Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet ennyire irigy a...

Hogy lehet ennyire irigy a testvérem?

Figyelt kérdés

A bátyámról van szó, 5 évvel idősebb. Ő volt a család reménysége, ahogy hívták, tőle várták hogy profi sportoló lesz vagy ügyvéd, aki kihúzza az anyagi kátyúból a családot. Jól is ment a sport, ment a tanulás, ő volt a sztár, aztán az érettségi után beindult a bulizás és a féktelen alkohol, meg szerintem drog is. Mindig ki volt ütve, az egyetemre be se járt! Már az első télév után kidobták, ez is utólag derült ki, szépen “végigjárta” a 3 évet szülői anyagi támogatással. Utána elhelyezkedni nem tudott, beiratkoztatták újabb egyetemre, amit otthagyott egy év után. A nagy reménység ma 33 évesen egy gyárban dolgozik, van egy nem túl jófej sárkány felesége akit utál.

Nekem nem szántak ilyen nagy életet mint neki, engem akartak a gyárba elhelyezni. Nekem az anyagiak miatt nem volt esély az egyetemre, de anélkül is vittem valamire. Elhelyezkedtem 18 évesen egy cégnél mint recepciós, aztán ügyintéző, onnan irodavezető, majd tulajdonostárs lettem (10 év alatt zajlott le és nagyon sokat beletettem). Közben megtanultam folyékonyan angolul, letettem egy felsőfokú vizsgát, jelenleg az üzlettársak tanácsára elkezdtem az egyetemet hogy legyen egy papírom.

Az üzlettársi kinevezésemet a család titkolja a testvérem miatt, sőt mindent titkolnak! Már évek óta ha nyaralni megyek a párommal, akkor Anyánk felhív hogy inkább ne hozzam szóba mert rosszul esne a bátyónak hogy ő még a Balatonra se jut el. Amikor volt egy nagyon csinos barátnőm, olyan akit a testvéremnek szántak, akkor úgy intézkedtek a szüleink hogy ők ne találkozzanak.

Beszéltem erről velük, azt mondják, hogy nagyon felhúzza a testvérem agyát ha nekem valami sikerül, mert van benne egyfajta irigység! Ezt ők sem értik, de a családi béke miatt fogadjam el. A bátyám szerint én rosszul tanultam, még bukásra is álltam, így nekem nem jár az ahol tartok! Dühben tör ki, hisztizik ilyenkor. Anyánk szerint meg lehet érteni, így tartsam magamat a hazugságokhoz, becsüljem le magamat a családi ebédeken. Mint kiderült a bátyám aktívan ellenőrzi a cégünket, az árbevételét, így a cégadatok között meglátta hogy aláírásra jogosult vagyok és így kisakkozta hogy tulajdonos lettem. Most nagyon megy a hiszti, Anyánk meg hazudozik hogy csak valami praktikus ok miatt lettem papíron társ hogy aláírják mert a főnököknek nincs rá ideje.

Mit lehet kezdeni egy ilyen testvérrel? Miért csinálja ezt egyáltalán?



2019. szept. 4. 10:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Leírtad a választ az utolsó kérdésedre. Irigy, azért. Hogy miért az? Emberi tulajdonság, nála kicsit erősebb. Én minimalizálnám vele a kapcsolattartást és kész. Változtatni úgyse tudsz semmin.
2019. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
A nagy csaladi osszejovetelen ott mindenki elott beszamolnek a siketrol, majd felalnek es kozolnem veluk, hogy nincs mit titkolnom es ha nem tudnak orulni a sikereimnek, akkor majd csak keleslap formajaban tartjuk a kapcsolatot, amit a nyaralasomrol kuldok! A tesid egy luzer! Ott volt az esely, nem elt vele, errol nem te trhetsz! De a szuleid is amit muvelnek. No comment..
2019. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt kéne tenni. Minimalizáltam már vele a kapcsolatot, de Anyánk mániája hogy mindenről beszámol neki az anyagi sikeresen kívül. Aztán hozzám jön, hogy rossz testvér vagyok, nem érti miért van ez az ellentét köztünk. Múltkor azzal jött hogy megszakad a szíve ahogy látja harcolni a gyerekeit és legyek én az okosabb és kérjek tőle bocsánatot. A párommal csak néztünk, nem is értettük miről beszél. Milyen harc? Szóba se hozom egész évben, az évi 5 családi ebéden meg nem is mondok neki semmit, normális vagyok vele. Nem harcolok én semmit, csak Anyánk ezt találta ki. Meg miért kérnék bocsánatot? Mit csináltam?
2019. szept. 4. 10:22
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A testvéred irigy,mert nem vitte semmire,te pedig sikeres vagy annak ellenére,hogy neki szánták a fényes jövőt.

Ne hazudjatok tovább,nincs értelme,egyszer ugyis kiderűl.

Mond meg neki,hogy őtehet rúla,ha itt tart ahol.Meg volt adva neki a lehetőség,csak elszúrta.Saját magának köszönheti.

2019. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Te is Kérdező belemész évek óta ebbe a pitiáner játékba a családoddal, állj a bátyjád elé nézz a szemébe és mondd el neki őszintén,hogy veled mi van... ennyit össze hazudozni, megáll az ész
2019. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem a testvéreddel van a legnagyobb baj.

Anyád nem tudja megemészteni, hogy a testvéred nem vitte többre, és ezért próbálja a gyerekét védeni.

A baj, hogy ezzel csak féltékenységet szül, és köztetek óriási ellentéteket.

A testvérednek 33 éve rossz nevelést adnak.

2019. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad: Mert irigy. Könnyebb neki mérgezni a környezetét, mint tenni azért, hogy neki is jobb legyen.

Attól tartok, hogy ezen csak akkor tudsz változtatni, ha ő is akar. Mert ha titkolózol, kicsinyíted az érdemeidet az neked rossz, ő meg úgyis kideríti ha szaglászik utánad. Ha beszámolsz őszintén arról, mi a helyzet, akkor az lesz a gondja, hogy minek dicsekszel. Ha pedig elkezdenéd anyagilag támogatni, azzal csak a saját rossz helyzetét tartósítanád, maradna a langyos ürülékkupacban és ugyanúgy irigykedne rád.

Az egy köztes megoldás, hogy nem kezdesz el magadtól mesélni, milyen jó volt a nyaralás, előléptettek stb., de ha rákérdez, nem kamuzol, hanem megmondod. Ha ezután hisztizik, lehet neki mondani, hogy 1) ő kérdezte, te csak válaszoltál 2) ha te az állítólagos bukástól idáig jutottál, akkor mutassa meg, hogy ő - aki szerinte "feljebbről" indult - is tud ilyet. Ha nagyon tarthatatlan a helyzet, minimalizálhatod vele a kapcsolattartást, de akkor esélyes, hogy a szüleid és az ő szemében is te leszel a rossz testvér. Legalábbis a leírásodból az jött le, hogy a szüleidnek ő még mindig a kedvenc, kicsike fiacskájuk. Valószínűleg az ajnározással, kivételezéssel sokat segítettek abban, hogy most itt tart. Ha nem lennének ennyire elfogultak a szüleid, beszélnék velük és elmondanám azt, amit ide leírtál.

2019. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek tartasz kapcsolatot ilyem családdal? Anyáddal is, szerintem ő a legrosszabb az egészben. Kövi családi ebéden dicsekedj el a sikereiddel aztán ha nem tetszik nekik hagyd ott őket a francba.
2019. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam csak a választ. Ha édesanyád pletykál neki folyton és közben neked a testvéri viszályról értekezik, akkor meg lehet neki mondani, hogy nem te szítod, mert nem is nagyon beszéltek. Emellett ha ő elvárja tőled, hogy ne mesélj neki a sikereidről, akkor te elvárhatod tőle, hogy ő semmit se meséljen a tesódnak rólad. Ha tudni akar valamit, nagy fiú, megkérdezi személyesen tőled. Ha amúgy értelmes asszony, elmagyarázhatod neki, hogy 1) minél több emberen megy keresztül az infó, annál inkább torzul, annál több lehetőség van a félreértésre 2) ha közvetítőn keresztül terjednek a hírek, sem te, sem a tesód nem tud közvetlenül a másikra reagálni, ezzel megöli a párbeszéd lehetőségét és akkor ne csodálkozzon, ha feszültség van.
2019. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Haha. Érdekes én is hasonló szituációban voltam tesóm a nagy jó tanuló sztárgyerek énmeg aki párszor bukott is.énis sokkal többre vittem mint ő. Figyelj nemtudom gyerek korotokba milyen kapcsolatotok volt de engem mondjuk mindig lenézett milyen buta vagyok egy alkoholista csöves leszek stb... És én nem titkolom hogy nagyon sokra vittem sőt érezze csak a törődést még fel is szoktam vágni vele
2019. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!