Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha szinte én...

Mit tegyek, ha szinte én viszem a háztartást fiatal lány létemre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, anyukám elég fiatalon, 20 évesen szült engem. Ő azóta lényegében htb. volt. Igaz, hogy elkezdett két egyetemet, de nem fejezte be egyiket sem. Van két kisebb testvérem, 11 és 8 évesek. Anya sosem dolgozott, egész életében velem/velünk volt elfoglalva, hozott-vitt minket, otthon sürgött-forgott, aztán kb 1-másfél éve jött nála az, hogy valamit kezdenie kell magával. A legkisebb tesóm is iskolás lett már, nincs otthon anyával. Én is elköltöztem az egyetem miatt, lett lakásom, komolyabb kapcsolatom. Anyu pedig úgy érezte, ezzel vége az életének és hogy mi lesz vele így. Ezért kitalálta, hogy belekezd egy vállalkozásba, és az elején támogattuk, meg örültünk ennek. Viszont eltelt egy kis idő, és anya ebbe teljesen beleszerelmesedett. Semmi másra nem ér rá, semmivel/senkivel nem foglalkozik. Reggel 7-kor megy, este 8-9-kor ér haza általában. Napközben is lehetetlen elérni, semmit nem lehet tőle kérni, mert "dolgozik, fáradt, elfoglalt". Megértem, de olyanokat nem csinál meg, hogy pl. nem viszi el a tesóimat iskolába, nem vásárol be, nem főz. Ugye ez a vállalkozás elég fiatalka még, tehát nem keres vele milliókat, sőt... Ezért apa a fő kenyérkereső még mindig, ő meg nem bírja otthagyni félnapokra a munkáját, hogy elmenjen a fiúkért, vigye őket sportra/különórára, aztán még várja meg őket, főzzön nekik, stb. Meg egyáltalán, közel 20 évig ez nem az ő feladata volt, nem mozog rutinosan a háztartásban.


Itt jön az, hogy én egyetemista vagyok, viszonylag több szabadidővel, ezért az öcséim engem kérnek meg ezekre. Viszont nekem is idő ingázni Budapest és a szülővárosom között, és aztán még otthon kiderül, hogy semmi kaja nincsen, de ők éhesek, a szennyes ruhahalmok hegyekben állnak a fürdőszobában, mindenhol kupi, meg nasimaradék van, stb. Próbáltam beszélni anyával, de csak összeveszett velem, hogy ő feladta a fiatalságát és az életét miattunk, miért fáj az, ha ő sikeres. Nem fáj, de ismerek más sikeres(ebb) nőket, anyákat, és náluk mégsincs ekkora káosz, meg nem sz..rják le a gyerekeiket azért, mert dolgoznak. Ráadásul nem is beosztottként dolgozik, simán megtehetné, hogy úgy szervezi a napjait, hogy legyen ideje a gyerekeire. És ha apa megunja ezt, anya nagy bajban lesz, de most ezt észre sem veszi.


2019. ápr. 11. 22:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus. Most esett le neki hogy nem lehet háztartásbeli egész életében mert előbb utóbb mindenki kirepül. Hagyjatok neki egy kis időt biztos kell neki hogy megtalálja a dinamikát.
2019. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

A nagyszülők szoktak segíteni ilyenkor.

De azért anyukád túltolja, napi 10 óránál többet nem kéne dolgoznia - nem azért, hogy ellássa a családot, hanem hogy tudjon pihenni, találkozni veletek.

Nem lehet, hogy megromlott a házassága, és így kerüli el apukádat?

2019. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem a vállalkozásába szerelmesedett bele... Apádnak kéne válnia és nem eltartania. Nem a te dolgod anyád helyett a saját anyád lenni, emiatt ne ingázz. Majd az apád megoldja a saját feleségét, ha szüksége lesz rá.
2019. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

Nem Budapesten, de külön laksz. Talán a pároddal együtt. Ha rendes egyetemen, rendesen tanulsz, akkor olyan rettenetesen sok szabadidőd nincs.

A háztartás nem a te dolgod. Az öcsédék nem a te gyerekeid. Bevásárolsz és elindítasz egy mosást max. A többi apukád dolga.

2019. ápr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem miért kellene emiatt elválni apukának, röhejes ez az oldal, 20 év házasságot valószínűleg érdemes lenne felrugni, mert anyuka karriert épít. ..

Ne haragudj, de én teljesen megértem anyukádat, bár lehet, hogy hibazik, amiért elhanyagolja a regi feladatait. Pont vallalkozasba kezd, ami nem kis feladat, neki elég lett volna, ha csak elmegy melózni, ennyi htb év után.

Amúgy érdekel, hogy egy nő, akinek semmiféle munkatapasztalata és komolyabb végzettsége sincs miféle üzletet csinál? ?

Gondolom haszontalannak érzi magát és 120 %-on teljesíteni. Ezigazán dícséretes.

Tényleg sokat dolgozik, de talán láttál már magyar kisvállalkozót, mindegyik ennyit dolgozik! Később vegyen vissza, és akkor talán normalizálodik a helyzet.

Talán apukád munkája veszélybe forog?

Én azt tanacsolom főleg apukádnak, hogy most vigye ő a tesóidat ide-oda, segítsen anyukádnak. Lehet, hogy ez csak átmeneti időszak. Megértelek téged is, de inkább anyukádat. Jóllehet, másképp is csinálhatná, de azt hiszem kicsit összezavarodott. Mosógépet elinditani apa miért nem tud? És te miért állítod, hogy te vezeted a háztartást, nem is ott látsz velük? ?

2019. ápr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

"Én is elköltöztem"

Akkor miért jársz haza takarítani? Az öcséiddel nyugodtan legyél, de ne takaríts utánuk, már máshol laksz, máshol vezesd a háztartást.


" ő feladta a fiatalságát és az életét miattunk"

Én szépen elmagyaràznàm neki, hogy NEM mi kértük, ő vállalt be minket. Gondolkodni kellett volna akkor, ha ennyire tehernek érezte. Ne rajtatok verje le.

2019. ápr. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok : végigolvastam ujbol és tudom, hogy csak egy pici részlet, de miért van mindenhol nasimaradék? 8 és 11 éves testvéreid miért nem tudnak maguk után eltakaritani? Vagy ki hagyja ezeket ott gondolom a tv előtt? Lehet, hogy nem ilyen módon kellene önállóságra nevelni, de azért mostmar észre kéne venni, hogy ne potyogtassák szét a csipszet meg a kekszet, mert nincs ott anyu, hogy felnyalja! Attól függetlenül dolgozik vagy sem.
2019. ápr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem othon laksz és ingáznod is kell, akkor ne vedd ezt a nyakadba! A szüleidnek kell egymás között ezt lemeccselni, és ha Te ebbe beavatkozol, sose lesz rá "igényük", hogy megoldják! Majd ha elborítja őket a szennyes és a kosz, akkor megoldják, de ne a saját életedet add fel emiatt, mert senki nem fogja se megköszönni, se visszaadni azt az időt,amit most a tanulástól, ill. a tul. képp. a saját életedtől veszel el. Az oitthon lakóknak kell átszervezniük a életüket, mondjuk épp ideje önállóságot tanulni, nem disznóólat csinálni, hanem elvinni a kukáig a szemetet, stb. Egy 11 éves gyerek már bőven megfoghatja a porszívót, stb. Eddig nagyon kényelmes volt, hogy a bentlakásos házicseléd (=anya) mindenről gondoskodott, de megváltoztak a körülmények, változni kell mindnekinek. Anyukádtól nem szép, hogy a fejetekhez vágja, hogy feláldozta a fiatalságát, mert ez apáddal közös döntés volt, persze, hogy élni akar ő is, kiteljesedni, de neki is be kell látnia, hogy teljesen fordítva nem működik a dolog, most nem apád lett htb, ugyanakkor azt elvárni, hogy ő továbbra is univerzális háztartási automata legyen, mikor dolgozik is, önzőség. Nyilván közös döntés volt, hogy beinvesztálnak egy vállalkozásba, ami eleinte csak viszi a pénzt, szóval az nem érv, hogy nem hoz haza pénzt...Egyébként a dolgozó szülők hasonlóképp élnek, és megoldják! Nálatok ott ahiba, hogy ezek szerint eléggé önállótlanra és életképtelenre lett nevelve a banda, mert anyu otthon mindnet megcsinált, nem volt ez a rendzser megszokva.

Maradj ki ebből, te nekik nem dirigálhatsz, felnőtt emberek, ha maguktól nem fogják fel, hogy át kell rendezni az otthoni teendőket, akkor külső nyomásra se fogják.

2019. ápr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Apukának tessék otthon is csinálni valamit idáig anyuka csinálta háztartási munkákat most hogy mindenki iskolás anyukád szabad lett és élvezi a vállalkozás vezetést.
2019. ápr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Hétvégén biztos nem megy be dolgozni, legalább vasárnap, valamikor érdemes lehet leülni és beszélni erről.
2019. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!