Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hátha volt már valaki ilyen helyzetben, vagy ismer valakit akinél ugyan ez a probléma merült fel? Tudom, hogy nem mindennapi dolog, de már nemtudunk mit tenni. Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 20éves nővérem aki egyedül lakik apám házánál mióta befejezte a sulit,szóval 2 éve,és egyre rosszabb a helyzet,szinte soha nem voltak barátai,sajnos olyan osztályt sikerült általános iskolában és közép iskolában is kifognia akik nem épp a kultúráról és a jó modorról híresek,sokszor kiközösítették,anyám és én szerintem ez lehet az oka mindennek. A gond vele,hogy magában beszél,néha nagyon ilyesztő tud lenni,álom világban él,és sokszor halljuk,hogy beszélget valakivel pedig senki nincs vele,trehány is, apám újonnan épült házát már teljesen lelakta,gondoltuk egyszer anyuval,hogy mikor eljön hozzánk megpróbálunk vele beszélni,hogy menjen el dolgozni,hátha javul a helyzet,de úgy alakitja,ha van is munkája,hogy kirúgják ,hogy ne eklljen dolgoznia,sok veszekedés van ez miatt is, és eljött hozzánk aznap,próbáltunk vele beszélni normálisan,de nemlehet mert kiakad és már rögtön menne is el.Ekkor mondtam neki,hogy már nem normális ahogy viselkedik ez,hogy ilyen sokat van egyedül elveszi az eszét és már abszurd amit csinál.Azt mondtam neki,hogy költözzön haza,és elkértem tőle a ház kulcsait,ekkor elkezdett ordibálni és nekem esett,elkezdett ütni,mint egy őrült olyan volt,torka szakadtából ordított rám,hogy ő nem adja oda,stb. Anyánk beállt közénk ekkor anyámnak is neki rontott,elkezdte ütni,anyám csak állt tehetetlenül és megvolt döbbenve. Mondtuk neki utána,hogy ez igy nem mehet tovább ilyet egy normális ember nem csinál szóval menjen el egy pszichológushoz,de ők persze azt mondják semmi baja,csak kamasz.Hát ,ha ez egy pszichológus szerint semmiség akkor nála is elég nagy a baj,lenne még mit mesélni ,de szerintem nem lenne elég egy nap,hogy leirjam ,mik történtek..Kérlek,ha valaki tud hasonló helyzetet adjon tanácsot,köszönöm.

2018. márc. 22. 13:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%

A nővéred simán elmebeteg, ezért is rúgják ki mindenhonnan.

Háziorvossal kellene beszélni a motyogásáról, meg a többiről.

Ő majd fogja tudni, hogy mi a teendő, mert egyetlen dilis sem tudja magáról, hogy dilis, ezért önként nem megy ezzel orvoshoz.

2018. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem alapból nektek nem kellene ebbe nagyon mélyen bele menni.


Ha piszkos, és nem rakodik az otthonában össze, akkor segítasetek neki. Ne ítéljétek el csak egyszerüen segítsetek. Pl ma átjöttem hozzád, hogy kitakarítsunk együtt...

Ha eltudja magát tartani és nincsen szüksége munkára akkor minek menjen el dolgozni.


Persze biztosan beteg valamilyen szinten, de attól még ö is ember, és bezáratni nem kell ezért.

Segítsetek neki a mindennapban, de ne ítélkezzetek feltte.

2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%

"Mondtuk neki utána,hogy ez igy nem mehet tovább ilyet egy normális ember nem csinál szóval menjen el egy pszichológushoz,de ők persze azt mondják semmi baja,csak kamasz"


Ezt honnan veszed?

Akkor most volt pszichológusnál vagy nem?

Ugyanis egy 20 éves nő már nem kamasz!

2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%

2-es hol olvastad, hogy be akarják záratni, meg ítélkeznek felette?

Ideje lenne felismerni, hogy nem normális és aszerint kezelni. Nem mindig azzal jönni, hogy "egy normális ember ilyet nem csinál", mert tényleg egy normális ember ilyet nem csinál, kár mondogatni.

Kezeltetni kellene a skizofréniáját, vannak erre megfelelő gyógyszerek, mielőtt kinyír valakit, hiszen válogatás nélkül nekimegy a családtagoknak is!

2018. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Igen volt pszichológusnál ez az incidens után,de ott azt mondták ,hogy semmi baja,mivel ideig óráig tudja magát tartani,hogy ne beszéljen magába meg ne vágjon különböző arckifejezéseket.De nemsokáig tudja tartani magát,amennyi időt a pszichológusnál töltött az nem volt elég rá. Meg ugye egy ismeretlen ember előttvolt,akiről tudta,hogy figyeli,de mondjuk az utcán is megy és nem figyel oda arra,hogy látják az emberek,hogy magában beszél. Még nem is lenne akkora gond ez,hogy álom világban él,persze gond hosszú távon,de ő nem a jóra gondol,hanem pl.hogy valakivel veszeknlszik és szoktuk hallani,hogy valakit nagyon suid,de ugye senki sincs vele a szobába. A másikra a válasz,hogy épp az a baj,hogy nem tudja magát eltartani,mivel az,hogy otthon lakik apunál és apu hagy neki otthon péngt arra az időre amig ő külföldön dolgozik az nem eltartás,nem boldogul maga..és ez hosszútávon nem igen jó..mivel mi lesz,ha egyszer apám meg anzlyám nem fog élni..
2018. márc. 22. 14:11
 6/41 A kérdező kommentje:
Igen 4#-es válaszoló erre miis gondoltunk...bekattan és isten tudja mit tenne.. Csak az orvosok nem képesek kezelni mivel túl könnyen veszik...
2018. márc. 22. 14:13
 7/41 anonim ***** válasza:
6%
Hagyjátok békén. Én dolgoztam gondozóban 90 % a rá telepedős család szülő áll a problémák mogott.
2018. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Nálunk nem az a helyzet,az hogy 3hétig senkivel nem beszél utána talán hajlandó 2szót válltani,az nem éppen egészséges,mivel az ember társas lény...
2018. márc. 22. 14:47
 9/41 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindenki társas,nem kéne ráerőzakolni másokra a saját értékrendünket,nem kényszerből kell társ h teso meg Anyuci örüljön,sokan elvannak társ nélkül is,kezdem érezni miért menekül előletek és miért lett ilyen agressziv.. Pasihoz nem akarjátok bedugni az ágyba..
2018. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
20%

Apád gondoskodik a nővéredről. Minek akartok beleavatkozni?

Miért fáj neked az, ha kicsit lelakja a házát, meg pár évig a tőle kapott pénzből él? Miért is lenne jó nektek, ha nálatok lakna? Hogy kölcsönösen kiidegeljétek egymást?


Szerintem apád kb. úgy lehet vele, hogy hát istenem, lányát lehet hogy nem magas munkaetikára teremtette a természet (főleg ha a lány anyjáról is ez a véleménye), de most ha emiatt agyonpiszkálná, azzal csak kiidegelné. Pár év alatt ez még változhat, ha meg nem, akkor majd jó lesz pénzesebb férfi feleségének.


40F

2018. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!