Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondogatják, hogy...

Szüleim azt mondogatják, hogy igazán beszállhatnék a rezsibe, mert ők ennyi idős korukban már beszálltak, igazuk van?

Figyelt kérdés
Utolsó féléves vagyok fősulin, nem akarok beszállni semmibe, mert nemsokára úgyis költözöm, és igen, ők hazaadtak, de az vagy 30 éve volt és akkor máshogy mentek a dolgok.
2014. ápr. 17. 15:21
1 2 3 4 5
 1/47 Jégtánc ***** válasza:
55%
Igazuk van.Nem vagy már gyerek hogy eltartsanak,rezsibe igazán beszállhatnál.
2014. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó félévben ha jól gondolom már nem kell bejárni órákra. Tényleg elmehetnél mellette dolgozni kicsit, hogy levegyél egy kis terhet a vállukról.
2014. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
62%
Most is máshogy mennek a dolgok.carabbul mint 30éve.Miért is nem szállszbe?te nem ott eszel melegszel fürdesz mosnak rád?nem akarsz beszállni semmibe.Na majd ha különélsz rádöbbensz semmit nem adnak ingyért.Szívhatod majd a fogadat
2014. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
64%

Igen, hazaadhatnál. Nekem a szüleim nem kértek semmit még otthon laktam, de a pofám égett volna, ha nem adtam volna semmit.


Ők felneveltek, iskolázattak, stb, stb. Igazán beleadhatnál valamennyit. Nyílván nem több tízezret kérnek.

2014. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
71%

Nekem szüleim azt mondták amíg rendesen tanulok addig tanuljak, ráérek utána dolgozni és amíg tehetik támogatnak. Ha nem érdemlem meg a támogatást, akkor nyugodjak meg kérni fogják, hogy beszálljak a rezsibe vagy akár ki is raknak otthonról és elkönyvelik, hogy elrontották a nevelésem. Viszont nem akarták, hogy én is úgy nyűglődjek a tanulás mellett, hogy legyen pénzem besegíteni, mint ahogy nekik kellett anno egyetem mellett, mert a nagyszüleim elvárták.


Az utolsó félévben pedig lehet nem kell már sok órára járni viszont ott a szakdolgozat, ott a záróvizsga. Elég "munka" az.


Viszont ez nem jelenti azt, hogy otthon ne segíts vagy hogy zsebpénzt kérj és hasonlók. Tőlem nem kértek rezsipénzt viszont a mosogatás a porszívózás az én munkám volt otthon, magamra mostam, az étkezéseim jelentős részét magamnak finanszíroztam az ösztöndíjamból, a saját szórakozásom, a saját piperém, ruháim, stb. Csak nagyobb kiadásokra kértem tőlük pénzt, drágább tankönyvek vagy egy jobb kabátra, mikor 10 év alatt elhasználódott a téli kabátom.


24N

2014. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
55%

Masszoval eloskodni kenyelmesebb? Termeszetesen igazuk van, felnott nagykoru ember vagy. Orulj neki hogy segitenek azzal, hogy nem kell lakbert fizetned mint sokan masoknak, hanem van hol laknod.

Mi van manapsag maskepp? En 30 eves vagyok, es en biztositom a szuleimnek is a lakast nem forditva, rezsirol nem is beszelve!

2014. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
43%
Igazuk van.
2014. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
49%

Abszolút igazuk van. Én 10 éve voltam főiskolás, és az első évtől kezdve hazaadtam, amint lett munkám.

Szégyellném magam a helyedben, amiért ennyi idősen a szüleim tartanak el, mint egy kisgyereket.

2014. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
59%
Hogy máshogy mentek a dolgok? Miért, most hogy mennek? Most az emberek bőre alatt magától terem a pénz, vagy mi?
2014. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
48%
ezt én is észrevettem, mihelyst a gyerek munkaképes lesz a szülők szeme vérben forog és csak azon vannak, hogy húzzák le, amikor a gyerek meg azon lenne, hogy alapozzon lakásra, meg önálló életre. itt kezdődnek az érdekellentétek.
2014. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!