Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak nekem furcsa, mikor 40...

Csak nekem furcsa, mikor 40 év körüli emberek naponta járnak szüleikhez?

Figyelt kérdés

Sok ilyen ismerősöm van a 35-45 közötti korosztályból. Felnőtt, elvileg önálló ember létükre naponta, de minimum heti 3-4-szer járnak az anyjukhoz ebédelni, vacsorázni. A gyerekeiket szinte a nagyszülők nevelik, nekik is kötelező a nagyszülőkhöz futkozni napi jelleggel. Az öregek az említett esetekben tudnak magukról gondoskodni, mégis teljesen magukhoz láncolták a felnőtt gyerekeiket. Hol a szülő intézett mindent a gyereknek (lakás, munka...stb.), hol (és ez a meglepőbb eset) a gyerek a napi kapcsolat mellett még lakást is vesz/bérel az idős anyjának és mindent elintéz helyette. Ismerek olyat, ahol a lány együtt dolgozik az anyjával, de még este így is órákig képesek telefonálni egymással. Az is igaz, hogy ennek a lánynak 30 évesen még gyakran az anyja takarította az általa vett lakását.

Én 30 közeli vagyok, de 23 évesen elköltöztem otthonról, teljesen független vagyok, még enni is csak évi háromszor megyek haza, egyébként mindenki úgy oldja meg az életét, ahogy tudja. Csak olyan dolgokban segítünk egymásnak, amiben tényleg kell. nem viszem anyám autóját szerelőhöz, mert ő szerencsétlen: oldja meg maga, felnőtt, egészséges ember, képes rá. Nem főz rám napi szinten. Nem telefonálunk heti egynél többször, nem meséljük el életünk minden egyes momentumát és nem lógunk bele egymás párkapcsolatába. Két-háromhetente találkozunk csak, pedig egy megyén belül lakunk.

Elnézve a nálam idősebbeket még én érzem cikinek, hogy ennyire távolságtartó a kapcsolatom anyámmal. Nem hívom fel, ha odaértem nyaraláskor valahova, nem hívogatom azonnal és számolok be neki mindenről, nem lógunk esténként hosszú ideig a telefonon. Nem avatkozik bele a párkapcsolatomba, a gyereknevelésembe sem fog, mert nem engedném.

Gyakran azt látom, engem kezelnek le a fent említett emberek, amiért nekem nem ilyen csüngős a viszonyom a szüleimmel. Furcsállják, hogy pl egy nyaraláskor nem akarom naponta a családot hívogatni, nem számolok be mindenről otthon, és van, hogy két hétig nem beszélünk. Ők két óráig is alig bírnák.

Tényleg én vagyok a furcsa? De miért lóg valaki még 35-40 évesen is az anyja mellein?


2019. júl. 22. 13:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%
Én 40múltam, de anyámékkal élek és tök rendes, mindenben támogat, sokat dolgozom, így esélyem sem lenne másra, felhőtlen párkapcsolatban élek, csak oda nem mehetek, mert szűkös a hely.
2019. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem Kérdező egyáltalán nem furcsa, és a kapcsolata a szüleivel sem furcsa.

Valaki írta itt, hogy ha a felnőtt gyerekei nem akarnának minden nap a seggében lenni, akkor ő úgy érezné, valamit nagyon elcseszett.

Az én lányom 26 éves, 21 éves korában levált rólunk, vőlegényével (most már férjével) él. 2-3 hetente jön haza, és szerintem azok a beszélgetések vannak olyan tartalmasak, mintha napi szinten egymás seggében lennénk, ide esne be a munkahelyről napi szinten (mondjuk nem is lehetséges, 20 km-re lakunk). Baromira nem a gyakoriság a fokmérője a szülő-gyerek kapcsolat minőségének. Egyébként jól írta itt valaki Kérdező esetére, az övé a szüleivel felnőtt-felnőtt kapcsolat.

2019. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
31%
A 22-esen kívül a többi válaszolóval igen nagy gond van.
2019. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező 10 év múlva, amikor ő lesz 40 éves, válaszoljon a saját kérdésére. De őszintén!
2019. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
27%

21es ne altasd magad 🤭🤭😂😂😂mennyire felhotlen lehet a kapcsi,ha egyutt se eltek es te 40+vagy..

Es igen a 22es valaszolo kivetelevel itt borzaszto nagy bajok vannak a fejekben.

2019. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
27%
Ja azt kihagytam 21hogy arra van esely amire eselyt ADSZ!!!Te nem akartal onnan elkoltozni nem ugy alakult.
2019. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem te vagy furcsa. En veled ertek egyet !

4 kapcsolatombol 3 volt ilyen anyuci pici fia! Engem nagyon nagyon zavart. Nem tartom egeszsegesnek.. ez nem felnott ember. Aki ilyet csinal. Es ha meghalnak a szulok akkor majd felborul az elete mert maganak nem tud megoldani egy csomo mindent? Na ne mar.... en nem tudnek ilyen “ferfival” egyutt lenni. De persze mindenkinek sajat egyeni dontese... vagyunk sok fele emberek!

Ja es a legdurvabb hogy nem akart abbol a varosbol elkoltozni vagyis inkabb falu! Mert az anyja ott lakik... kozbe egy nagyobb varosba lett volna lehetoseg nekem is meg neki is munkara ! Jol fozeto munkara! De nem inkabb az anyjat valasztotta es eltunk csorosagba... nem normalis dolog igy jovot tervezni SEM! En elhagytam. Nem birtam turni. Szerintem teljesen normalisan csinalod! Ettol meg lehet jo a kapcsolatotok!!

2020. febr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én együt lakom a szüleimel.

28L

2020. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Régen egymás mögé építették a házakat, csak az volt a lényeg, hogy alacsonyabbnak kellett lennie a tetőnek. Volt akinek már csak az istállóban maradt hely. Fel se merült ilyen hülye kérdés.
2020. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#29

Így van.

2020. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!