Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen esetben mit csinálnátok,...

Ilyen esetben mit csinálnátok, vagy mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, az örökségünk egy körülbelül 60 millió forint értékű családi ház a hozzátartozó telekkel.

Ketten elköltöztünk, az öcsénk maradt a családi házban.

Szeretnénk pénzt látni a házból viszont ő azt mondta hogy nem költözik ki, és nem hajlandó eladni a részét, gyakorlatilag kisajátította a házat.

Azt mondta, hogy tudja,hogy jogilag bemehetünk, nem is érdekli, aludhatunk is a házban, ha nincs hová mennünk mehetünk, tudja hogy ugyan úgy a miénk is, de őt nem fogjuk kirobbantani sem onnét.

Nyilván egyikünk sem vágyik rá,hogy mellé és a barátnője mellé költözzön.

Érvelt azzal is, hogy ő már nekiállt a felújításnak (ami részben igaz) és, hogy csak miatta ér 60 milliót mert ő már hozzátett és ezért sem fogja eladni.Mondtuk neki,hogyha ettől boldog és 60-ért eladnánk akkor nekünk 17-17 millió elég, de ő hajthatatlan.

A telekből sem akar eladni pedig még egy házat oda lehetne építeni.

Erre is az a válasz,hogy ha valamelyikünk oda akar építkezni akkor legyen, de idegennek nem adja el.

Kérdés,hogy ezzel mit lehet kezdeni, akár jogi útra terelve is, elérhetnénk bármit vagy ez patt helyzet marad amíg él?


2019. nov. 22. 04:21
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azt pedig kijelentette,hogy kifizetni nem fog minket, mert ezért nem fog élete végéig egy hitelt nyögni, ennyi pénze (40 millió) meg soha nem lesz egyben, hogy nekünk adja.
2019. nov. 22. 04:23
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Ember, a te részeddel azt csinálsz amit akarsz nemigaz? Akkor b..zál ki vele azt add ki jutányos áron albérletbe vagy add el, ennyi. A felújításról még annyit hogy pl mi önkormányzati lakásban élünk és k...ra sok mindent újítottunk fel rajta, csempe festés burkolás új kapu stb, mi ezt a rengeteg belefeccölt pénzt soha nem fogjuk viszont látni, fiszen az ingatlan nem a miénk, csak béreljük. Szóval ha Ő a ház rád eső részét is felújítja igyon rá hideg vizet, egyébként menj el egy jó ügyvédhez tanácsadásra, fog kérni némi pénzt de legalább megmondja a tutit. 😉
2019. nov. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok jogi szakember, de ez nem így működik. Rohadtul mocskos dolog, amit csinált veletek, ti meg hagyjátok.

El kell menni egy ügyvédhez. Vagy eladjátok a házat vagy pedig kifizet titeket, nincs olyan, hogy ő ott vígan eltengeti az életét.

2019. nov. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Kerjetek kenyszer ertekesitest
2019. nov. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Jogi úton lehet követelni a közös tulajdon megszüntetését. Tehát olyan nincs hogy el sa adni meg ki sem fizetni.
2019. nov. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságtól lehet kérni közös tulajdon megszüntetését
2019. nov. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

4-5-6 jól írja.

Lehet kérni a kényszer-értékesítést. Szerintem forduljatok a normális tesóddal közösen ügyvédhez, ő mindent elmond.

Ha tesód felújította a házat, akkor amit számlával igazolni tud, annyit vonhat le a vételárból külön magának.

2019. nov. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerértékesítéssel viszont jóval kevesebbet fogtok valószínűleg kapni, ezt jobb, ha tesódnak is elmondjátok.
2019. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Közös tulajdon megszüntetése, akkor nem fogják megkérdezni a tesódat, akar e maradni, hanem kirakják és eladják a feje fölül a házat. Jóval kevesebbért, mint amennyit ér, tehát ő is rosszabbul jár.

Ezt érdemes nemi meglobogtatni, hogy neki is jobb, ha kivásárol titeket.


Első körben ügyvéd által írt felszólítást érdemes neki küldeni, ha szakemberhez fordultok, ő segít.

2019. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Még esetleg az releváns lehet, hogy van e más hasonló nagy összegű érték amit örököltök később? Nálunk öcsém nem akart kiköltözni egy másfél szobás budapesti lakásból, de mi ügyvéddel megoldottuk úgy, hogy én lemondtam arról, cserébe én kaptam meg egy vidéki házat és én leszek a kizárólagos örökös egy másik budapesti garzon esetén majd.


Ha nálatok nincs ilyen lehetőség, akkor mindegy. Csak ötlet, mert így nem kell vacakolni az eladással, meg ilyenek.

2019. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!