Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek olyan gyereket,...

Ismertek olyan gyereket, akinek két keresztneve van, és a szülei mindkettőt használják?

Figyelt kérdés
Barbara Krisztina, vidd ki légyszíves a szemetet!
2019. júl. 11. 18:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek akinek 2 keresztneve van, egy harmadik beceneven hívják. Személy szerint nem latok benne logikát vagy miért jó ez.
2019. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én mostanában figyeltem fel erre, hogy akinek két keresztneve van mindkettőt mondják. Ismerettségi körömben is, de utcán is egyre többet hallom.


Nem csak akkor ha épp szidás vagy hasonló van.

2019. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én
2019. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az unokatesrvéremék mind a két gyereket a két keresztnéven szólítják. Erzsébet Zsuzsanna és Péter András
2019. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, az egyik unokatesómnak mindkét nevét használják (késői gyerkőc, a féltestvéreinek csak egy neve van, ők már felnőttek, a kislány sokkal később született, ő kettőt kapott). Emlegetés szintjén mindkét nevét mondják, szóval ha beszélnek róla, akkor Réka Sára, de ha szólnak hozzá, akkor általában vagy az egyiket, vagy a másikat mondják, hallgat mindkettőre. 5 éves amúgy.

Szerintem ez olyan, mint másoknál a becenév, hogy például én sem csak egyféle módon szólítom a fiaimat, mert van, hogy a nevüket mondom, és van, hogy azt, hogy Maki vagy Bobó.

2019. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én a gyerek vagyok, de mindkettőt használom.
2019. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Anna Mária a neve (így külön) és Annamarinak szólítják.
2019. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Testvérem neve Petra Anna, anyu mindig Petrannának szólítja.
2019. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!