Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ezt erőltetni?...

Miért kell ezt erőltetni? Hogyan értessem meg velük?

Figyelt kérdés

Jelenleg 19 éves vagyok és még nincs jogosítványom.A gond az,hogy én nem is akarok jogosítványt,de a szüleim erőltetik.Mindennap hallgatnom kell,hogy pedig az fontos,hogy fogok közlekedni,nem lesz senki aki vinni fog max.a busz...stb


Miért nem akarok jogsit? Mert nem tartom magamat alkalmasnak rá.Egyszerűen nem tudok figyelni.Egy sima beszélgetésnél is össze-vissza nézelődöm,ruhagomb,szín,szösz a levegőben.Ez van vezetés közben is,bámulok egy fát,színeket,felhőket, állatokat és nem az útra figyelek.Nem tudom kontrollálni és szerintem ez rettenetesen veszélyes.

Először ez nyilván hülyeségnek tűnik,hisz más is szokott nézelődni vezetés közben,meg milyen butaság ez,erőltesd meg magadat.Sajnos nem megy,olyankor máshol vagyok,minden eltereli a figyelmemet.Alapból utcán,,zavart'' is vagyok egy kicsit, ez pedig még jobban nehezíti a dolgot.


Hogyan értessem meg velük? Attól félek, hogy egyszer csak befizetnek valami tanfolyamra csak úgy,képesek rá.



2019. júl. 12. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól ne félj...Majd ha x.alkalommal megbuksz, úgyis elunják a pénzkidobást.
2019. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Próbáld ki egyszer baj nem érhet... ha nem jön be nem kell végigcsinálni de lehet, hogy megszereted.
2019. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ugy hogy mondd meg szepen koszonod de nem akarsz jogsit,ezt fogadjak el es kesz.Szaljanak vegre le a temarol mert teged mar idegesit
2019. júl. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Hígom pont így volt vele. Addig mondogatták, míg csak a béke miatt belevágott. 3x ugrott neki a kresznek, aztán sose jutott el addig, hogy autóba üljön. Mert annyira nem akarta az egészet. Most meg 30 évesen kisbabával folyton meg kell kérnie valakit, hogy fuvarozgassa, mert egy 3 hetes babával nem akar busszal menni-amit megértek amúgy, csak kellemetlen. Én is akkkr vettem jó hasznát, amikor családom lett. Kiköltöztünk egy községbe. Ha nem os mosr, de hoaazútávon jó, ha van az embernek jogsija.
2019. júl. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy vagyok ezzel mint a fürdőkáddal. Sosem ülök bele, zuhanyozni szoktam de nem dobom ki mert mi van ha egyszer mégis...

A jogsi jó ha meg van, attól bicajozhatsz, de ha egyszer esetleg egy élet múlhat azon, tudsz e vezetni, akkor rájössz hogy igazuk van

2019. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Maga kresz tanfolyam gyalogosan is jól jöhet. Az még nem is egy nagy összeg. Ha ezt vállalják a szüleid, ne mondj rá nemet. Itt a nyár, ha még diák vagy, két hét alatt letudsz egy ilyen tanfolyamot. Az autós órákat még akkor is elhagyhatod. De meg is beszélheted az oktatóval, hogy először csak néhány próba órát fizetnél, mert nem tudod, hogy akarod e/ menne e? Biztos nem te vagy az első ilyen ember. Senki sem tudja, amíg ki nem próbálja.


És egy fontos dolog: amíg tanuló vagy, addig az oktatód a söfőr és minden felelősség az övé. Nála is van fék, plusz az első órán nem zavar ki a forgalomba. Egy rutin pályán vagy egy parkolóban fogsz körbe-körbe menni

2019. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj ha úgy érzed hogy nem tudod aklor ne tedd!! Van egy mondás : A kocsid lehet a koporsód de akár a lakàsod is ! Persze hogy veszélyes mind minden az életbe de ha van jogsid életeket menthetsz meg,ezt ne felejsd el!
2019. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én se akartam jogsit, nem éreztem rá magam alkalmasnak, de a szüleim erőltették. Kivételesen ebben az egyben igazuk volt. Tényleg hasznos a jogsi, főleg, ha már az embernek gyereke van. Hidd el. Megéri. Persze a Te döntésed, csak érdemesebb lenne akkor megcsinálnod, amikor még szabad vagy nyáron (szabadabb), és nem a munkahelyről kell emiatt elkérezdkedni.


25/L

2019. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A jogsit nyugodtan megcsinálhatod, senki nem mondta, hogy onnantól neked kötelező jelleggel vezetned is kell. Legalábbis túl lesz egy egyébként is kb elkerülhetetlen macerán.
2019. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Csak akkor csináltass jogsit, ha van, lesz mit vezetni. Egyébként meg ha nem kell a mindennapokhoz, teljesen felesleges.
2019. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!