Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tanácsra lenne szükségem. Van...

Tanácsra lenne szükségem. Van egy 18 éves öcsém és szeretnénk itthonról kirakni, a ház a két húgom és az én nevemen van, de haszonélvezeti jog a nagyszüleimé (akik ugyan úgy az áldásukat adták) (? )

Figyelt kérdés
és nem tudom hogy anya pl ezzel hogy ütheti meg a bokáját mert nyilván neki rosszat nem akarunk. Elég erős okunk van rá, de ezt itt nem fogom részletezni. Szóval olyanokat kérdeznék akik esetleg ebben jártasak.

2019. szept. 3. 16:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Szóval a háznak nem tulaja, es nem haszonélvezője. Lehet tevedek de ilyenkor elég csak fogni es kibacni otthonrol, nem? De amugy igenis erdekel minket hogy miert, ha már tanácsot adunk egy 18 eves srác csövessé tételében. Az en öcsém is 18 es még boven suliba jár. Ilyen még életemben nem jutott eszembe akkor se ha hetekre ossze vesztünk, hogy kiüldözzem a házból.
2019. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
fél millió forintot lopott amiből rendőrségi ügy is lett belőle,egy ideig nyugi volt de utána már anyától is lopott pénzt és tőlünk is. Szerintem ezt senki nem tűrné el. Ezen kívül úgy beszél velünk mintha az atyaúristen lenne.
2019. szept. 3. 16:35
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem kéne inkább ennek a hátterét megkeresni? Nem érte valami nagy lelki baj, amiért ilyeneket csinál?
2019. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nyilván az nem pozitiv dolog ha nincs egy apa a képben,járnia kellett orvoshoz,el is ment 1x 2x de utána már nem,mi is beszélgettünk vele,de olyanról nem tehetünk ha anya csak velünk lányokkal foglalkozik jobban,őt is szereti nyilván.... De már egyszerűen nem tudunk mit csinálni.
2019. szept. 3. 16:51
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

És nem lehet, hogy azért ilyen, mert a családi házból ő tulajdonképpen így egyáltalán nem részesül? Ki lett zárva belőle.. Ennek mi az oka?


Én sem lennék túl boldog, ha mondjuk egyik nap, mindenféle különösebb ok nélkül, a nagyanyámék úgy döntenének, hogy a nővéremre írják a házukat. Valószínűleg soha többé nem beszélnék velük. De a nővéremmel se, ha ebbe egyáltalán belemenne...

(Az már más kérdés, hogy ettől még a lopás, az lopás)


Szóval érdekelne az oka, hogy miért csak a ti neveteken van a ház?


Egyébként, mivel jogilag nincs köze a házhoz, természetesen simán elküldhető onnan. Ha nem megy el, rendőrséget kell kihívni, hogy jogtalanul tartózkodik az ingatlanban.

2019. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Konkrétan kizártátok a családból. Nincs senkije. Persze, hogy az élete ennyire lefelé ível. Dobjátok ki még a házból is, legyen hajléktalan. Szép kis támogató család.
2019. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Hogy lehet, hogy csak a ti neveteken van a ház?


Mielőtt ti kaptátok, azelőtt lopott, vagy miután kaptátok, utána lopott?


Az igazságérzete a helyén lehet, úgy érzi neki is jár valami, nem csak nektek, csak rossz módszerrel akarja megszerezni..

2019. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Egy 18 éves srácot egyszerüen utcára tenni,szerinted ennek milyen következménye lesz.Mi lesz belőle? Egy bűnöző,börtöntöltelék.Nem lehet,hogy azért fajult idáig a dolog,mert csak ti lányok kaptatok több figyelmet?
2019. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És mi arról tehetünk hogy mi kaptunk több figyelmet? Az előtt hogy a mi nevünkön lett a ház,és én egyáltalán nem akartam hogy részese legyek a háznak,de rám lett erőltetve. Persze hogy ennek a viselkedésnek is meg van az oka,de most őszintén ha már 1000000 esély és beszélgetés után is ezt csinálja akkor ti mit tennétek? Nyilván nekem is rossz mert csak a saját testvérem,de az nem állapot hogy felforgatja a szobát egy kis apróért. Értitek...
2019. szept. 3. 17:31
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

hát, én most beleképzeltem magam abba, hogy van 3 testvérem, engem egész életemben kirekesztenek, nincs apám, a testvéreim mindent megkapnak, szeretet is, én semmit. Borzalmas lehet neki!!


Gondolom, drogos lett, vagy ilyesmi. Nem is meglepő, ha így nő fel valaki.


Ha kirakjátok, akkor csak rosszabb lesz, és az a ti hibátok lesz. Ami most van, az anyád hibája, senki másé.


De valószínűleg tőletek sem kapott soha semmi szeretetet, támogatást, csak lubickoltatok anyuci szeretetében, és le se tojtátok, hogy neki ez hogy esik. Most sem úgy beszélsz, mint aki annyira aggódna érte, hogy mi lesz vele, hanem úgy, mint aki alig várja, hogy tűnjön el. Inkább arról kellett volna kérdést kiírnod, hogy mit tehetnél az öcséd érdekében...

2019. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!