Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, amiért nem megyek bele? Az exem felelősséget nem akar vállalni, de a gyermekünkkel tartani akarja a kapcsolatot.

Figyelt kérdés

A kisfiam lassacskán 2 éves lesz.

Nem terveztünk még babát és a volt párom egy szó nélkül lelépett mikor kiderült a terhesség. Később írt egy levelet, hogy őt ugyan senki nem fogja behálózni egy gyerekkel és egy Forintot se fog fizetni, neki nem kell gyerek stb.

Én ezt tudomásul is vettem, nem is kerestem többet.

Egy hónapja betoppant, hogy szeretné megismerni a fiát és élni akar a 2 heti láthatással. Nagy vonalakban elmesélte, hogy össze akar jönni egy gyermekes nővel, aki elhajtotta, mert nem tartja elég apának valónak. Ő ezt azzal próbálja orvosolni, hogy bemutatná neki a fiát.

Szerintem ennek az egésznek nincs értelme, mert attól ő még nem lesz jó apa, hogy 2 hetente körbeviszi a kicsit a városban, hogy van egy gyerekem.


Megmondtam neki, hogy felejtsen el minket. Ha eddig nem hiányzott neki a fia, akkor most se hiányozzon.


Elmeséltem a testvéremnek a történteket, mire jól lehordott, hogy ehhez nincs jogom, engedjem meg az exemnek, hogy lássa a fiát. Tényleg meg kellene engednem? Nem is ő a fontos neki, hanem csak a látszat!


2015. júl. 31. 13:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés hogy elismerte-e az apaságot?

Ha nem, akkor nem kell a gyerek közelébe engedni.

Menjen, pereljen ha akar, de figyelmeztesd, hogy akkor te is fogod kérni a tartásdíjat.

Én se engedném, mert ha meg megunja az aktuális nőjét, akkor meg majd megint nem fogja látogatni? Szórakozzon mással, de az én 2évesemmel.

Ha apja akar lenni, akkor viselkedjen férfiként, ne csajmágnesnek használja a gyereket.

2015. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok:

javítok: ne az én 2 évesemmel.

2015. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
75%
Igaz hogy ehhez nincs jogod hogy az apja ne láthassa a fiát, de viszont a körülmények ami miatt ő most hirtelen látni akarná mégis csak azt igazolja hogy így csak fel akarja használni a gyereket hogy ő össze szedjen egy nőt és így igazad van hogy félted a gyereket, ez csak kihasználás az apa részéről...sajnos
2015. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%
Nos, valóban nincs jogod hozzá, hogy megfoszd őket egymástól. Apuka simán indíthat pert, akár azért is, hogy nála helyezzék el a gyereket. Más kérdés, hogy egy most 2 éves gyerek, aki nem is ismeri öt, nem hiszem, hogy értékelné, ha csak úgy elvinne
2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
A kapcsolatotok elején semmi jele nem volt annak, hogy egy féreggel kezdtél???!!!
2015. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
és fizetni hajlandó lenne vagy csak az új nő miatt kell a gyerek aztán ha nem jön össze megint eltűnik???
2015. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
73%
Ha nem ismerte el az apaságot, akkor nincsenek jogai sem. Ha szeretne a kicsi apja lenni, akkor mehet a bíróságra, amit két év után is megtehet.. Sajnos.. Azt tudnod kell, hogy ha bejegyzik apának, láthatási joga akkor is lesz, ha nem fizeti a gyerektartást. Ekkor is megvannak a jogi lépések, amiket megtehetsz, de ettől még joga van látni a gyermekét. Amúgy nagyon is megértelek és átérzem a helyzetedet. 33 hetes terhes vagyok, a gyerek apja elhagyott minket.. És ez a legnagyobb rémálmom, hogy egyszer csak majd igényt tart a gyerekre, aki nekem a minden, és akinek minden költségét egyedül viseltem... Szerintem erre a tényállásra, hogy milyen célokra akarja felhasználni a kicsivel való kapcsolatát, gyűjts bizonyítékot, mert a bíróságot is érdekelni fogja, honnan ez a nagy fellángolás. Ne hagyd, hogy így kihasználjon titeket.
2015. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha elismeri az apaságot, visszamenőleg kifizeti az elmaradt gyerektartást, utána lehet beszélni arról, hogy majd elviszi a gyereket!
2015. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi, de a jogoknak -lathatas - és a kotelezettsegeknek -tartasdij- hivatalosan semmi közük nincs egymáshoz.
2015. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

Minden jogod megvan ehhez. Ha nagyon akadékoskodik, akkor távoltartási kérést benyújthatsz, hogy zaklat téged meg a gyerekedet. :)

Mivel van nálad levél, hogy nem érdekled se te, se a gyerek, semmi esélye nem lenne bíróságon.

2015. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!