Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdhetnénk a nővéremmel?

Mit kezdhetnénk a nővéremmel?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem, 32 éves és még itthon lakik. Egyre több kényelmetlenséget okoz ez számomra és a szüleink számára is. Nem igazán segít a házimunkában, elvárja, hogy mindent mi csináljunk meg helyette. Főleg én nyelek neki sokat, mert mindenért kritizál engem, veszekszik velem, amit én inkább tűrök szó nélkül, mert el szeretném kerülni a veszekedést. A szüleinkkel borzasztóan szemtelen, kihasználja őket. Rám nagyon irigy, sajnál tőlem mindent, én mindig segítem őt, ő viszont semmi tiszteletet (nem is kell szeretetet, de legalább azt...) nem mutat. 18 éves vagyok, kezdek önállósodni, ő erre is irigy. Folyton áthozza a haverjait akik szintén borzalmasan szemtelenek velünk. Egyszóval, úgy csinál, mintha bármit megtehetne. Hogyan tudnám ignorálni?

2019. okt. 28. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Pont ez a baj! Miert akarod ignoralni??? Azert ilyen mert ti a fuleteket-farkatokat behuzzatok!!! Tessek megmondani, hogy ideje onnalo eletet elni es elkoltozni!

Azen hazamban senki nem beszelne velem ugy, na plane egy vadidegen. Paros labbal rugnam ki mind!!! Fiatal vagy, de van szad es feltetelezem nem vagy nema! Nyugodtan meg lehet neki mondani a dolgokat! Mit bir?

En egy tut sem tennek arrebb a kedveert. Miert ugralod korbe a nagyasszonyt??? Azt hiszed ez miatt majd egy nap jofej lesz veled??? Ne legy balek!!

2019. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Savlekotő ***** válasza:
69%
Ki kell vágni mint macskát egészségügyi sétára velünk beszélne így egy 32 éves parazita,hamar távozna a híd alá. Irigy mert te többre fogod vinni,lelépsz egy cseléddel kevesebb lesz neki. És igen megteheti mert a szüleid 32 évig a fejüket a homokba dugták szartak megnevelni és mindent ráhagytak,nem volt ami motiválja így 32 évesen egy parazita aki ,még titeket ugráltat szemtelenkedik mert látja h megteheti,ilyen egyszerű és csak rosszabb lesz mikor a szüleid megöregednek és már nem lesznek jó cselédjei,v akkor az ilyen pofára esik v éhen hal... Nevelési hiba..
2019. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem mondhatom meg azt neki, hogy na akkor indulás innen, hiszen nem az én házam. Sajnos nagyon családszerető lettem, mindig próbálkozok jó kapcsolatot tartani mindenkivel, csak ugye a másik fél meg ilyen. Meg szerintem egyértelmű, hogy még sokáig a nyakunkon lesz, nem akarok neki durván odaszólni, mert akkor hetekig hisztéria van...Annyira kisgyerek még. Amit kihagytam az az, hogy olyanokért szekál, hogy nem járok el bulizni, nem töltöm minden időmet a barátnőimmel, nem tetszik neki, hogy szabadidőmben olvasok, tanulok vagy a barátommal vagyok. Köszönöm a válaszod, végülis igazad van!🙂
2019. okt. 28. 10:21
 4/9 Savlekotő ***** válasza:
91%
A szüleidnek kell megmondani,de borítékolom h vigyázzba állnak a nővérednek és meghúzzátok magatokat amit ő pontosan tud kiskorától.. :( Mielőbb költözz el..
2019. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Na én biztosan nem ugrálnám körbe.És ahoz sincs semmi köze,hogy te a szabadidődben mit csinálsz.Költözz el minél hamarabb.A szüleid meg egyék meg amit főztek ha nem tudják helyretenni.
2019. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen hozzáállással még nagyon sok ember keresztül fog rajtad taposni. Állj már ki magadért!
2019. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
90%

"Főleg én nyelek neki sokat, mert mindenért kritizál engem, veszekszik velem, amit én inkább tűrök szó nélkül, mert el szeretném kerülni a veszekedést."


Pont ez a baj. Hogy mindent eltűrtök.

2019. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:
91%

"úgy csinál, mintha bármit megtehetne. "

Rosszul fogalmaztál.

Bármit megtehet, mert van egy balfék családja akik ezt szó nélkül tűrik. Rég ki kellett volna baszarintani a házból, éljen meg a saját lábán. Mi a párommal ennyi idősen már saját lakásban éltünk két gyerekkel.

2019. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Savlekotő ***** válasza:
0%
Acélszív leírta az igazságot...
2019. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!