Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti adnátok költőpénzt ilyen...

Ti adnátok költőpénzt ilyen esetben? Lent

Figyelt kérdés
Ha lenne egy fiatalabb tesótok (1-2-3 évvel) és ti már dolgoznázok, ő még tanulna. adnátok neki csak úgy?

2019. júl. 29. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Csak úgy nem.
2019. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Igen.
2019. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire, mennyit, a szülők adnak-e és mire kell a költőpénz. Nem mindegy, hogy 2-3ezret elkölt szombatonként egy biliárdozás/dartsozás folyamán, meg elmegy néha strandra vagy heti 2-3x hányásig iszik. Illetve az se lenne utolsó szempont számomra, hogy az iskolában teljesítés is van-e vagy csak "tanul" aztán bukik mindenből.
2019. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem adott a tesóm, bàr ő nem 1-2, hanem 9 évvel idősebb nàlam
2019. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem az anyja vagyok, hanem a testvére. Nem az én dolgom.
2019. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy ha dolgozik a kérdésben szereplő tesó, akkor huszonéves-vagyis a kistesónak simán belefér a diákmunka.
2019. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megválaszolni. Legjobb barátnőmnek nagyon jó a viszonya a testvérével, ők adnak egymásnak, ha a másik megszorul.

Sajnos nálunk nem olyan jó, testvéremnek néha adtam, például kért karácsonyra, azzal az indokkal, hogy anyának vegyen valamit, erre semmit nem vett, csak elbulizta a pénzt. Utána ott vigyorgott a fa mellett, hogy ő most nem tud adni, mert nem volt rá pénze.

De azért neki 20ezres összegben köteles anyám adni.

Párszor még megkeresett, hogy kell neki pénz, általában olyankor aránylag kedvesen, de volt, hogy követelőzve "adnál x összeget".

Hozzáteszem rá semmiben nem lehet számítani.

Tehát én már nem adok neki egy petákot sem.

Sajnos ez van.

2019. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok, dolgozok. A húgom 17, iskolába jár. Soha nem kér semmit, úgy kell tukmálni rá mindent. Ha elmegy szüleimmel vásárolni, akkor kér csak valamit (ruhát, ételt), ha már nagyon erőltetik. Nem jár túl gyakran barátnőivel, iskolaidőben kb havi egyszer, így nyáron van hogy heti egyszer. Képes elmenni úgy pizzázni, hogy kér kétezer forintot, mert tudja hogy az elég egy pizzára és egy üdítőre. Hiába mondják a szüleim is, hogy inkább adnak 3-4 ezret, hátha enne egy sütit vagy több üdítőt inna.. nem kéri. Éppen ezért (is) néha adok neki egy kis költőpénzt, hogy legalább valami vésztartalék legyen nála. Úgy tudom nem költi el, hanem félreteszi, de ez már az ő dolga.

Ha a szüleim nem akarnának vagy nem tudnának adni neki, akkor állnám én ezeket a programokat neki, ha a megélhetésemet nem veszélyezteti.

2019. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal többel fiatalabb a tesóm. Igen, kapott egyetemista korában is. Hol pénzt, hol amire szüksége volt, hol jött velünk nyaralni. Szerencsére az átlagnál mindig jobban kerestünk, belefért, miért ne kapott volna?
2019. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Költőpénzt anya és apa adnak neki, tőlem nem kér és el sem fogadja. Ha együtt megyünk valahová, a bankkártyáján tartott zsebpénzből fizeti a saját vásárlását (ha kinéz egy rúzst a drogériában pl), de a belépőt és a kaját én fizetem, illetve a közös programra utazását is intézem. Én szoktam elhívni programokra, nem szeretném, hogy azért ne jöjjön velem moziba, mert akkor nem tud a következő héten tízórait venni. Nekem nem megterhelő, nem bázisugrás és repülőzés szokott lenni a közös program :))
2019. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!