Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi lehet az igazságalapja...

Mennyi lehet az igazságalapja annak amit a bátyám állít? Adnátok pénzt?

Figyelt kérdés

A bátyám 28 éves, a felesége 26, és van egy 7 éves gyerekük.

Kétszintes,családi házban élnek, elég szűkösen.

A bátyámnak voltak vagy vannak alkohol problémái, nem tudom pontosan mi a helyzet most.

Viszont szeretne pénzt kérni tőlem,hogy kiegyenlítse a rezsi tartozásait.

Az alább vázolta a helyzetet:

Vízre 20 ezer forintot fizet havonta (mindennap fürdenek)

Gázra átalányban fizet 30 ezer forintot.

Áramra szintén 20 ezer forintot fizet.

Tv,telefon,internet fix 20 ezer forint havonta.

Családi pótlékkal együtt 180 ezer forintból élnek.

A felesége konyhán dolgozik, és az anyagi helyzetükre tekintettel mindennap elhozhatja a maradékot (a maradék elég változatos, és nem egyenlő a megmaradt moslékkal, elég csábító főtt ételeket szokott hazavinni)


Nem akarok beleszólni abba,hogy mire mit költenek, az ő dolguk.

Valóban nem sok ez a pénz hármukra, viszont nekem gyanúsan soknak tűnik a rezsi.

Mondjuk én egy szintes családi házban élek, de 60-70 ezerből megvan a rezsi, és azért télen odatekerek a fűtésnek, és majdnem mindennap kádban fürdünk.(mi ketten élünk ebben a házban)


Attól félek,hogy átver a bátyám, és alkoholra kell neki pénzt, ugyanis alig 1 éve a húgunk már ugyan így kiegyenlítette a tartozásaikat, és most újra tartoznak.

Nekem valamiért az a gyanúm, hogy beleépíti az elivott pénzt a számlákba, hogy hiteles legyen.

Viszont mivel nem vagyok egy nagy "rezsi szakértő", nem tudom mi mennyire reális, szeretnék információkat szerezni,hogy szerintetek ez sok vagy reális?


2018. szept. 18. 17:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen reális a rezsi. Ha gázzal fűtenek, azt még nagyon kevésnek is tartom a kétszintes házhoz.
2018. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha amúgy nem rossz köztetek a viszony, neked meg nem megterhelő, akkor egyszer nyugodtan kisegítheted. Nyilván ebből nem kell rendszert csinálni. Ha elissza, akkor elissza, megváltoztatni úgysem tudod. De attól még a testvéred, és amúgy is sose tudhatod, mit hoz a jövő.
2018. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt gondolod, elissza, utald a pénzt a szolgáltatóknak,
2018. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Tudom, hogy Magyarországon elég lesújtóak a bérezések, de hogy két felnőtt ember családi pótlékkal összesen 180 ezret keressen,azt nehéz elhinni. Adják el a nagy házat, hármójuknak minek akkora?
2018. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem beszélsz a feleségével?
2018. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Eleg gyanus... 3 fos haztartas, Budapest, tarsashazban. Moso- es mosogatogep, tv, net, villanytuzhely.


Aram 7-8e havonta

Futes 25 telen (hazkozponti futes, gazzal), nyaron nyilvan 0

Viz es melegviz kb. 15-20 havonta

Net, tv, telefon 10 havonta, mobiltelefon legyen plusz 5-6.


Itt valami santit...

2018. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Biztos, hogy nem fizet vízre, áramra, internetre 20-20-20 ezer forintot.

Szimplán hazudik.

2018. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Vidéki kétszintes, 10,5x10-es családi házban élünk hárman, plusz hétvégente itt van a lányom vőlegénye (természetesen itt eszik, fürdik, mosunk rá)

Víz: 10500 (9 köbméter) havonta (főleg zuhanyzunk)

Áram: 12ezer (1 asztaligép, 2 laptop, 2 TV, elektromos sütő, nagy fagyasztó, nagy hűtő, 7kg-s mosógép, vezérelt áramos bojler)

Gázra minimális összeget fizetünk (kéthavonta kb 3500), csak főzésre használjuk

Fűtés: előző éven a nagyon hideg télen 500 ezer (havi 42ezer) úgy, hogy hajnaltól késő estig fűtés van, mert az eltérő munkarendünkből adódóan mindig van itthon valaki, ezért egész nap meleg kell hogy legyen. 30 éves szigeteletlen ház, az eredeti ablakokkal. Plusz állítólag fával drágább fűteni, mint gázzal.

Internet (legnagyobb) + TV havi 5500

Telefon 14 ezer (3 felnőttre, és bizonyos okok miatt sokat kell telefonálnunk, amúgy olcsóbb lenne)

2018. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Javasold, hogy a felső szintet zárják le télen vagy adják ki albérlőnek. Akkor nem kell rászorulniuk rokoni segítségre.

Nekem nagyon sok a vízdíj. A locsolást gyűjtött esővízzel kellene megoldani.

Egyébként az előttem válaszolóknak igazuk van: minek ekkora ház 3 embernek, akik nem is tudják/akarják fenntartani? A bevétel is nagyon kevés, a bátyus keressen másik (vagy még egy) munkahelyet.

2018. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
36%

"minek ekkora ház 3 embernek, akik nem is tudják/akarják fenntartani? A bevétel is nagyon kevés, a bátyus keressen másik (vagy még egy) munkahelyet."


Inkább másik házat keressen, kisebbet, ne tegye tönkre magát hosszú távú másodállással egy ház kedvéért, ami ráadásul feleslegesen nagy.

2018. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!