Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm nagyon sok alkoholt...

Tesóm nagyon sok alkoholt iszik, teljesen kifordult önmagából, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nyáron a szüleink elváltak, és azóta a bátyám teljesen megváltozott. Velem se beszél annyit, nem "lógunk" már együtt, anyuval is gyakran szemtelenül beszél, és egyre többet jár el bulizni. Ahol mindig részegre issza magát. Hajnalban tántorogva jön haza, volt hogy egyszer az egyik cipőjét elhagyta (pedig nem volt olcsó, 35.000 ft-os Nike cipő volt), de volt olyan is, hogy az árokban aludt. Azt se értem hogy nem rúgták még ki egyetemről. Ha ilyenkor próbálok szólni neki, agresszívan reagál és volt hogy megrángatta a kezemet, vagy ellökött a lépcsőn hogy ne szóljak bele az életébe. Ha akkor próbálok beszélni vele, mikor józan, akkor is hagyjam már békén és elmegy. Kb. csak aludni jár haza. Hiányzik a régi bátyám, akivel régen játszottunk, moziba mentünk, együtt aludtunk, stb. Jó, felnőttünk azóta, de akkor is aggódom érte. Ha kirúgják az egyetemről, mihez kezd? Ha egyszer baleset éri részegen vagy megtámadják, mi lesz? Nagyon felelőtlen. Anyura egyáltalán nem hallgat, apura meg haragszik, nem is akar találkozni vele. Mit tehetnék?


L/17, ő F/20


2019. dec. 16. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Pofozd fel hátha kicsit észreveszi magát
2019. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Nyilván a válást nem tudja feldolgozni. Pszichoterápiára kellene mennie.
2019. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a durva hogy az egyetemen kb minden 5.ik ember ugyanígy viselkedik csak a kollégiumba nem látják.
2019. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne adjatok neki pénzt italra, de semmire se!

Tartsa el magát. Nem ő lesz az egyetlen egyetemista, aki önellátó. Ezt a szemesztert aligha fogja befejezni. Bizonyára agresszív lesz otthon, pénzt követel majd. Utána feljelenthetitek, de beszéljetek ügyvéddel. Rokonok, barátok figyelmeztetése aligha lesz rá hatással...

2019. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Semmit. Ha maga nem jön rá, hogy segítségre van szüksége, akkor te nem tudod őt elcibálni orvoshoz. Nem a te felelősséged, bármennyire is a testvéred és bármennyire is fáj a szíved érte.


Ha kiírúgják az egyetemről, akkor nem való oda. Majd megy kapálni.

2019. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

szegény srác...

nehéz helyzet, összetört a világa. talán hagyd még, idővel elcsitul, és próbálj vele újra beszélni (nincs esetleg olyan közeli barátja, ait még most is maga mellé enged, akivel tudnál beszélni, akár bátyád háta mögött is, hogy tartsa már rajta a fél szemét?)

2019. dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4


Persze, jelentse fel ő a testvérét, a szülei meg a gyereküket?? Milyen tanács ez? Inkább segíteni kellene rajta, ugyanis látszik, hogy rosszul érzi magát, nem pedig megzsarolni és még jobban tönkretenni.


Nem tudom a szüleid milyen viszonyban maradtak a válás után, de a közös fiuk érdekében le kéne ülni így négyen, családként és átbeszélni, hogy mi legyen a következő lépés. Szerintem nagyon nagy szüksége lenne az apjára is. Ha ez nem is jön össze, akkor egy pszichológust fel kéne keresnie, hogy fel tudja dolgozni a történteket, mert nagyon rosszul reagál a válásra. Te személyesen egyedül sajnos sokat nem tudsz tenni. Kitartást

2019. dec. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A feljelentéssel arra az esetre céloztam, ha agresszív lenne a családtagokkal szemben.
2019. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem, hogy válás meg minden, de 20 éves felnőtt ember. Aki 20 éves létére nem tud feldolgozni egy válást, annál problémák vannak. Semmi köze a szülei kapcsolatához, él mindkettő, hogy együtt vannak-e vagy sem, az rá nincs hatással. Úgyhogy kizárt dolognak tartom, hogy “így próbálja feldolgozni a válást”. Szimplán arról van szó, hogy bekerült egyetemre. A legtöbb vele egyidős ezt csinálja, holott szerintem pont ebben a korban kéne már ezt kinőni. Te nem tudsz tenni semmit, saját magáért felel. Szomorú, hogy 20 évesen még a lázadó korszakban van, hogy jaj most mérges vagyok anyuapura és akkor jól berúgok. Kit érdekel? Ha kibukik az egyetemről, az az ő baja. Abban reménykedhetst, hogy megjön az esze előbb utóbb.
2019. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég ha tudatod vele,hogy bármikor számíthat rád.De szerintem ezt már ő is tudja.
2019. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!