Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok a rossz, hogy nem...

Én vagyok a rossz, hogy nem azt a ruhát veszem fel amit anyám akar? 17/F

Figyelt kérdés
Tudom nem nagy ügy, de egyfolytában ezzel megy a veszekedés, anyám pedig több napig be van mindig sértődve rám, hogy nem úgy öltözködök, ahogy ő akarja... Jövőre leszek 18 és véleményem szerint már jogom van eldönteni, hogy mit veszek fel, vagy tévedek és tényleg én vagyok a bunkó?

2019. júl. 23. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős korban nem a szülők szokták már megmondani, hogy mit húzzon fel a gyerek. Sőt. Én már általános felsőben saját magam öltözködtem.

De mi a baja? Amit el tudok képzelni, hogy olyan helyre mentek, olyan alkalomra, ahova esetleg nem illik a ruhád. Vagy a hétköznapokról van szó?

2019. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura... én 17 éves lány vagyok, nekem nem szól bele anyum hogy hogyan öltözök, kivéve amikor 15 fokban shortban vagy miniszoknyában akartam elmenni de ez nyilván jogos volt. Vagy ha ő nézett időjárást és tudja h esni fog akkor mondja hogy vigyek kabátot stb.

Ha nem alkalomhoz illően öltöznék akkor is biztos szólna hogy: kislányom ne gyere már a Géza bácsi temetésére p1tsanadrágban, de én tudom mit hova illik, ezért nem is kell mondani. Szóval ezt elfogadhatod szerintem anyudtól ha ilyen jellegű. De ha nem az alkalomnak/időjárásnak megfelelő ruháról van szó, csak pl azzal jön hogy ne a kék pólót hanem a pirosat húzzad az elég gáz. Én biztos megmondanám neki a helyedben hogy erről szokjon le vagy ha ilyeneket csinál akkor vigye ágyba neked a kakaót és ne kelljen semmi házimunkát csinálnod stb mert hogy kisgyerek vagy. Fenekedet nem törli ki?

2019. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen éppen erről beszélek, amit az utolsó ír, azon veszekszik, hogy pl. ne a fekete pólót vegyem fel hanem a pirosat és ha mégis a feketét veszem fel akkor úgy besértődik, hogy nem szól hozzám napokig...
2019. júl. 23. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét esetet kell nézni.

Pl. ha vele együtt mész valahová, és olyan extravagáns ruhát akarsz fölvenni, hogy mindenki téged bámulna, akkor megértem, hogy kifogásolja. De ha csak annyi, hogy a szürke csíkos pólód helyett a kék csíkosat vedd föl, mert CSAK!, mert ÉN VAGYOK AZ ANYÁD!, akkor megértem, hogy tele a hócipőd vele.

2019. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd mutasd meg neki a válaszokat :) Talán rájön, hogy nem normális ennyi idős fiú öltözködésébe beleszólni.
2019. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont akkor írtál, amikor én is.

Nos, ez esetben magasról tennék arra, hogy megsértődik.

Ill. már a vitát is azzal zárnám le, hogy teljesen mindegy, ő mit akar, én ezt fogom fölvenni.

2019. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most állítsd le anyádat! Sürgősen! Párom anyja ugyanilyen volt, a ruhát, az ételt mindent kirakott elé, neki beleszolasa sem volt! Aztán jött hogy meg akarta szabni milyen lányt vehet csak el, és a többi! Vagy állítsd le most vagy menekülj! Az ilyen nem normális! Ez nagyon súlyos irányítás mániás viselkedés, ez hidd el csak rosszabb lesz! Tudod mi volt párom mikor össze ismerkedtünk? Életképtelen. Sajnálom de így van. Mellettem rázódott helyre. Egy rántottát nem tudott megcsinalni, mert a konyhába se engedték be. Ilyen szeretnél lenni? Ha nem, akkor most vedd elejét a dolognak. Komolyan mondom.
2019. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád nem tudja elfogadni hogy már nem 17 HONAPOS babuci vagy akit kedvére öltöztethet
2019. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Készítsd ki minden nap anyukádnak, hogy mit kell felvennie. :) Talán észreveszi magát.
2019. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most Marc Darcy jutott eszembe a Bridget Jones-ból, akinek 30 fölött rénszarvasos pulóvert meg hóemberes nyakkendőt vett az anyja. Mondjuk, ha piros pólót van, akkor is lehet rajta minta, ami elárulja, hogy férfi ruhadarab. Úgy látszik, Anyud nem tudta elfogadni 17 év alatt, hogy nem lánya van, hanem fia.

Egy év múlva felnőtt leszel, nem Anyukád kedvéért kell felöltöznöd. Ha munkád lesz, lehetőleg ne Vele menj el ruhaneműt vásárolni, mert rábeszél olyanra, ami Neked egyáltalán nem tetszik.

Ha idősebb leszel abba is bele akar majd szólni, tanulj-e, dolgozz-e, s ha igen, akkor mit, és milyen lányt vegyél feleségül. Le kell állítani a Mamát!

2019. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!