Mit kellenne tennünk?

Figyelt kérdés
Egy hétre megyünk anyukàmékhoz pihenni, 2 éves kislányunk van, pàromnak van egy 5 éves fia, ha láthatàskor velünk van , minden percben akar valamit, ez nem is baj, de most azt akarjàk , hogy hozza magàval, én a pàrommal szeretnék lenni, és pihenni, anyukám vigyázz a picire, de ha jön akkor ő ugye nem marad anyukàmmal mert neki ő idegen, mit tegyünk?'

2019. júl. 16. 08:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
39%
Vigyétek el, de ezt most tényleg itt kell megkérdezni?! Szerinted a gyerek nem akar az apjával lenni?? Főleg ha keveset látja. Nem vagy képes lemondani a saját kényelmedről a gyerekért ami nrm a tied?? Esetleg az nem fordult meg a fejedbe, hogy az apa is szívesen lenne a gyerekével egy keveset?
2019. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elég egyértelmű! Ha csak a pároddal szeretnél pihenni, tegyétek ezt! Nyílván megérti a kisfiú édesanyja, és más időpontra teszitek a láthatást!
2019. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
Pont úgy megyünk hogy nincs làthatàs, mert a màsik héten van, meg előtte, anyósom akarja, a pàrom is pihenni akar, mert 14 óràkat dolgozik.
2019. júl. 16. 08:32
 4/66 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy pár vagytok, egyszer csak meg kell ismernie a kisfiúnak Anyukádat, főleg, ha már közös gyereketek is van. De ha most nem megfelelő az időpont, beszélni kell a gyerek Anyukájával és a láthatást áttenni másik időpontra.
2019. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
86%
Ne vigyétek. Szüleid majd megismerik máskor, igazán nem sürgető... Nektek is kell a pihi, ami vele nem lesz meg.
2019. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
23%

Attól függ, hogy hosszú távon mivel jártok jobban. Egy hét pihenés a gyerek nélkül, és aztán évekig tartó rossz viszony? Vagy egy hét pihenés a gyerekkel, és békesség?

Ha ennyire idegesít a párod gyereke, meg a sajátod is lepasszolod egy hétre, mert kifáraszt, akkor minek szültél gyerekes pasinak?

2019. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
18%
Ő is a család része. Én vinném, és örülnék, hogy jól elvan velem is. A pároddal szeretnél lenni? De a párodhoz a fia is hozzá tartozik.
2019. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
87%

Én nem vinném... Ezek a válaszok, jézusom.

Ha saját gyerekről is van szó, jár a szülőknek a pihenés, énidő, egymásra fordított figyelem. A gyerek szuperül elnagyizik, nincs abban semmi.

Ráadásul itt anyós akar keresztbe tenni, nem láthatásról van szó vagy arról, hogy anyuka ne tudná megoldani és ezért kéne.

Szóval egyértelmű nem. A gyerek majd jön láthatásra, ha itt az ideje, akkor majd lehet négyesben családosat játszani.

2019. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
83%
Megmondjátok, hogy most ti mentek a te szüleidhez a ti gyereketekkel pihenni. Következő héten ha anyós akarja, akkor mehettek hozza, a kozos gyerek nélkül, a kisfiúval.
2019. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
90%
No de itt nem arról van szó, hogy apuka szeretne a fiával lenni és az "új" asszonyka meg nem engedi, hanem Ő is pihenni akar. Ha mindketten ebben egyetértenek, akkor ne ám már az anyós döntse el, hogy vigyék-e a gyereket avagy sem. A kérdező anyjának meg ugyan már miért kellene mindenáron erőszakkal összebratyiznia a gyerekkel, valószínűleg őt sem kérdezte meg senki, és ha a kisfiú a család része is, neki konkrétan ettől még nem lesz hozzá sok köze. Nem a láthatás hetében mennek, pihenni akarnak, a nagyi unokázni akra, a saját vér szerinti unokájával, nem értem mi kivetnivaló van ebben, ahogy abban sem látok semmi rosszat, hogy a kérdező most csak hármasban menne a saját szüleihez. Ne az anyós okoskodjon. Ha fordított helyzet lenne és anyóst látogatnák, akinek mindkettő unokája, akkor még talán érteném is. Bizonyára nem arról van szó, hogy nem törődnek a gyerekkel, nyilván voltak már vele nyaralni máskor is, de a kérdező a saját anyját hadd látogassa már meg a gyerekével és párjával, ha úgy tartja kedve, ráadásul itt ebben ők egyet is értenek, másnak meg nincsen hozzá köze. Már nem azért, de ezt mondjuk a vendéglátó szülőknek kellene felajánlaniuk, akkor lehetne gondolkodni rajta, az miért olyan elképzelhetetlen, hogy ők most csak a saját kisunokával szeretnének lenni? Milyen jogon küld hozzájuk a "vejük" anyja önkényesen valakit, akire történetesen nem is számítanak? nekik nincsen beleszólásuk? Már én is mozaikcsaládban nőttem fel és az én családom is az, tökéletesen tudom milyen, amikor féltestvérekkel, nevelt gyerekekkel kell az életet összehangolni és természetese, hogy minden gyerek a család része, ettől függetlenül sem látok semmi kivetnivalót abban, ha egy konkrét, együtt élő család(itt pont ők hárman) néha maguk mennek csak együtt, azt ne mondja már nekem senki, hogy össze kell lapátolni mindig mindenkit és akik már többedik házasságban élnek is mindig kizárólag együtt mozdulnak ki. Ugyan már, ne legyünk álszentek. A gond akkor lenne, ha leráznák mindig, de ne ítélkezzen már itt mindenki, hogy biztosan ezt teszik azért, mert most nem vinnék, ráadásul direkt nem a láthatás hetére szervezték, még tekintettel voltak erre is. Gondolom fognak nyaralni vele is, most rokont látogatnak, a kérdező családját, a kisfiúnak biztos nem fog hiányozni pár vadidegen, valószínű nem is tudna róla, hogy nincsen otthon az apja, ha a nagyanyja nem duruzsolta volna a fülébe.
2019. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!