Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a felnőtt gyermekednek...

Ha a felnőtt gyermekednek adóssága lenne és előreláthatólag az alacsony fizetése miatt nem tudná fizetni, Te kifizetnéd helyette?

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2019. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez nyilván attól függ, mennyi az az adósság, és mennyiből gazdálkodok én. Ő csinálta, neki kéne megoldani, de ha valamilyen okból nem tudja rendezni, akkor kisegíteném. De persze ez nem működik végtelenszer, nem húzhatom ki mindenből egész életében.
2019. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Node milyen adósság, mert ha pl kártya, drog, hasonlók, akkor nem, de ha alacsony fizetése miatt kevés a pénze rezsire, élelemre, akkor természetesen segíteném.
2019. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem hasonló helyzetben segítettek a szüleim, de vissza fizettem :)

Inkább egy szülőnek tartozzon az ember mint a banknak kamatra meg késedelmi díjak stb...

2019. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2019. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fizették ki. Rosszul gazdálkodtam nagyon. Összeszedtem magam, átterveztem a pénzügyeimet, és évek alatt, de kidolgoztam magam a mínuszból. Nem mondom, hogy könnyű volt, sőt.

Igen, így jóval később lett saját lakás, és idősebb szülő leszek. De megtanultam a leckét, az biztos. Ha azt akarod, hogy a gyereked is megtanulja, ne fizesd ki helyette. Keressen jobb munkát. Tervezze át a fogyasztói kosarát, a pénzügyeit rendezze újra, gondolja végig. Ha van egy komplett pénzügyi terve, és eléd áll, hogy tessék, így tervezem visszafizetni a kölcsönömet, de mondjuk ezt a 100.000 Ft-os lyukat sehogy sem tudom befoltozni, ha kisegítesz, ennyi és ennyi idő alatt visszafizetem... na, akkor tudhatod, hogy jó irányban van, és esetleg felajánlhatod, hogy nem muszáj visszafizetnie. De szerintem csak úgy, hogy semmin nem változtat, nem érdemes, mert így újra meg fog történni.

2019. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem fizeti senki. Úgy vagyok vele, hogy minden hónapban a fizetésnap előtti este, ami pénz a számlámon marad, az megy az adósságra. Ez legutóbb -129 Ft volt, azaz még nekik kéne fizetni nekem az elveim alapján.
2019. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem fizették ki amikor egyszer adósságba vertem mag, de segítettek abban, hogy legyen mit ennem, innom. Anyuék mindig főztek, vagy televásárolták a hűtőmet. Nem is vártam el, hogy az adósságomat ők rendezzék le.
2019. júl. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2019. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha megtehetem akkor igen. Mindenképpen segítenék a gyerekemen
2019. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!