Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te feldobnád önként a testvére...

Te feldobnád önként a testvéredet?

Figyelt kérdés
Egy dokumentumfilm ihlette a kérdésemet: egy gyilkost csak azért tudtak összekötni az esettel, mert annak a testvére telefonált a rendőrségre, és elmondta, hogy az adott időpontban ott volt a testvére a környéken, és egy évvel azelőtt abban az idősotthonban dolgozott, ahol megöltek valakit. Ha ő nem hívja fel erre a rendőrök figyelmét, talán sosem kapják el. Én nem tudom, hogy megtenném-e. Te?
2019. nov. 20. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
26%
Nem! Saját testvéremet nem!
2019. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Azért körüljárnám a témát.

Mi történt, hogy emberöléssel végződött? Megfelelő mennyiségű információ birtokában döntenék.

Nem tudom, tudnék-e pártatlan maradni......ez lenne a legnehezebb.

2019. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Fel, egy gyilkos mindegy, hogy a testvérem vagy nem az akkor is gyilkos, nem szabadlàb van a helye.
2019. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%
Amíg nem a szerelmemet veszélyezteti, addig nyugodtan csinálhat amit akar felôlem.
2019. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
Csak a személyiség számít.
2019. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Gyilkosságért igen, mert az én értékrendem szerint egy másik embert megölni semmilyen körülmények között sem elfogadható.
2019. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

10-es, ez azért nem így megy. A rendőrök is emberek, nem robotok. Magyarul szükségük van a civilek együttműködésére is ahhoz, hogy végezni tudják a munkájukat.

Azt már meg sem említem, hogy mindenki tőlük várja a csodát, de segíteni vagy legalább nem hátráltatni őket, na az már luxus.

Jogi értelemben lehet, hogy nem vagy köteles feldobni a testvéredet (nem vagy köteles tanúvallomást tenni ellene - hazudni viszont már bűncselekmény), de erkölcsileg épp akkora nulla vagy, ha ezt megtagadod, miközben nyilvánvaló, hogy ő a tettes. De majd légy akkor is ilyen megértő, ha valaki mondjuk a gyerekedet öli meg, mert még mindig szabadlábon rohangál, mert a szerető, érző szívű családja nem jelentette fel, miközben tisztában volt vele, mit tett.

2019. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Az a körülményektől, testvértől függ. De egyébként senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy a saját rokona ellen valljon.
2019. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%

Tedd fel a kérdést így.

Megölik a családod valamelyik tagját ( férjedet, feleségedet, életed szerelmét, anyudat, apudat, fiadat, lányodat) Össze vagy roppanva, és egyben dühös is vagy, mert azt akarod, hogy a gyilkos megbűnhödjön azért mert embert ölt. Mondjuk az én bátyám ölte meg a gyerekedet. Te szerinted nekem elkéne mondani az igazságot, vagy hallgassak róla, mert a testvérem, és nem nyomjam fel. Szerintem minden ember akarná tudni ki a gyilkos, és igenis elvárnád (jogosan), hogy ebben az esetben mondjam el, hogy a bátyám tette.

Mit éreznél ha mondjuk 3 éve nem találják a gyeremekd vagy szerelmed gyilkossát, majd véletlenül kiderülne, hogy a szomszéd öccse tette, de minden családtagja falazott neki..

Szóval a kérdésedre a válaszom. Imádom a tetsvéreimet, de ha gyilkolnak, igenis elmondanám a rendőröknek.

2019. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%
Én tudom, hogy a tesóm senkit nem ölne meg ok nélkül, legfeljebb önvédelemből, vagy azért, mert az áldozata előbb megölte a tesóm valamelyik szerettét. Szóval nem adnám fel a rendőrségen.
2019. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!