Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennünk? Anyósom...

Mit kellene tennünk? Anyósom lebukott, mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.

Kis háttértörténet: anyósomékkal élünk pár éve, elsősorban az ő kérésükre, mivel nélkülünk nagyon nehezen fizetnék a ház költségeit (már el is veszítették volna egyszer, ha nem segítjük ki őket egy nagyobb összeggel pluszban). Ezt azért említettem meg, mert fontos a probléma szemszögéből: együtt élünk, egy család vagyunk, így akarva-akaratlanul is érintenek minket az itthoni történések.

Dióhéjban: após már 2-3 éve gyanakszik anyósomra, hogy csalja egy munkatársával. Először csak kisebb kimaradozások voltak, jóval később ért haza, mint ahogy véget ért a munkaideje, lecserélte a fehérneműit (a sima pamutból csodacsipkék lettek-ezt onnan tudjuk, hogy vagy férjem vagy én csináljuk a mosást, bár engem ez nem különösebben érdekelt, nem az én dolgom ki mit hord a ruha alatt; valamint apósom és anyósom évek óta nem alszanak egy szobában /nincs köztük testi kapcsolat se/-após nagyon horkol), minden éjjel hosszan telefonál valakivel, van, hogy másfél órákat. Ebből már volt balhé, sógornőm, férjem, apósom mind anyósnak ugrottak, apró részletekből raktak össze nagyobb kitalált dolgokat, később már a tágabb családi kör is belemászott a történetbe. Eleinte én voltam az egyetlen, aki kiállt anyósom mellett, mert akkoriban még nem volt ennyire egyértelmű a dolog, de sajnos be kellett látnom, hogy engem is h*lyére vett és kihasználta a jóhiszeműségemet (rengetegszer sírt nekem, meg azzal fenyegetőzött, hogy ő beveszi az összes gyógyszerét, mert itt mindenki k.rvának tartja és senki nem szereti, és úgy látszik neki barátai sem lehetnek, mert egyfolytában gyanúsítgatják).

Ami miatt a kérdést kiírtam (még egyszer elnézést, hogy ilyen hosszú a sztori, de még ennél is szövevényesebb, csak nem akarom az időtöket rabolni még tovább): férjem meghallotta a minap, ahogy anyósom a hangpostáját hallgatja, és az üzenet félreérthetetlen és kimagyarázhatatlan volt. Nem szólt semmit se anyósnak, se apósnak, se sógornőmnek-egyelőre-, viszont teljesen tanácstalan, hogy mit kellene tennie. Ha elmondja bárkinek is, abból hatalmas botrány lesz, após még képes és valami szörnyűséget csinál (vannak alkohol problémái is). Ti mit tennétek? Elmondanátok vagy hallgatnátok?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. ápr. 11. 16:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed nem szólt semmit az anyósodnak - ugye azt írod, akkor én nem tennék semmit. Jobb lenne nektek nem belekeveredni ebbe, ez az ő problémája, és neki kell megbirkózni vele.

Ha nagyon kellemetlen a szituáció nektek, talán érdemes lenne a költözésre gondolni. Gondolom, ez ügyből kifolyólag elég sokszor áll a bál, és ti külön család vagytok, nem jó, ha mindig ezt kell látnotok, hallgatnotok. Főleg, ha gyereketek lesz/van.

2017. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mindenképpen költözünk az idén, após el akarja adni a házat ősz környékén (már neki is elege van ebből az egészből), a nyarat kisebb felújításokkal akarja tölteni. Egyelőre még nincsenek gyerekeink (addig nem szerettünk volna gyerekeket vállalni, amíg nincs meg a saját kis fészkünk). Én semmiképpen sem szólok semmit senkinek, az elejétől ki akartam maradni ebből a dologból, nem szeretem ezt az egymást kibeszélős, szurkálódós, kavarós katyvaszt, ami most van. Csak férjem kínlódik, nem tudja, mit tegyen. Szóljon-e legalább a nővérének; bár ő biztosan egyből felhívná anyóst és számon kérné. Így meg, hogy rajtam kívül senkinek nem beszélhet róla, felemészti ez a dolog és bűntudata van..
2017. ápr. 11. 17:08
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Voltam hasonló szituációban, amikor akaratlanul tudomást szereztem ilyesmiről, és tényleg nagyon nehéz hallgatni, tépelődni, hogy kellene-e szólni. Nem szóltam róla, néhány hét múlva kiderült, és utólag nem bánom, mert így kimaradtam az egészből.

Ha idén költöztök, már csak kis időt kell kibírni, férjed inkább legyen erős, minthogy ő is bele legyen keverve a dologba. Talán máris megkérdeznék, pl a nővére, hogy eddig miért nem szólt, és ott is a baj.

2017. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
50%

Hány évesek?

Amúgy a nők is meghülyülhetnek, náluk is van kapuzárási pánik...

Nem jó állást foglalni,és beavatkozni...később visszaüthet, és ha véletlen újra összejönnek, kellemetlen lehet.

Amúgy ha már mindenáron kell, inkább a fia szóljon bele a dolgokba, mint te.

2017. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Após 60, anyós 54.

Mint írtam, én semmiképpen sem szeretnék belefolyni, eddig sem akartam. Nem "kell" férjemnek sem mondania semmit, ezért kérdeztem Ti, válaszadók, mit tennétek, volt-e már valaki hasonló helyzetben, személyes tapasztalatok, stb.

Köszönöm! :)

2017. ápr. 11. 17:51
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Masnak nem kell elarulni, de anyossal lehetne a ferjednek neggyszemkozt beszelni hogy megis meddig akar mindenkit hulyenek nezni. Ha tovabb martirkodik akkor hatat forditani neki.
2017. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
54 a mama, és szeretőt tart? Hagyjátok már meg neki, had örüljön. :DDDD
2017. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Biztos fiatalos, jól tartja magát, a férje meg már nem igazán teljesít az ágyban...Azért még az nem kor, nem 64, vagy 74...de mindenesetre kiváncsi lennék a szeretőjére is...
2017. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Elvileg a szeretője nős..legalábbis ezt mondta, amikor azzal takarózott, hogy ők csak barátok..

Először én is mondtam férjemnek, hogy talán anyjával kellene beszélnie négyszemközt, de erre azt mondta még így is képes lenne tagadni..Kézzelfogható bizonyíték nincs ugyebár, a hangpostát simán kitörölheti a telefonjából.

Fú, csak bírjuk még ki ezt a pár hónapot hatalmas családi botrány nélkül..

2017. ápr. 11. 19:55
 10/29 anonim ***** válasza:
95%

Azt gondolom, ilyen ügyekbe senkinek sem kell beleavatkoznia, sem pro, sem kontra. Kizárólag anyósra és apósra tartozik a házassági problémájuk.

Nem értem a nagyobb család is, milyen jogon esik neki anyósnak, senki nem láthat bele, pontosan miért alakultak így a dolgok. Nemsokára elköltöztök, később nem kell magatoknak sem szemrehányást tenni, hogy bármelyik fél mellett, vagy ellen tettétek le a voksotokat.

Amúgy meg sem az ötvenes, sem a hatvanas korosztályt nem kell még temetni, mert ismerek férfit és nőt is, aki valóban nagyon jó karban van. Nekik is jár még egy kis boldogság :)

2017. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!