Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sérelmezi a gyermekem,...

Miért sérelmezi a gyermekem, hogy önállóságra szeretném nevelni? Hogy értessem meg vele, hogy miattam ne mondjon le az álmairól?

Figyelt kérdés
A történet röviden-tömören: három felnőtt gyermekem van. Elváltam. A kettő nagyobbik gyermekem már másik városban él, a lányom a férjével Bécsbe készül. Örülök nekik. A "gond" a legkisebb fiammal van. Jövő évben érettségizik. Beszéltünk a továbbtanulásrol és ő közölte velem, hogy inkább itt a helyi kisvárosban marad és végez OKJ-t főiskola tanulmány helyett, hogy én nr maradjak egyedül. Jól esett, amit mondott de eszem ágában sincs visszatartani. Matek tanárnak készül, hiányszakma, amúgy kitűnő matekos. Nincs baj a szakmával, az apjának is "csak" szakmája van. De ő a továbbtanulásra készül már mióta gimis. Mikor mondtam neki, hogy menjen tanulni akkor arra az volt a válasz, hogy el szeretném küldeni otthonról :O és hogy nem szeretem eléggé... Ponthogy azért szeretném, hogy menjen... Tény és való furcsa lesz az egyedül élés, de azért mert nincs párom jelenleg, eszem ágában sincs a gyermeiket visszatartani. Most kell, hogy meg alapozzák a jövőjüket!
2019. ápr. 12. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Le kell ülni vele, és hosszabban kifejteni neki hogy már pedig tovább tanul mert ő is és te is ezt szeretnéd. Persze normális hangnemben.
2019. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Matek tanár semmiképp se legyen! Azért hiányszakma, mert senki nem akar az lenni, nem véletlenül. Tanárként keveset fog keresni, ráadásul a matekot a diákok minimum 50%a rühelli, és így folyamatos fegyelmezési és motivációs problémái lesznek.

Ha jó matekból, legyen matematikus, közgazdász, mérnök, programozó, annyi érdekes és jól fizető munka van, de a matektanár az egyik sem.

Megjegyzem még egy bármilyen OKJ-s szakmával is jobban járna.

2019. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonymousreview60 ***** válasza:
16%

Az ilyen gyerek azért nem megy, mert fél leválni. Túlságosan függ az anyjától érzelmileg. le kell ülni, és átbeszélni, hogy miért szeretnéd, ha messzebb menne.

"Tény és való furcsa lesz az egyedül élés, de azért mert nincs párom jelenleg, eszem ágában sincs a gyermeiket visszatartani." Ezt kell sulykolni a gyerekbe finoman. Mellesleg, ha ő sincs állandóan otthon sokkal több idővel gazdálkodhatsz szabadon, akármikor lehet felvinni pasit, és nem gond a hangos szex sem. Ezt is érdemes tudatni vele finoman.

2019. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Bárhol éltek szinte biztos vagyok benne hogy van egy egyetem, főiskola 100km-en belül, oda lehet ingázni. Jelentkezzen oda.


A szexuális életedet meg ne beszéld meg a gyerekkel, pláne azt ne, hogy hangoskodnál közben, ha ő nem lesz otthon.

2019. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Természetesen nem beszélném meg vele a szexuális életemet...

Igen, a szoknyám alatt van, de én nem vettem észre, hogy én neveltem volna így, inkább próbáltam mindhármukat abszolút önállóságra nevelni.

2019. ápr. 12. 12:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell fognia a gyereknek hogy önnek a leg fontosabb ő. Ha érzelmes, akkor ha leul el vele megbeszelni lehet megertene. Nem vagyok szülő, 24 éves vagyok, külföldön élek, és anyum bármit megtenne ha hazakoltoznek, legalább magyarba. Én is a legkisebb vagyok. Mikor suliba jártam nem volt neki fontosabb tanulmanyaimnal semmi. Biztosan jó anya vagy ha te is így gondolod, az én anyukám is aaaz. Szerintem biztosan dűlőre fog vele jutni ha már egy ilyen kérdés is felmerult onbe. Szerencsés fiatalok közé tartozik :)
2019. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Önállóságra akarod nevelni, közben te akarod megmondani, mit kell csinálnia???
2019. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, mert tudom hogy ez a tanulmány nagy álma, csak éppen azt hiszi, azzal tesz nekem jót, ha lemond róla, de mi szülők tudjuk, hogy ez nem így van.
2019. ápr. 12. 14:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom maradhat jó a kapcsolatunk attól még, hogy nyilván nem leszünk annyit együtt, mint most. De úgy hiszem ez az élet rendje. És hiába lakna itthon, lennénk ketten, frusztrált lennék. Én is elmentem anno tanulni. Nagyon jó döntés volt.
2019. ápr. 12. 14:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy megijedt? Ez már a felnőttkor, kemény világ és inkább a tutit választaná?

Vagy valaki beszólt neki és erre reagál úgy?

Vagy esetleg felébredt az álomból és tényleg nem akar egyetemre menni?


Beszélgess el vele mi jár a fejében és hagyd hogy döntsön.

2019. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!