Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gondolhatja ebbol az ocsem,...

Gondolhatja ebbol az ocsem, hogy csak magamnak akarom az "orokseget"? Rosszul erzem magam, amiert rakerdeztem

Figyelt kérdés
A szuleimnek van egy kis gyumolcsosuk hazikoval a varos szelen, mivel ok mar idosek, felajanlottak, hogy foglalkozzunk mi 3 tesok vele, osszuk el. Legnagyobbik tesom nem tart igenyt ra, igy kettobe kell(ene) osztani, de mivel igy egesz kicsike resz jutna egynek, felajanlottam az ocsemnek, hogy ha o szeretne, megtarthatja, nem lesz sertodes, en majd vasarolok magamnak mashol. Nem nagy ertekrol van szo, megis hulyen erzem magam, nem szeretnem, ha azt gondolna, hogy csak magamnak akarom. Abba maradtunk, hogy majd megbeszeljuk. Mit gondolnal a testverem helyebe?
2019. szept. 12. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a NEKI felajánlottad, hogy megtarthatja, akkor miböl gondolná, hogy MAGADNAK akarod????
2019. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, a testvéred mit szeretne. Nekem nincs szükségem gyümölcsösre, és nincs is időm gondozni, nem is értek hozzá. Szóval én átadnám neked, ha te szeretnél foglalkozni vele.

Azt viszont nem értem, hogy mi a gond a kettőbe osztással? Közösen gondozzátok, közösen takarítjátok be. Talán még könnyebb is, hogy nem neked kell mindent csinálni egyedül. Szóval ha a testvéred is szereti ezt a kertet és szeretne vele foglalkozni, akkor biztosan fura lesz neki, hogy te ragaszkodsz ahhoz, hogy csak a tiéd vagy csak az övé legyen, és nem akarod közösen gondozni.

2019. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha kozosen gondoznank, abbol csak gond lenne. En ilyen gyumolcsfat akarok, o amolyat. O egyfelekeppen gondozza, en maskepp, stb.
2019. szept. 12. 09:10
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%

Ebben igazad van, közös lónak... ismerjük a mondást.

Megegyezés kérdése. Ha nem szeretitek a kiskertet (nekünk van a családban, és az évek alatt megutáltuk), akkor tényleg az a legjobb megoldás, ha egyikőtök kivásárolja és gondozza, vagy eladja. Így nem lesz belőle vita.

2019. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
A közösködés tényleg nem jó.De ha felajánlottad neki,akkor nem gondolhatja,hogy magadnak akarod.
2019. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem olyan erzesem van,hogy itt inkabb te vagy az, aki maganak gondolja az a gyumolcsost. Direkt latszik, hogy arra szamitottal, hogy majd az mondja a tesod: "ah, tartsd meg nyugodtan, nrkem nem kell".
2019. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso, epp erre gondoltam, hogy nem szeretnem, ha ezt gondolna
2019. szept. 12. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező sem érti mit szeretne... 😃
2019. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!