Még csak 16 vagy, amíg le nem érettségizel, minek bárkit is bemutatni otthon?

Lehet, hogy teljesen "normális" életet fogsz élni, férjjel, gyerekekkel, szüleid nagy örömére. Nem kell azt tudniuk, hogy mondjuk csajokat hívtok házhoz és úgy nyomjátok az ipart kőkeményen hármasban :))))

2019. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
14%

Simán, és őszintén.

Lányként könnyebb lesz elfogadniuk, hiszen ez egészséges.

2019. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

Én még nem beszélnék róla, mert még nem aktuális.

Ráadásul ha esetleg lesz egy pasid, akkor tök felesleges volt anyádat felidegesíteni.

2019. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akik eddig válaszoltak!:)

Van egy biszexualitást hirdető (rózsaszín, lila, kék) papírból készített zászlóm az íróasztalomon a virág földjébe tűzve, de nem nagyon foglalkozik vele senki itthon. Azt sem gondolom, hogy tudják mit jelent:D

És igazatok van azt illetőleg, hogy lehet hogy barátom lesz, nem barátnőm, de nem hiszem hogy ezzel "feleslegesen idegesíteném fel anyámat". Attól, hogy nem beszélünk valamiről, az még ott van..

2019. júl. 10. 00:47
 7/47 anonim ***** válasza:
89%
Egyelore ne mondd el
2019. júl. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
21%
Neked nagyobb zászló kell!
2019. júl. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
66%

Az ember szexualitása nem végleges, pláne a Te korodban.

Elképzelhető, 40 éves korodban meg leszel őrülve a nagydarab, szőrös palikért.

Ha barátnőd is lesz, tartsd titokban szüleid előtt, jobban jársz. Ők csak annyit fognak látni, hogy nem érdekelnek a férfiak.

2019. júl. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
27%
Még nem lehetsz biztos benne. Persze te érzed meg minden, de gondolkodj el. Miért döntöttél így? Hogy érezted magadat mikor rájöttél? Gondold ezeket végig. Majd játssz le jeleneteket az agyadban, hogy hogy alakulhat a beszélgetés. Válaszd ki a legjobbat és próbálj arra törekedni. Örökké úgysem titkolhatod és tudom hogy nem hazudsz, de a közmondás ami azt állítja, hogy a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát, ide tökéletesen illik. Melyik a jobb? Ha te mondod el vagy ha maguktól jönnek rá? Gondolkodj!😉
2019. júl. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!