Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyton érezteti...

Anyukám folyton érezteti velem, hogy szülnöm kéne és háztartást vezetnem. Más nő is megkapja ezeket a családtól? Miért mondogatják ennyit?

Figyelt kérdés

Nem tudom már hova tenni ezt az egészet. Az az igazság , hogy még senki nem tudja de amúgy épp holnap megyünk nőgyógyászhoz , hogy megtudjuk minden rendben van-e aztán belevágunk a babaprojektbe de most ilyen szempontból ez lényegtelen.

Nem mondtuk senkinek mert nem akarom azzal stresszelni magam , hogy minden hónapban kérdezgetik, hogy na még mindig semmi stb stb...majd ha jön elmondjuk. Lényeg a lényeg, hogy én ilyen folyton tanulni vágyó , izgő -mozgó, de pihenni kikapcsolódni is vágyó emberke vagyok, aki tulajdonképpen élvezi az életet , keresgéli magát, tanulni vágyik, fejleszteni magát stb stb és nem értem miért kapom ezt a fejemhez mindig anyukámtól, hogy minek tanulok , miért nem szülök gyereket, menjek csecsemőgondozási meg főző tanfolyamra és ne nyelvet meg sokadik szakmát tanuljak.

Ma finoman utalt rá, hogy munka után nincs dolgom mert nem vezetek háztartást meg nem nevelek gyerekeket stb..hogy mit akart ezzel mondani, azt nem tudom.

A lakás mindig rendben van mert folyton takarítok, mindent megcsinálok mindig csinálok valamit, de igaz bevallom na: tényleg valóban nem minden vágyam ,hogy főzőcskézzek délutánonként ..szívesebben járok el nyelvórára, sportolni vagy a barátaimmal inni egyet minthogy itthon főzőcskézzek minden nap.

A gyerekkel kapcsolatban meg megkaptam , hogy ő nem érti, mert ő amikor kislány volt mindig imádta a gyerekeket és rájuk nézett és jó kedve lett mert olyan aranyosak stb ..és szerinte én nem voltam soha ilyen. Nem szerettem babázni, ha volt a rokonságban kisbaba nem akartam megfogni nem foglalkoztatott különösebben és ez igaz is ezt is bevallom..Most is ha látok kisbabát igen aranyos , de nem nagyon tudok velük mit kezdeni, nem fogok gügyögni nekik aranyos megnézem aztán jól van..nem az enyém mit csináljak mások gyerekeivel? sőt bevallom azt is, hogy némelyik gyerek kifejezetten idegesít és fáraszt.

Ne értsetek félre, szeretnék én is gyermeket a páromtól de tulajdonképpen azt is be kell valljam , hogy inkább a korom miatt kezdjük el ezt az egészet nem pedig az őszinte tiszta mélyből jövő vágyam miatt, hogy anyává válhassak , gondoskodhassak egy életről.

Az az igazság , hogy tulajdonképpen néha nem is értem, hogy maradhatott fenn ez az ösztön az emberekben mert azért valljuk be egy gyerek nem mindig leányálom.

Engem megijeszt ez a hatalmas felelősség, de állok elébe mert igen szeretnék tényleg gyermeket és én azt gondolom senki nem tudhatja , hogy milyen anyává válik majd.

Lehet valaki vágyik rá évekig és nem lesz a legjobb anya, míg a másik nem is vágyik rá és mégis a legjobb anyuka lesz belőle.

Szóval nem tudom , de olyan furcsa ez nekem.

Hogy kezeljem ezt az egészet?

Ti is kaptok ehhez hasonló utalásokat, hogy szüljetek és főzzetek ?

És attól még , hogy valóban nem különösebben rajongok más gyerekeihez attól még lehetek jó anya?

Össze vagyok zavarodva néha.

Bűn, hogy nem mentem hamar férjhez és nem szültem gyerekeket hanem könnyebb életet élek?

Néha már már lelkiismeretfurdalásom van, de őszintén nem bánom, hogy nem mentem férjhez 20 évesen és nem szültem gyerekeket mert tartalmasnak éltem meg így is a huszas éveimet.

Most 33 vagyok és most jutottam el arra a szintre , hogy bevállaljam lesz ami lesz.

Bűn ez? Baj ez?

Vagy csak ennyire más ez a generáció és nem is én tehetek róla csak ez egy ilyen önzőbb generáció?

Mert igen bevallom az vagyok.

Önző vagyok, mert amikor hallom, hogy más gyereke ordít meg hisztizik akkor mindig arra gondolok, hogy úristen ez nem hiányzik még nekem úgy istenigazából.

Nyilván a sajátom más lesz (vagyis remélem) de nem mondom hogy jaj de édes kis aranyos a gyerekre aki ordít meg hisztizik.

Szerintem inkább idegesítő mint aranyos na..

Bűn ez?



2019. júl. 10. 16:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Minden nő megkapja ezt. Nekem 2 fiam van és hiába saját, akkor is idegesítő a hiszti, kiabálás. Viszont én akartam őket ezzel együtt is. Nehogy azt képzeld, hogy a te gyerekeddel másképp lesz, úgyhogy gondold meg, tényleg belevágsz e, mert lemondással jár. Nem te leszel az első, a nyugalom pedig megszűnik létezni. A gyerekvállalásba az vágjon bele, aki tényleg akar, nem aki fél, hogy kifut az időből. Lehet tanulni, dolgozni, megvalósítani magad egy gyerek mellett segítséggel, de nem könnyű, úgyhogy gondold ezt még át.
2019. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem bűn és nem is baj. Szeretnél gyereket a párodtól, most és nem hamarabb, ez van. Anyudnak és mindenki másnak el kellene ezt fogadnia és kész. Az egyedül aki még ebben a helyzetben döntő, az ugye a párod. Vele közösen döntötök majd úgy hogy babát szeretnétek, és együtt mentek majd keresztül minden ezzel járó nehézségen és persze örömön is. Ne foglalkozz mások véleményével, remélem minden rendben lesz, sok sikert és kitartást a jövőben a babához. Rengeteg nagyon szép pillanata lesz az anyaságnak, és hidd el mindennél büszkébb leszel majd rá.😘
2019. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Engem is idegesít más gyereke, de az enyémet imádom.

Eredetileg nem akartam gyereket, másképp alakult, nagyon jó anya vagyok, te is az leszel,ezt a kétségeid is gazolják. Ilyen kérdéseket csak felelős ember tesz fel.

Nekünk egy van, ennek meg tudunk adni mindent.

Több nem is kell, mert ez annyira jól sikerült, hogy lehet a következő már nem lenne ilyen.

Szeretem a tisztaságot, a rendet, tehát ezt akkor is csinálnám, ha egyedül élnék.

A főzés nem teher, megfelelő rutinnal az összekészítés félóra és rengeteget lehet vele spórolni, de főleg jókat enni.

Észszerű időbeosztás és egy megfelelő partner mellett semmit nem kell feladni, lehet tanulni, kikapcsolódni, szórakozni, bulizni, haverkodni, utazni.

2019. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Ha az anyád elkezd szekálni, abban a másodpercben hagy ott! Abban a másodpercben. Sarkon fordulsz és kimész. Ezt kétszer megcsinálod, többször garantáltan nem hoz elő semmit. Azért csinálja, mert hagyod. Mert félsz tőle.

Akkor legyél anya, ha az akarsz lenni.

2019. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Csak fő kérdésre válaszolva. Igen. Rendszeresen. Mindig mondom, hogy neki is van még lehetősége örökbe fogadni, ha gyereket akar. Azt is mondom, hogy 2 állás is kevés ahhoz, hogy a hitelt összeszedjem egy lakásra, az albérlet meg még drágább. Szóval, ha nagyon akarnak gyereket, 20 misivel meg lehet támogatni, vagy egy kecóval. Onnantól nem mernek beszólni, hogy mikor csináltatom fel magamat.
2019. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Engem csak idegenek szoktak megszólni emiatt, családtagok nem. Pl munkatársak.

Én mondjuk nem is akarok gyereket. Mostanában már bunkó mód szólok vissza, mert szerintem senkinek semmi köze ahhoz hogy a másik mikor, vagy egyáltalán vállal-e gyereket.



"nem különösebben rajongok más gyerekeihez attól még lehetek jó anya?"

Igen. Ismerek olyat aki nem szerette a gyerekeket, mégis jó anya lett. A sajátját imádja.


"Nyilván a sajátom más lesz (vagyis remélem)"

Ha megneveled, akkor más lesz. A mai szülők leszarják mit csinál a gyerekük, csak ne őket zavarja. Mindegy, hogy mondjuk egy fürdőben vannak és mindenki más kimenekül a medencéből miattuk, a lényeg hogy anyuci nyugodtan elfetreng a napon.

2019. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, nekem sosem mondtak ilyeneket.

Nekem azt mondták, hogy tanuljak, építsek karriert, keressek sok pénzt. Anyám néha rám szól, hogy jó lenne ha rendet tartanék a lakásban, de úgyis tudja, hogy reménytelen. Saját cégem van, sokat dolgozom, szeretem a munkámat, a háztartással nemigen van kedvem foglalkozni. Inkább a férjemmel törődök, az fontosabb, mint a takarítás...

Gyereket sosem akartam, úgyhogy ezzel sosem csesztetnek, hiába is tennék. Szerencsére van életük a szüleimnek, nincs semmilyen űr, amit az unokával kellene betömni.

2019. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Generációs különbség, nem kell ezzel foglalkoznod. Számodra is majd egy teljesen más világ és felfogást lesz az amit a te gyereked fog képviselni.
2019. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Férjnél vagyok már 10 éve,nem főzök és nem szűltem(nem is fogok),eleinte furcsálották a szűlök,rokonok,de már rég megszokták.
2019. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%

Milyen értelemben bűn?

Alapvetően nem, hacsak nem túl sokat kapcsolódsz ki, bulizol. Mert azzal elfecsérled az életed, függetlenül a szüléstől.

Neked inkább az a bajod hogy még nem nőttél fel.

"Lényeg a lényeg, hogy én ilyen folyton tanulni vágyó , izgő -mozgó, de pihenni kikapcsolódni is vágyó emberke vagyok, aki tulajdonképpen élvezi az életet , keresgéli magát, tanulni vágyik, fejleszteni magát stb stb "

2019. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!