Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyereknek két teljesen...

Ekvinitus kérdése:

Ha egy gyereknek két teljesen különböző nyelvet beszélnek a szülei mert különböző nemzetiségűek, melyik lesz az anyanyelve? Esetleg képes mindkettőt ilyen szinten megtanulni?

Figyelt kérdés
"Az amelyiket az anya beszél" poénnal ne fáradjon senki!

2015. jan. 3. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
nekem szomszédban van olyan kislány (kb 4-5 éves), akinek az anyja magyar, az apja meg angol. és a kislány tökéletesen beszéli mindkét nyelvet, már amennyire ugye rendesen tud beszélni egy kisgyerek. viszont van egy vicces kis "szokása": ha itt van, akkor nem hajlandó angolul beszélni, csak magyarul, ha külföldön van, azt nem tudom.
2015. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Az lesz az anyanyelve, amin beszélnek hozzá. Ha anyuka a saját nyelvén, apuka is a saját nyelvén, akkor az a kettő. HA a szülők egy harmadik nyelven beszélnek egymáshoz és a babához is, akkor az.
2015. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen, képes lesz ha két nyelven beszélnek hozzá. Keresztfiam németül beszél, és válaszol, de tökéletesen érti, beszéli a magyart is(4 éves) Öccse beszél is, válaszol is magyarul is, németül is. Anyjuk magyar, apjuk német, kint élnek.
2015. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Három nyelvet is megtanulnak a gyerekek nyugodtan, a kulcs az, hogy az ébren töltött időt aktívan ki kell használni, és ajánlott minden egyes nyelvvel kb. 30%-os arányban foglalkozni - ezért javasolt max. 3 anyanyelv bevezetése, 4 tökéletes elsajátítása már körülményes.


Nálunk a férjem és én is beszéljük egymás nyelvét, de egy 3. nyelven beszélünk egymással a nap nagyrészében (kényelmi szempontból). A gyerekek automatikusan megtanulták, hogy melyikőnkhöz milyen nyelven szóljanak és melyiket használják ha mindenki jelen van. Igaz, ilyenkor sok esetben később kezdenek el beszélni a babák, ill. teljesen normális, hogy csak kisikolás korukra különül el bennük végleg a több nyelv, néha keverik a szavakat.

2015. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2015. jan. 3. 22:18
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Elég szerteágazó a családfám, több külföldivel házasodó külföldi állampolgár rokonom van. Mivel egy kisgyerek nagyon gyorsan tanul, több nyelvet is meg tud tanulni párhuzamosan egymással. Egyik magyar rokonom pl. angol nyelvterületen él, a férje anyanyelve spanyol, mindketten az anyanyelvükön beszélnek a gyerekkel, angolul kommunikál a külvilággal, és még egy francia nyelvű dajkája is van.. Szóval 4 nyelvet beszél a gyerek egyszerre! Egy másik rokonom ugyanezt 3 nyelvvel játszotta el, náluk is működik a dolog.. Az anyanyelve nyilván az, amilyen állampolgár, de anyanyelvi szinten többet is simán meg tud tanulni!
2015. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

3. vagyok. Mármint úgy értettem, hogy mindkét gyerek tökéletesen beszéli mindkét nyelvet, sőt angolul is tanulnak, azt is beszéli mindkét szülő.

De a nagyobbik nagy franc, ha itthon vannak tetszik neki, hogy nem érti a rokonság a németet, és szinte mindig úgy válaszol a magyar beszédre :)

2015. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Még csak annyit, hogy lehet később kezdenek el beszélni, de e miatt nem szabad megijedni, dolgozik a processzor. :) Ha pedig elkezdenek beszélni, menni fog, mindkettő. (Én speciel nagyon irigy vagyok az így nyelvet tanult gyerekekre :) )
2015. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

én Ausztriában vigyáztam 2 kislányra. anyuka japán, o csak japánul beszélt a lányokkal, apuka osztrák, nagyszulo magyar, a babysitterek is magyarok voltak, a szulok pedig egymással angolul beszélnek és mivel angol magániskolába járnak igy az a 4. nyelv, amit 5-6 éves korukra elsajátitottak.

én a kisfiamhoz magyarul beszélek, a férjem meg franciául mindkét nyelven jol beszél. itt azt mondják, hogy a gyerek az "anya nyelvét" szereti jobban, mert az szivbol jon.

2015. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is van a családban több ilyen gyerek. Amit biztosra tudok mondani, hogy képesek megtanulni több nyelvet, viszont az írással gondok lehetnek. Unokaöcsém, aki portugálul és magyarul beszél, sokat küszködött a magyar iskolában, diszlexiásnak is diagnosztizálták emiatt (nem az). Unokatestvérem lánya nyelvet beszél, mindegyiken értőn olvas, de a helyesírása rettenetes.

Én is külföldön élek, a párom is magyar, és ha lesz gyerekünk, szeretném ha anyanyelvi szinten beszélné az angolt is és tőlünk tanulná. Annak is örülnék ha emellett még egy nyelvet sikerülne dadustól vagy egy barátunktól megtanulnia.

2015. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!